Obec Troubsko


Zámecká 150/8, Troubsko 664 41
Obec Troubsko se nachází v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Troubsko leží v tzv. Troubsko-střelické kotlině a představuje severovýchodní výběžek Dyjsko-svrateckého úvalu, obklopený Bobravskou vrchovinou. Součástí obce je také osada Veselka. Žije zde přibližně 2 300 obyvatel.
První písemná zmínka o naší obci pochází z roku 1237, jedná se o listinu krále Václava I., kde je uváděn jako svědek Robert z Troubska. Na našem území byly nalezeny archeologické nálezy ze všech období pravěku, např.různé kamenné nástroje, sekerky, klíny, keramika, dále hroby a ostatky. Tyto nálezy dokazují, že troubský katastr byl osídlen už ve starší době kamenné.

Obecní úřad, služby:
- CZECH POINT.

Úřední hodiny:
- pondělí 8:00 - 17:00
- středa 8:00 - 17:30.

Vybavenost obce:
- základní a mateřská škola
- obecní knihovna
- Pošta Partner - Troubsko
- zdravotní středisko.

Místní pamětihodnosti:
- Kostel Nanebevzetí Panny Marie
- Kaple Všech svatých
- Zámek Troubsko, zámecký park
- Pivovar a hospoda na Veselce
- Sousoší kříž se sochami svatého Cyrila a Metoděje
- Sloup se sousoším Nejsvětější Trojice.

Místní spolky:
- Národopisný soubor Podskalák
- K.A.T. Kaťák
- Katolický dům Troubsko
- Jezdecký klub Troubsko
- Fotbalová přípravka Troubsko
- další.

Produkty
  • přidělení čísla popisného, evidence obyvatel, správa místních poplatků, legalizace a vidimace, městská a obecní policie

Výhradní distributor dánské společnosti ABENA. Dodává inkontinenční pomůcky, pleny, speciální kosmetiku a další hygienické výrobky.

Vnitrostátní nákladní doprava Chrudim, přeprava nákladů ADR v ČR, vytěžování nákladních vozidel.

Vnitrostátní nákladní doprava Chrudim, přeprava nákladů ADR v ČR, vytěžování nákladních vozidel

Související články
Povrchová úprava lakování nejen pro JETSurf

Autolakovna BOSS

Povrchová úprava lakování nejen pro JETSurf

Toužíte po něčem opravdu výjimečném, jedinečném a originálním v každém ohledu? V tom případě můžete využít služeb firmy Autolakovna BOSS. A na jaké konkrétní služby se tato společnost zaměřuje? Poskytují služby autolakovny, lakování automobilů, motorek nebo dokonce rámů kol a využívají i technickou malbu airbrush. Největší důraz kladou na precizně odvedenou práci.


Výkup papíru a železného odpadu zprostředkovávají sběrny a kovošrot

Demonta T, s.r.o. - Centrála

Výkup papíru a železného odpadu zprostředkovávají sběrny a kovošrot

Sběrné suroviny hrají obrovskou roli nejenom v oblasti recyklace. Máte-li k dispozici kovový odpad nebo hromady papíru, neváhejte jej odevzdat sběrnám a kovošrotu. Demonta T, s.r.o. se postará o veškeré náležitosti při zpracování papírového i kovového odpadu. Přistavení kontejneru, zajištění odvozu, zpracování a následná likvidace není pro specialisty žádný problém.


Chcete se bez námahy a skvěle najíst? Vyzkoušejte rozvoz jídel po Opavě a okolí

Mikeš a spol s.r.o.

Chcete se bez námahy a skvěle najíst? Vyzkoušejte rozvoz jídel po Opavě a okolí

Rozvoz jídel je dnes poměrně oblíbenou záležitostí. Lidé si chtějí pochutnat na teplém obědě, ale zároveň mnohdy nemají čas na jeho přípravu. Pokud se chcete kvalitně najíst, ale nechcete trávit čas u sporáku ani v restauraci, je pro vás právě rozvoz jídel naprosto ideální volbou. Nemusíte se však omezovat pouze na pizzu, hamburgery a další fastfoodová jídla, jejichž rozvoz je dnes nejpopulárnější. Opavská jídelna Mikeš a spol nabízí rozvoz klasických a zdravých jídel za dobré ceny.


Laboratorní zkušební technika - trhací stroje a lisy

Labormachine s.r.o.

Laboratorní zkušební technika - trhací stroje a lisy

Hledáte odborníka na distribuci zkušební a laboratorní techniky? V tom případě se můžete spolehnout na firmu Labormachine s.r.o., která je distributorem španělské společnosti Ibertest. Tato společnost vyrábí stroje pro účely trhacích zkoušek.


Firemní články
Troubsko, Brno-venkov, obec s historickými zajímavostmi

Troubsko, Brno-venkov, obec s historickými zajímavostmi

Obec Troubsko s řadou historických památek, které jsou chráněny jako kulturní památky České republiky se nachází západně od moravské metropole města Brna.