Město Blovice


Masarykovo náměstí 143, Blovice 336 01
Město Blovice se nachází v okrese Plzeň-jih, 25 km jihovýchodně od Plzně. První písemnou zprávu o Blovicích máme z r. 1284, kdy byly trhovou vsí, patřící cisterciáckému klášteru v Pomuku. Historické jádro města tvoří náměstí, kde je jednou z nejvýraznějších staveb budova radnice postavená r. 1825 a v r. 1893 přestavěná v pseudorenesanční podobě. Mezi památky patří kostel sv. Jana Evangelisty, který byl postaven v letech 1760-1767 v barokním stylu. V Blovicích se nachází i několik domů památkově chráněných. Jsou to pozdně klasicistní štítové domy na náměstí čp. 23 a 24, v Hradišťské ulici pak empírové domy čp. 148 a 149. Zámek Hradiště, kde v současnosti sídlí Muzeum jižního Plzeňska, vznikl v místech bývalé tvrze v 18.století a do dnešní podoby byl přestavěn v pseudogotickém slohu v r. 1873. Při zámku se nachází též anglický park, jehož dnešní podoba pochází z úpravy v r. 1873.

Místní části města Blovice: Hradišťská Lhotka, Hradišťský Újezd, Komorno, Štítov, Vlčice.

Městský úřad naleznete na adrese Masarykovo náměstí 143, Blovice.

Úřední hodiny městského úřadu:
Pondělí: 7:30 - 17:00
Úterý: 7:30 - 15:00 (po telefonické domluvě)
Středa:7:30 - 17:00
Čtvrtek: 7:30 - 11:00 (po telefonické domluvě).

Produkty
  • instituce a orgány, poskytování grantů a dotací, veřejná správa obce, orgány státní správy, městská a obecní policie, pasy a řidičské průkazy

Kompletní dlaždičské práce, zemní a výkopové práce, odvoz a likvidace odpadu, stavba palisád, zídek, opravy dlažeb.

Kompletní dlaždičské práce, zemní a výkopové práce, odvoz a likvidace odpadu, stavba palisád, zídek, opravy dlažeb

Klinika komplexní rehabilitace - chiropraxe, individuální fyzioterapie, elektroléčba.


Související články
Profesionální vybavení autoservisů a pneuservisů

MITERAL

Profesionální vybavení autoservisů a pneuservisů

Vlastníte autoservis, pneuservis, nebo uvažujete o jejich otevření? Bez pořádného vybavení se žádný servis neobejde. A proto je tu naše společnost MITERAL, u které seženete profesionální vybavení autoservisů a pneuservisů ve vysoké kvalitě a za příznivé ceny. V naší nabídce najdete vše potřebné, od zvedáků a heverů přes testovací linky až po svářečky.


ELMAR group: To je klimatizace, která vydrží

ELMAR group spol. s r.o.

ELMAR group: To je klimatizace, která vydrží

Regulace vytápění a chlazení, centrální dispečinkové pracoviště nebo regulace výměníkových stanic. To je jen malý výčet z celkového servisu, který zajišťuje firma ELMAR group. Hledáte odborníka na vzduchotechniku, který je prověřený po celé České republice? Právě jste ho našli. Zajišťujeme montáž klimatizace a vzduchotechniky.


Balkonový systém od Premix servis přináší dokonalou hydroizolaci a ochranu

PREMIX servis, spol. s r.o.

Balkonový systém od Premix servis přináší dokonalou hydroizolaci a ochranu

Pokud chcete disponovat nejenom designově odpovídajícím, ale také praktickým, spolehlivým a bezpečným balkonem, tak byste neměli podcenit investici do kvalitního balkonového systému. Balkonové systémy PREMIX vynikají svými nízkými náklady, kvalitní hydroizolací a maximální ochranou.


Pronájem autojeřábů včetně řidiče

REKOS Olomouc spol. s.r.o.

Pronájem autojeřábů včetně řidiče

V oblasti stavebnictví a dalších činností to občas nejde bez profesionální, odborné a technické pomoci. Třeba v případě zvedání těžkých břemen, při stěhování a převozu těžkých strojů, montáží a demontáží, atd. Pokud by se vám právě teď hodil autojeřáb, valník, sklápěč, nakladač nebo traktorbagr či bourací kladivo, tak vám s tím pomůže firma REKOS Olomouc spol. s r.o.


Firemní články
Město Blovice - historické město s památkami, zámkem a přírodním koupacím biotopem

Město Blovice - historické město s památkami, zámkem a přírodním koupacím biotopem

Město Blovice leží v Plzeňském kraji a je výborným místem pro rodinný výlet za historickými památkami a návštěvu přírodního koupacího biotopu Blovice.


Město Blovice, Plzeňský kraj, kostel sv. Jana Evangelisty, památné chráněné domy, Zámek Hradiště

Město Blovice, Plzeňský kraj, kostel sv. Jana Evangelisty, památné chráněné domy, Zámek Hradiště

Město Blovice v Plzeňském kraji a jeho okolí se může pyšnit řadou kulturních památek, které můžete navštívit v průběhu celého roku.