Královská kanonie premonstrátů na Strahově


Strahovské nádvoří 132/1, Praha 1 - Hradčany 118 00
Telefon: +420 233 107 704

Královská kanonie premonstrátů na Strahově patří mezi nejstarší doposud existující kláštery premonstrátského řádu na světě. Od příchodu prvních premonstrátů v roce 1143 zde řeholní společenství úspěšně rozvíjí řeholní život a v celé své historii hraje významnou úlohu v dějinách českých zemí.
Knihovna kláštera premonstrátů na Strahově je jednou z nejcennějších a nejlépe zachovaných historických knihoven. Historická část knihovny ve svém fondu obsahuje přes 200 000 svazků, z toho přes 3000 rukopisů a 1500 prvotisků, uložených ve zvláštním depozitáři.
Obrazárna, jejíž základ byl dán již roku 1835, dnes obsahuje téměř jeden a půl tisíc maleb. Nejhodnotnější část je instalovaná v chodbách ambitu v patře konventní budovy. Dvě stovky maleb prezentují část sbírky z doby od 14. do poloviny 19. století. Chronologicky řazená instalace je připomínkou původní prezentace sbírky v jednom ze sálů konventní budovy.

Strahovská knihovna:
- jedna z nejcennějších a nejlépe zachovaných historických knihoven
- historická část obsahuje přes 200 000 svazků, z toho přes 3000 rukopisů a 1500 prvotisků
- dva sály barokní Teologický a klasicistní Filosofický
- pro veřejnost otevřena denně po celý rok vyjma Štědrého dne, Božího hodu vánočního (25. prosince) a Velikonoční neděle.

Strahovská obrazárna:
- obsahuje téměř jeden a půl tisíc maleb
- jedna z nejvýznamnějších středoevropských sbírek gotického malířství, rudolfínského umění a barokní a rokokové malby
- součástí je klenotnice, která obsahuje předměty liturgické povahy, jež vznikly přímo na objednávku řádu nebo se do majetku kanonie dostaly koupí či darem
- pro veřejnost otevřeno denně po celý rok vyjma Štědrého dne, Božího hodu vánočního (25. prosince) a Velikonoční neděle.

Další expozice naleznete v klášteře na Svatém kopečku a Milevsku a také v kostele Svatého Jakuba v Jihlavě.

IČ: 00415090
DIČ: CZ00415090
Okres: Praha-město
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 26 - 100 zaměstnanců
Obrat: 10 mil. až 30 mil. Kč

Telefon:
+420 233 107 704

Email:
office@strahovskyklaster.cz

Web:


GPS: 50°5′10.03″ N, 14°23′19.57″ E

QR kód firmy Královská kanonie premonstrátů na Strahově

Víceúčelová hala ve Zlíně slouží ke kulturním, sportovním i společenským akcím.

Kontaktujte nás
captcha

Související články
Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč

Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Učení a vzdělávání nemusí být pro děti jen nutnou povinností, ale i chtěnou zábavou. Pokud chcete vytvořit vašim dětem příjemné podmínky k tomu, aby se něco naučily a zároveň si odnesly spoustu zážitků, tak je čas navštívit Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči a vybrat si z různých výukových programů vhodných pro školy, ale i rodiče s dětmi.


Výstava obrazů a aukce v Galerii KODL s podporou Paměti národa

Galerie Kodl, s.r.o.

Výstava obrazů a aukce v Galerii KODL s podporou Paměti národa

Galerie KODL pořádá vždy dvakrát ročně vyhlášené aukční dny, kterým předchází předaukční výstava v prostorách galerie na Národní třídě v Praze. Na podzim roku 2019 se představilo 250 mimořádných a vzácných uměleckých děl. Expozice, kterou bylo možné zhlédnout v průběhu celého listopadu včetně víkendů, byla zakončena aukcí na pražském Žofíně v neděli 1. prosince. Prezentovalo se také deset mimořádných dokumentárních fotografií, které byly vydraženy ve prospěch Paměti národa


Památník Terezín: Vzpomínka na oběti druhé světové války

Památník Terezín

Památník Terezín: Vzpomínka na oběti druhé světové války

Druhá světová válka je tragickou součástí lidské historie, na kterou by plno lidí radši zapomnělo. Tím, že se o jejích událostech nebude mluvit, se ale vzpomínky na tehdejší dobu nevymažou. Proto by lidé měli vzpomínkám na dobu holocaustu bděle naslouchat, a co možná nejvíce se z děsivé minulosti poučit.


Rychlé, spolehlivé a pohodlné mezinárodní převody peněz

SPORTTURIST - SPECIAL spol. s r.o.

Rychlé, spolehlivé a pohodlné mezinárodní převody peněz

Společnost SPORTTURIST - SPECIAL, spol. s r.o. je nejstarším agentem firmy Western Union v České republice. Nabízí transfer peněz do a z více než 200 zemí světa a kromě mezinárodních převodů peněz se zabývá i předprodejem vstupenek na kulturní akce.