Tepelné a chemickotepelné zpracování kovů, technologická zařízení

Tepelné a chemickotepelné zpracování kovů na špičkové úrovni nabízí svým zákazníkům zakázková kalírna O.I.P. s.r.o. se sídlem v Brně. Při realizaci zakázek využíváme moderní technologická zařízení, která umožňují on-line režim monitorovacího systému technologických postupů, elektronické ukládání parametrů tepelného zpracování a dokumentaci realizovaných procesů. Ke zpracování kovů používáme plně automatizované pece s řízenou ochrannou atmosférou, vzduchové pece, pracoviště solných lázní, generátory, stroje pro povrchové kalení.

Technologické zařízení pro tepelné a chemickotepelné zpracování kovů, Brno

Zpracování v řízené ochranné atmosféře ve víceúčelových komorových pecích a v šachtových pecích

V řízené ochranné atmosféře ve víceúčelových komorových pecích probíhá cementace a nitrocementace, kalení a zušlechťování v oleji, nízko a vysokoteplotní popouštění a žíhání - rekrystalizační, pro snížení vnitřního pnutí, na měkko, normalizační. Zpracování dlouhých rotačních součástí, kusovou i sériovou výrobu zajišťujeme v řízené ochranné atmosféře v šachtových pecích.

Tepelné a chemickotepelné zpracování kovů


Chemickotepelné zpracování kovů v šachtových pecích – nitridace v plynu

Za účelem zlepšení povrchových vlastností železných materiálů nabízíme nitridaci v plynu. Toto chemickoteplené zpracování probíhá v našich šachtových pecích a dochází při něm k vytvoření velmi tvrdých povrchových vrstev, čímž získají kovové součásti vysokou odolnost vůči opotřebení a oděru. Úprava kovových dílů nitridací brání vzniku koroze.

Cementace, nitrocementace, nitridace, kalení, žíhání, popouštění


Zpracování kovových materiálů v solných lázních a ve vzduchových pecích

Zákazníkům nabízíme zpracování kovových materiálů v solných lázních a vzduchových pecích. Provádíme kalení a žíhání s ohřevem v solné lázni do teploty 950 °C, termální kalení do solné lázně v rozsahu teplot 160 °C - 180 °C, izotermické kalení a zušlechťování v solné lázni až do teploty 450 °C pro oceli, litiny a ADI, popouštění v solné lázni do 450 °C. Kalení a zušlechťování do oleje a vody, nízko a vysokoteplotní popouštění, žíhání probíhá ve vzduchových pecích.


Tepelné zpracování Al-slitin, vysokofrekvenční kalení, středofrekvenční kalení

Na souboru šachtových popouštěcích pecí provádíme rozpouštěcí žíhání a vytvrzování aluminiových slitin. K tepelnému zpracování rotačních součástí používáme vysokofrekvenční a středofrekvenční povrchové kalení.

Vysokofrekvenční a středofrekvenční kalení, tepelné zpracování hliníkových slitin


PODSTRÁNKY

Technologická zařízení

Technologická zařízení
Tepelné a chemickotepelné zpracování kovů, technologická zařízení

Další služby

Další služby
Rovnání, ruční a strojní tryskání, technická podpora, doprava zboží

Certifikace

Certifikace
Výstupní kontrola kvality součástí po tepelném zpracování, certifikace ISO
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Q.I.P. s.r.o. zakázkové kalení
WEBOVÁ STRÁNKA
Q.I.P. s.r.o.
www.qip.cz
Adresa

Adresa

Sokolova 696/32
Brno 619 00

qip@qip.cz
+420 541 263 290


Najdete nás také zde:

ARES
captcha