Bossard CZ s.r.o.


Tuřanka 1519/115a, Brno 627 00
Bossard - Váš dodavatel spojovacího materiálu, nabízející produkty švýcarské kvality, komplexní logistickou a technickou podporu. Bossard CZ s.r.o. je součástí celosvětově známé skupiny Bossard Group, která byla založena před více než 180ti lety a v současnosti je vedena již 7. generací téže rodiny. Skupina Bossard zastává první pozice mezi dodavateli spojovacího materiálu prvotřídní kvality.
Bossard CZ s.r.o. poskytuje 3 základní služby: prodej vysoce kvalitního spojovacího materiálu, logistický systém a engineering.
Spojovací materiál a prvky – ucelený sortiment spojovacích součástí, mezi které patří šrouby, matice, svorníky, vruty, kolíky a řada dalších.
Snižujeme náklady na použitý spojovací materiál, zefektivňujeme logistiku skladových zásob a podporujeme správné zvolení a použití spojovacího materiálu.
Sestavíme Vám plán štíhlé výroby na míru, jehož cílem je dlouhodobě stabilizovat a zvyšovat produktivitu práce a efektivitu výroby.

Velkoobchod, prodej:
-spojovací materiál, spojovací prvky
(testovaná jakost ISO 9001+14001)
-spojovací technika (nerezavějící ocel).
-logistické skladové systémy
-technické poradenství.

Další produkty a služby
  • šrouby a vruty, matice a podložky, nýtovací komponenty, klíny a pera, pojistné kroužky, kotevní technika

Mateřská škola Sedmikráska

Související články
Prodej hliníkových a nerezových profilů

FESTO-ŠTODT s.r.o.

Prodej hliníkových a nerezových profilů

Sháníte spolehlivou firmu, která bude mít vlastní skladové zásoby, atesty a dopravu zařídí kamkoliv? Pak si vyberte osvědčenou firmu, která v této oblasti má rozhodně co poskytnout. Prodáváme nejenom hliníkové a nerezové profily, ale i mnoho dalších produktů.


Cromwell, Bahco, SKF, nářadí a stahováky

Exvalos spol.s r.o.

Cromwell, Bahco, SKF, nářadí a stahováky

Zajímáte se o nářadí a stahováky? Naše firma Vám nabídne kuličkové šrouby, gufera, klínové řemeny, nářadí, mazací lisy, mazničky, řemenice, řetězová kola. Dále zde najdete také hadicové spony, stahováky ložisek, lepidla, pouzdra KU KX, teploměry, endoskop, indukční ohřívač, termovizní kameru nebo stroboskop.


Montážní a stavební chemie

SPOJOVACÍ A UPEVŇOVACÍ MATERIÁL - NOVOTNÝ, s.r.o.

Montážní a stavební chemie

Sháníte spojovací materiál, montážní a stavební chemii nebo kotevní techniku? Vše najdete ve velkoobchodním ale i maloobchodním prodeji naší firmy Spojovací a upevňovací materiál – NOVOTNÝ.


Výrobky pro bezbariérové stavby snadno z online katalogu Schachermayer

Schachermayer, spol. s r.o. Praha

Výrobky pro bezbariérové stavby snadno z online katalogu Schachermayer

Při realizaci staveb, zařízení a v mnoha různých odvětvích výroby, je potřebný kvalitní a široký sortiment výrobků a služeb. Důležité je také individuální řešení, profesionální přístup a moderní postupy, které vám svými službami a produkty poskytne firma Schachermayer, spol. s r.o.


Další produkty a služby
Logistický systém SmartBin – C díly se řídí samy

Logistický systém SmartBin – C díly se řídí samy

Bossard SmartBin – C díly se řídí samy Inovace tvoří nová měřítka ve správě skladu Jedinečný logistický systém, který samočinně zaznamenává potřeby a zajistí doplnění! Potřebné díly jsou objednávány online a automaticky, a zákazníkovi včas dodány. Cyklus zásobování je jednodušší, rychlejší, bezpečnější a – přirozeně – levnější. SmartBin se skládá z kombinace běžných zásobníků a senzorů hmotnosti. Tyto senzory hmotnosti, speciálně vyvinuté pro SmartBin, průběžně zaznamenávají aktuální zásobu. Zaznamenaná data jsou každý den předávána firmě Bossard. Po dosažení minimální zásoby je automaticky dodáno předdefinované objednací množství. Bossard SmartBin – logistický systém s monitorováním váhovými senzory 1. Díly se skladují co nejblíže k místu spotřeby. Senzory hmotnosti průběžně kontrolují zásoby. 2. Data jsou každý den online a automaticky předávána firmě Bossard a porovnávána. Po dosažení bodu objednávky je automaticky inicializováno doplnění. 3. Bossard připraví potřebné množství dílů a označí je informacemi potřebnými pro zákazníka. 4. Díly budou díky označení, které bylo umístěno firmou Bossard, lehce identifikovány. Podle stupně servisu jsou firmou Bossard nebo zákazníkem dovezeny na místo spotřeby.


Vnitřní hvězdice / Torx®

Vnitřní hvězdice / Torx®

Vnitřní hvězdice / Torx® podle ISO 10664 Technické výhody – ekonomická efektivita Optimální přenos síly Utahovací síly nejsou přenášeny hranami, nýbrž plochami. Z toho vyplývá nízké opotřebení nástroje a povrchová úprava není poškozována – zůstává zachována ochrana před korozí. Vysoká životnost nástroje Jako důsledek optimálního přenosu síly se zvyšuje životnost šroubovacích nástrojů. To vede ke značným úsporám, především při práci s malými šrouby nebo stavěcími šrouby. Efekt «came-out» typický pro pohony s křížovou drážkou odpadá. Nízká prostorová náročnost Malá hlava šroubu šetří materiál a není náročná na prostor, a přesto snáší vysokou zátěž. Velký racionalizační potenciál Jeden tvar pro utahování lze použít pro mnoho různých šroubů. To platí především pro rozměry do M8. Sortiment se zužuje. Logickým důsledkem jsou nižší výdaje na montážní nástroje a nízké náklady na skladování a logistiku. Mnohostranná využitelnost Optimální přenos síly otevírá nové možnosti pro nestandardní tvary – jeden nástroj pro různé rozměry. Problémy při práci se šrouby s nízkou nebo zápustnou hlavou patří minulosti. Používání na celém světě Tvary pro utahování s vnitřní hvězdicí / Torx® se prosadily po celém světě – v automobilovém průmyslu, v telekomunikacích, při výrobě přístrojů a v mnoha dalších průmyslových odvětvích. (ISO 10664)


Šrouby pro termoplasty, do termoplastů - Ecosyn®-plast

Šrouby pro termoplasty, do termoplastů - Ecosyn®-plast

Bossard Ecosyn®-plast - Šroub pro termoplasty: - velká únosnost - velká procesní únosnost - vysoká bezpečnost při spojování Plasty v oblasti spojovací techniky kladou zcela speciální požadavky na spojovací prvky a jejich techniku montáže. Šrouby Ecosyn®-plast vznikly na základě mnoha poznatků z dlouholeté praxe při šroubování termoplastů. Speciální geometrie závitu umožňuje bezpečné a bezproblémové přímé šroubování do termoplastů.


Šrouby s šestihrannou hlavou, šrouby s vnitřním šestihranem, Bossard CZ s.r.o

Šrouby s šestihrannou hlavou, šrouby s vnitřním šestihranem, Bossard CZ s.r.o

Bossard CZ s.r.o. výroba, velkoobchod, prodej, dodavatel- nabízíme kompletní spojovací materiál, nerezový spojovací materiál. Především dodáváme vysoce kvalitní šrouby a spojovací prvky Bossard ecosyn®, šrouby vyráběné na zakázku. Možnosti opracování: - soustružené a frézované díly - výlisky - lisované a ohýbané Počty kusů- od prototypu až k velkým výrobním seriím, záleží na složitosti dílů a typech strojů. Možnost výroby z různých materiálů: ocel, nerezová ocel, speciální druhy ocelí, neželezné kovy, hliník, mosaz, plasty nebo syntetické materiály. Výroba šroubů na zakázku je možná dle Vašich výkresů, obráběné díly mohou být lisované, soustružené, frézované, vyražené, ohýbané. ŠROUBY A SVORNÍKY A VNITŘNÍM ŠESTIHRANEM: šrouby a svorníky s šestihrannou hlavou, šestihrannými hlavicemi, přírubové a samojistící šrouby s šestihrannou hlavou, sety vysokopevnostních šroubů, matic a podložek, zátky potrubí s vnitřním šestihranem, těsnící kroužky, spojovací prvky pro tlakové nádoby, chemická zařízení a ropovody. - Samořezné šrouby , stavěcí šrouby, závrtné šrouby, závitořezné šrouby, závitotvářecí, vrtací šrouby, šrouby s čočkovou hlavou, šrouby s válcovou hlavou, závěsné šrouby, stavěcí šrouby s přímou drážkou, šrouby a svorníky s vnitřním šestihranem, s vnitřním šestiobloučkem , samojistící šrouby, Šrouby s přímou drážkou, Šrouby s křížovou drážkou Použití: - šrouby do plechu, do dřeva, do termoplastů, šrouby do betonu..... Dále nabízíme veškerý sortiment ke spojovacímu materiálu: Podložky, kolíky, nýty a pera, závlačky, vruty, hmoždinky, válcové kolíky, kulové čepy, matice, samojistící matice,závitové tyče, hadicové spony, elektrické spojovací prvky a spojovací součásti, svorníky a zátky, normované či speciální díly ...... Typy povrchových úprav spojovacího materiálu: Tepelné úpravy Barevné povlaky Barevná povrchová ochrana Nikl-teflonové povlaky Eloxování Pozinkování všeho druhu (vč. povlakůneobsahujících Cr(VI) Zinko-hliníkové lamely, povlaky )např. geomet) Samojistící povlak, polyamid TufLok® Samojistící povlak , polyamid Nytemp® Těsnění pod hlavou, polyolefin Nyseal® zelený a šedý Těsnění pod hlavou, měkký Plastisol, Nyplas® Přídržný kroužek / jištění proti ztrátě, polyolefin Nystay® Lepící povlak Precote / Scotch-Grip Bossard ecosyn®-lubric Black/Silver - tribologický suchý povlak Tribologický suchý povlak Bossard Coating Více najdete na našich webových stránkách ww.bossard.com


Ecosyn-fix® - Odolnost proti vibracím

Ecosyn-fix® - Odolnost proti vibracím

Bossard Ecosyn-fix® – Odolný proti vibracím Šrouby ecosyn-fix® byly vyvinuty speciálně pro vytváření spojů v elektrických přístrojích, přístrojích pro domácnost a obecně pro výrobu přístrojů. Jejich racionalizační potenciál se zasloužil o to, že se tyto šrouby využívají po celém světě. Snížení nákladů jeden spojovací prvek místo několika: - racionalizace při pořizování a skladování - kratší přípravné doby montáže - kratší montážní doby - možnost využití automatů Jistota a bezpečnost bez dalších zajišťovacích prvků: - při kontrolovaném utahování odolný proti vibracím - kompenzace projevů sedání - optimální dosedací plocha hlavy v případě podélných a velkých průchozích otvorů - snížené riziko štěrbinové koroze Výhody: - Velký průměr integrované podložky je výhodný z hlediska kompenzace velkých tolerancí a pro zakrytí podélných otvorů - Velká, hladká dosedací plocha hlavy snižuje riziko poškození povrchu konstrukčního dílu a zvyšuje ochranu před korozí - Velká účinná třecí plocha pod hlavou a velký koeficient tření zvyšují odolnost proti uvolnění spojů (u utahování, kdy je kontrolován točivý moment) - Integrovaná podložka snižuje ztrátu předpěťové síly


Tribologický suchý povlak - Ecosyn®-lubric

Tribologický suchý povlak - Ecosyn®-lubric

Bossard ecosyn®-lubric tribologický suchý povlak je ne-elektrolyticky nanášená vrstva povlaku s integrovanými mazacími vlastnostmi a s dodatečnou korozní ochranou. Povlak je tvořen kompozitním materiálem, jehož složkami jsou fluorované polymery a submikroskopické částice tuhého organického maziva, které jsou rozptýleny v pečlivě vybraných směsích syntetických pryskyřic a rozpouštědel. Povlak typu AFC (tj. povlak snižující hodnotu součinitele tření) vytváří hladkou tenkou povrchovou vrstvu, která vyrovnává všechny nerovnoměrnosti povrchu, čímž optimalizuje funkci spoje, a to zejména tehdy, je-li tento vystaven extrémním zatížením a nepříznivým provozním podmínkám. Použitá syntetická pryskyřice přitom zajišťuje zvýšenou ochranu proti korozi. Ještě donedávna byl tento mazací povlak nabízen pouze v černé barvě, což mělo za následek zavedení názvu produktu „černé průmyslové mazivo“. Díky narůstající poptávce po racionálních řešení a požadavcích, souvisejícím s konstrukčními hledisky, je nyní tentýž mazací povlak dostupný také v kovově lesklém odstínu („Bossard ecosyn®-lubric Silver“), což přináší vzhledové výhody zejména u šroubů z nerezavějících ocelí. Specifické vlastnosti, mezi které patří součinitel tření, ochrana proti korozi, tepelná odolnost atd., je nutno posuzovat v souladu se stavem povrchů a podmínkami použití. Nezbytné testy pro bezpečnostně testované konstrukční návrhy mohou být provedeny ve vlastní akreditované zkušební a měřicí laboratoři společnosti Bossard AG.