Město Blovice


Masarykovo náměstí 143, Blovice 336 01
Město Blovice se nachází v okrese Plzeň-jih, 25 km jihovýchodně od Plzně. První písemnou zprávu o Blovicích máme z r. 1284, kdy byly trhovou vsí, patřící cisterciáckému klášteru v Pomuku. Historické jádro města tvoří náměstí, kde je jednou z nejvýraznějších staveb budova radnice postavená r. 1825 a v r. 1893 přestavěná v pseudorenesanční podobě. Mezi památky patří kostel sv. Jana Evangelisty, který byl postaven v letech 1760-1767 v barokním stylu. V Blovicích se nachází i několik domů památkově chráněných. Jsou to pozdně klasicistní štítové domy na náměstí čp. 23 a 24, v Hradišťské ulici pak empírové domy čp. 148 a 149. Zámek Hradiště, kde v současnosti sídlí Muzeum jižního Plzeňska, vznikl v místech bývalé tvrze v 18.století a do dnešní podoby byl přestavěn v pseudogotickém slohu v r. 1873. Při zámku se nachází též anglický park, jehož dnešní podoba pochází z úpravy v r. 1873.

Místní části města Blovice: Hradišťská Lhotka, Hradišťský Újezd, Komorno, Štítov, Vlčice.

Městský úřad naleznete na adrese Masarykovo náměstí 143, Blovice.

Úřední hodiny městského úřadu:
Pondělí: 7:30 - 17:00
Úterý: 7:30 - 15:00 (po telefonické domluvě)
Středa:7:30 - 17:00
Čtvrtek: 7:30 - 11:00 (po telefonické domluvě).

Produkty
  • instituce a orgány, poskytování grantů a dotací, veřejná správa obce, orgány státní správy, městská a obecní policie, pasy a řidičské průkazy

Soukromý sportovní areál pro tenisty, na volejbal nebo nohejbal.

Soukromý sportovní areál pro tenisty, na volejbal nebo nohejbal

Květinářství Monika Stočková, Ostrava - Krásné Pole.

Květinářství Monika Stočková, Ostrava - Krásné Pole

Související články
Luxusní nábytek Natuzzi Italia– nápaditý italský design, prvotřídní kvalita i pohodlnost

Natuzzi Italia – Luxusní designový nábytek

Luxusní nábytek Natuzzi Italia– nápaditý italský design, prvotřídní kvalita i pohodlnost

NatuzziItalia italský nábytek, to je synonymum pro kvalitu, preciznost a styl. Užijte si luxusní nábytek italské výroby ve svém interiéru a pořiďte si například kožené sedací soupravy od prodejce Correct Interior Natuzzi Italia. Designově nápaditý nábytek Natuzzi je ideálním způsobem vybavení každého domova.


FATO Hlaváč: topení do novostaveb, výměna kotle i další topenářské práce

FATO Hlaváč, s.r.o.

FATO Hlaváč: topení do novostaveb, výměna kotle i další topenářské práce

Topenářské práce všeho druhu zajistí společnost FATO Hlaváč. Problém pro nás není instalace nového topení ani rekonstrukce topení staršího, výměna kotle nebo kompletní přestavba kotle. Ať už hledáte někoho, kdo vám opraví kotel, nebo stavíte a potřebujete kompletně nainstalovat topení, jsme tu pro vás.


Zahradní technika – prodej i servis na jednom místě

Robert Bílka - Zahradní technika

Zahradní technika – prodej i servis na jednom místě

Prodejců zahradní techniky je v České republice celá řada. Servis zahradní techniky ale nabízí málokdo. V případě, že se vám vaše zahradní technika rozbije, musíte hledat vhodného opraváře a přiděláváte si starosti. U společnosti Robert Bílka je to ale jinak. Naším oborem je zahradní technika, a to se vším všudy. U nás si vyberete vše od sekaček až po motorové pily, v případě potřeby ale můžete využít i náš odborný servis zahradní techniky.


Získejte projekt v oblasti pozemního stavitelství hal a skladů na míru

PMZ PROJEKT, spol. s r.o.

Získejte projekt v oblasti pozemního stavitelství hal a skladů na míru

Postavit halu splňující všechny požadavky potravinářského průmyslu je rozhodně nelehký úkol. Je třeba zajistit spoustu věcí, promyslet technologické postupy, zpracovat veškerou dokumentaci, získat povolení ke stavbě a mnoho dalšího. Přenechejte tyto starosti společnosti PMZ, která je na toto specialista.


Firemní články
Město Blovice, Plzeňský kraj, kostel sv. Jana Evangelisty, památné chráněné domy, Zámek Hradiště

Město Blovice, Plzeňský kraj, kostel sv. Jana Evangelisty, památné chráněné domy, Zámek Hradiště

Město Blovice v Plzeňském kraji a jeho okolí se může pyšnit řadou kulturních památek, které můžete navštívit v průběhu celého roku.