Lesy hl.m. Prahy


Práčská 1885, Praha 10 – Záběhlice 106 00
Udržujeme městské lesy, drobné vodní toky a vodních díla, staráme se o zvláště chránění území a šíříme povědomí o ekologické výchově.

Naše činnost zahrnuje:
Městské lesy
- lesopark Šárka, Chuchle, Hostivař, Hodkovičky, Bohnice
- nové výsadby, pěstování a obnova lesa
- pikniková místa, myslivost, rekreace v lesích.

Dále Vám nabízíme prodej palivového, štípaného a odpadového dříví, kácení a průklest stromů, truhlářské práce, prodej stromků, rostlin, medu.
Pronájem lesnických stromů a mechanizace, tomografie dřevin, údržbu parkové zeleně, zahrad, vodních děl a potoků.

Vodní toky a nádrže:
- správa potoků a nádrží, kontrola kvality vody, záplavová území, opravy vodohospodářských zařízení, revitalizace vodních děl.

Městskou zeleň:
- pražské parky, zahrady a stromořadí Petřina, obora Stromovka, Hvězda Letenské sady, okrasné školky, prodejní pěstitelské centrum.

Ekologickou výchovu:
- enviromentální výchova, vzdělávání a osvěta, přírodovědné programy pro mateřské, základní a střední školy
- lesní zoo, geologické exkurze, po vodních tocích, za přírodou, lesní mateřská škola, včelařství výukové programy pro školy, naučné stezky.
- záchranná stanice pro volně žijící živočichy.

Zařizujeme výchovné programy, exkurze a přednášky pro děti a veřejnost. Navštívit můžete i naší záchranou stanici, kde se nacházejí zranění živočichové.

Mezi naše úspěchy při úpravě a rekonstrukci se řadí:
- instalace odpadkových košů do parků v Praze
- zajištění provozu dětských hřišť na Petřině
- vodovodní zásobování Jinonického rybníka
- oprava lesní cesty Jenerálka apod.

Na internetových stránkách naleznete podrobné informace o pražských lesích, vodních nádržích a tocích.
Také si zde můžete objednat exkurze a semináře ohledně ekologické výchovy.

Produkty
 • údržba zeleně, úpravy stromů a dřevin, renovace trávníků, instalace zavlažovacích systémů, terénní úpravy, péče o zeleň
 • výroba kuchyňských linek, výroba vestavěných skříní, výroba kancelářského nábytku, výroba oken, repasování oken
 • ekologizace kotlů, autorizované měření emisí, odstranění ekologické zátěže, ochrana přírody, trvale udržitelný rozvoj
 • žací stroje, obraceče píce, shrnovače píce, lisy na kulaté balíky, lisy na hranaté balíky, lisy v kombinaci s baličkou, baličky na balíky sena, rozdružovače balíků, zemědělské mulčovače, příkopové vyžínače, frézy na drcení dřevin, zemědělské štěpkovače, rozmetadla průmyslových hnojiv rotační brány, zemědělské postřikovače, přepravníky balíků, zemědělské traktory, čelní nakladače, paletizační vidle, stroje na přípravu půdy, secí stroje
 • hnědé a černé uhlí, koks a brikety, štípané dříví a štěpky
 • kroužky podle oborů, různé činnosti zájmů, využití volného času
 • hospodářská úprava lesů, údaje o stavu lesa, lesnické mapy, mýtní těžby, rozdělení lesa, lesnická činnost
 • údržba vodních děl, vodní hospodářství, provoz a správa řek, ochrana povrchových vod, čistota podzemních vod

Montáž a servis přídavného nezávislého teplovzdušného a teplovodního topení Praha – komfort v autě.
Servis a montáže doplňků na karavany a obytná vozidla - vaše jistota pro pohodlné cestování - Top servis Holan Praha.

E-shop s jednorázovými papírovými gastro obaly – boxy na hamburgery nebo nudle, menuboxy.
Krabičky na potraviny k prodeji na e-shopu – boxy na jídlo, restaurační menu, nudle, hamburgery.


Související články
Vzdělávejte se jednoduše a snadno s pomocí vzdělávacího střediska Jan Šlegr

Jan Šlegr

Vzdělávejte se jednoduše a snadno s pomocí vzdělávacího střediska Jan Šlegr

Vzdělávací středisko Jan Šlegr se nachází v Nové Strašecí. Jedná se o školicí středisko, které má za úkol vzdělávat lidi různého věku i pohlaví. Pokud hledáte odborníky, kteří mají potřebné znalosti v oblasti vzdělávání a mají i patřičné kompetence, pak se můžete obrátit právě na tuto firmu.


Truhlářství Kafka, zakázková výroba kuchyní na míru pro váš domov

Truhlářství Jiří Kafka Třebíč

Truhlářství Kafka, zakázková výroba kuchyní na míru pro váš domov

Hledáte kuchyni, která bude kvalitní, moderní i funkční? Pak je pro vás nejlepší možností společnost Truhlářství Kafka, která se specializuje na zakázkovou výrobu kuchyňského nábytku na míru pro různé typy bytů a interiérů v oblasti Brno, Brno-venkov, Rosice, Ivančice, Náměšť nad Oslavou, Třebíč, Velká Bíteš a Velké Meziříčí.


Truhlářství Kafka: Kuchyně a vestavěné skříně na míru

Truhlářství Jiří Kafka Třebíč

Truhlářství Kafka: Kuchyně a vestavěné skříně na míru

Vybrat ten správný kus nábytku, který bude pasovat do vašeho interiéru a přesně odpovídat vašim představám, může být pěkně složité. Pokud si v obchodech nemůžete vybrat, nechte si nábytek vyrobit na zakázku. Obrátit se můžete na Truhlářství Kafka.


Prodej a servis zemědělské techniky na jednom místě, SYNPRO, s.r.o.

SYNPRO, s.r.o.

Prodej a servis zemědělské techniky na jednom místě, SYNPRO, s.r.o.

Hledáte zemědělskou techniku pro práce ve vinohradu, sadu, poli nebo komunální oblasti? Pak jste na správném místě! Společnost SYNPRO, s.r.o. vám nabízí široký výběr značkové zemědělské techniky, traktorů a malotraktorů. Nabízí také záruční a pozáruční servis zemědělské techniky v moderně vybaveném servisním středisku ve Velkých Bílovicích.


Firemní články
Lesy hl. m. Prahy udržují přírodu ve městech

Lesy hl. m. Prahy udržují přírodu ve městech

Příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy se stará nejen o městskou zeleň a jiné veřejné statky v lesích, okrasných školkách, parcích, zahradnictvích a na vodních tocích v rámci hlavního města, ale také si klade za cíl informovat širokou veřejnost o aktualitách a zajímavostech v mnoha oblastech péče o životní prostředí.


Záchranná stanice Praha pomáhá zvířatům kolem nás

Záchranná stanice Praha pomáhá zvířatům kolem nás

Člověk si velkou část přírody zabírá sám pro sebe. Stavíme domy, velká nákupní centra, kácíme lesy. Často však ani nepřemýšlíme nad tím, jak naše soužití správně skloubit se živočichy, kteří na těchto místech byli ještě dříve než my. Zvířata často podléhají nástrahám našeho současného světa a pokud se tak stane, měli bychom být alespoň ochotní jim pomoci. Záchranná stanice v Praze pro volně žijící živočichy funguje již od roku 2011. Pokud tedy v Praze najdete zraněné nebo jinak postižené volně žijící druhy zvířat, neváhejte se na nás obrátit. Máme k dispozici plně vybavené zázemí a o všechny nalezence se rádi postaráme.


Zábavná a poučná škola hrou? To je ekologická výchova

Zábavná a poučná škola hrou? To je ekologická výchova

Přemýšlíte, jak dětem v mateřské školce i škole předat zábavnou formou vědomosti o přírodě? Chcete, aby byl program zajímavý a přednášeli ho odborníci, kteří problematice skutečně rozumí? Tak právě pro vás je tu ekologická výchova, kterou nabízejí Lesy hl. m. Prahy. Záživnou formou dětem předáváme informace o rostlinách, zvířatech i přírodních jevech.


Zahradnictví a okrasné školky Lesů hl. m. Prahy – Ďáblice a Kbely

Zahradnictví a okrasné školky Lesů hl. m. Prahy – Ďáblice a Kbely

Organizace Lesy hlavního města Prahy spravují vedle lesů, vodních toků či některých parků také dvě rozsáhlé okrasné školky – ta starší sídlí v Ďáblicích na ploše 17 hektarů, mladší školka ve Kbelích má 14,5 hektaru. Pěstební činnost je zaměřena přímo na druhy vhodné pro výsadbu do městské a příměstské zeleně. Vedle běžných druhů jsou v obou školkách pěstovány také taxony, které byly v minulosti vyšlechtěny přímo na území hlavního města Prahy a právě pro pražské přírodní podmínky (např. Robinia x pragense).


Lesní zoo Praha Chuchle – seznámení se zvěří naší přírody

Lesní zoo Praha Chuchle – seznámení se zvěří naší přírody

V lesní zoo Malá Chuchle v Praze se mohou děti seznámit se zvěří naší přírody a vyslechnout poučný komentář. Děti, které navštíví zookoutek, uvidí přes třicet druhů různých zvířat, které mohou nalézt v našich lesích. Klenoty zahrady je rys ostrovid a jelen lesní. Tříhodinový program zahrnuje komentovanou prohlídku, ukázky stop, peří či lebek zvěře. Na jaře je možné v zoo sledovat růst mláďat. Speciálními živými exponáty jsou v zahradě daněk evropský, norek americký, psík mývalovitý, divoký králík i výr velký. Pro děti je připraven srub s možností opékání na venkovním ohni. Také si mohou přinést suché pečivo pro krmení zvěře. Je nutné si vzít pohodlné oblečení a obuv do terénu.


Záchranná stanice pro zvířata v hlavním městě Praha

Záchranná stanice pro zvířata v hlavním městě Praha

Záchranná stanice hlavního města Prahy je určená pro všechny volně žijící živočichy, kteří jsou poranění a kteří by se neobešli bez naší pomoci. Pro koho je záchranná stanice určená? - Poštolky - Netopýři - Rorýsi - Ježci - Zajíci Našli jste poraněné zvířátko, a nevíte, jak postupovat? Obraťte se na dispečink záchranné stanice na čísle 773 772 771. Můžete tu nahlásit váš nález anebo se pouze informovat. V pražských hájovnách v Hostivaři, Malé Chuchli anebo v Kunratickém lese je možné navštívit zookoutky, kde se setkáte s trvale postiženými živočichy z naší záchranné stanice. Líbí se vám, čím se zabýváme? Podpořte naši činnost finančním darem na účet 1927728309/0800 (KS 0379, VS 61), složenkou anebo v hotovosti. Přijímáme i materiální pomoc, která nám slouží pro krmení zvířat. Zraněná a opuštěná zvířata potřebují lidskou pomoc.


Lesy, vodní toky, okrasné školky, ekologická výchova, lesní zookoutky Praha

Lesy, vodní toky, okrasné školky, ekologická výchova, lesní zookoutky Praha

Narušujeme betonovou džungli našeho hlavního města. Propagujeme přírodu a není nám lhostejný její osud. Jsme příspěvková organizace Lesy hlavního města Prahy. Jsme tu proto, abychom vám přinesli kousek zeleně do městské šedi. Pro Pražany jsme tu už více než dvacet let. Staráme se o lesy, vodní toky, okrasné školky, ale také o ekologickou výchovu. Pod správou Lesů hlavního města Prahy spadá více než 2 400 hektarů městských lesů. Za posledních deset let naší existence jsme vysadili více než 1,1 milionu mladých stromků! Kromě výsadby nových stromů se věnujeme i péči o lesní zookoutky. V některých lokalitách Kunratického lesa zavedeme tzv. obnovní těžbu, jejímž cílem je zregenerovat a obnovit les. Věděli jste, že na území hlavního města Praha se nachází 88 maloplošných zvláště chráněných území? I o ně se staráme my. Součástí naší činnosti je i péče o okrasné školky v Ďáblicích a Kbelích. Zde pěstujeme dřeviny i květy pro prodej, stejně tak jako pro výsadbu městské zeleně na území Prahy. V našich okrasných školkách nakupují maloodběratelé i velkoodběratelé. U nás najdete přesně to, co potřebujete pro vaši zahradu. Vybírat tak můžete z velkého množství listnatých keřů, růží, trvalek, balkonových květin, substrátů a mnoha dalších. Nestaráme se ale jen o zeleň. Pod správu Lesů hlavního města Prahy patří i údržba více než 90 malých vodních toků a více než 100 vodohospodářských děl v majetku města. Nasloucháme vašim připomínkám a snažíme se o nápravu případných nedostatků. Díky vašemu upozornění jsme například spravili lávku u Hamerského rybníka v Praze 10, která byla ve velmi špatném stavu. Také pravidelně kontrolujeme kvalitu vodních toků. Zastáváme ekologický přístup a snažíme se ho šířit dál. Proto pořádáme různé aktivity pro mateřské, základní i střední školy, ale také pro rodiny i seniory. Provádíme ale taky prodej dřeva a štěpky, kácíme stromy i v těžce dostupných místech, pronajímáme stromy a mechanizace. Zkrátka děláme vše pro to, abychom z Prahy udělali krásnější místo k životu.


Lesní mateřská školka Praha Chuchle – výchova dětí blízko přírody

Lesní mateřská školka Praha Chuchle – výchova dětí blízko přírody

V letní mateřské školce v Praze Chuchli vychováváme děti k lásce k přírodě a péči o ní. Děti od tří do šesti let jsou v péči dvou lektorů v zázemí Milíčovského lesa. Lesní školka je alternativou běžného vzdělávání předškolních dítek. Většina aktivit se odehrává venku v přírodě. V případě nečasu je připraveno ubytování v teepee, maringotce nebo jurtě. Také s dětmi navštěvujeme divadla, tělocvičny či knihovny. Práce během roku je inspirována ročním obdobím. U dětí posilujeme samostatnost, zodpovědnost a zdravou sebedůvěru. Procvičujeme hrubou i jemnou motoriku a tělesné schopnosti. Přirozeně tak pomáháme dětem se otužovat a mít určitou fyzickou kondici.


Včelařství Praha – návrat včel do pražských lesů a hájů

Včelařství Praha – návrat včel do pražských lesů a hájů

V našem včelařském projektu se snažíme o návrat včel do pražských lesů a hájů. Včely se starají o více než 95% všeho opylení a dodávají nám výhodné materiály, jako je med, vosk, včelí jed, mateří kašičku či propolis. Je proto potřeba včely a jejich prostředí chránit a pomáhat jim v přežití. V ekologické části tohoto projektu se zabýváme rekonstrukcemi a stavbou včelnic. Také podporujeme obnovy sadů a druhové rozmanitosti v urbanizované krajině. Zvyšujeme povědomí obyvatel o úlohách a výskytu hmyzu v naší krajině a předvádíme, jak důležité je včelařství. Pomáháme dětem i dospělým v péči o les a sady. Taktéž propagujeme med jako přírodní a sladidlo vhodné pro zdravý životní styl.


Environmentální výchova - programy pro malé i velké (Praha)

Environmentální výchova - programy pro malé i velké (Praha)

Naše planeta je křehká a měli bychom se k ní chovat s úctou. Mnoho lidí však na to zapomíná a rozhazuje odpadky všude přírodě, znečišťují ovzduší, apod. Uchovejme planetu krásnou i dalším generacím a vychovejme populaci ekologů. V hlavním městě České republiky se o environmentální výchovu malých i velkých postará společnost Lesy hl. m. Prahy. Naše středisko pro podporu environmentální výchovy se snaží zapojit Pražany do péče o životní prostředí. Zajišťujeme také ekologickou výchovu v mateřských, základních i středních školách. Nabízíme výukové bloky s přírodovědným a ekologickým obsahem. Vyučujeme zábavnou formou tzv. lesní pedagogiky. Naše programy jsou tematicky řazeny do několika bloků: - Dřeviny - Živočichové - Voda - Včely a svět hmyzu - Ostatní Výuku environmentální výchovy přizpůsobujeme věku žáků. Obecně však platí, že zastáváme heslo škola hrou. Semináře se odehrávají většinou v přírodě, menší část ve třídě. Pro střední školy zajišťujeme odborně vedené exkurze, odborné praxe a spolupráci na projektech školy. Exkurze vedeme v atraktivních lokalitách, jako je například Suchý poldr Čihadla, na vybraných pražských vodních nádržích, ale také v Hostivařském lesoparku, oboře Hvězda nebo třeba v Chuchelském háji, kde je možné prohlédnout si také zookoutek. Děti se tedy rozhodně nudit nebudou a co je lepší – ještě se u toho mnohé naučí. Zaujala vás nabídka našich programů environmentální výchovy? Pak neváhejte kontaktovat Lesy hl. m. Prahy a i vaši se můžou těšit na zábavné lekce v oblasti ekologie.


Akce pro mateřské školky Praha - Když les usíná, seznámení se zvířaty

Akce pro mateřské školky Praha - Když les usíná, seznámení se zvířaty

Pro mateřské školky máme akci Když les usíná, blízké seznámení s lesními zvířaty a nočními lovci. Naši odborníci navštíví Vaší školku v Praze a blízkém okolí. Zatímco denní zvěř se ukládá ke spánku, budí se noční lovci a připravují se ke svému životu v nočním lese. Navštívíme mateřské školky s programem „Když les usíná“ a předvedeme malým divákům nejen malé noční lovce, ale také dravce a sovy. Naši proškolení sokolníci přinesou do třídy živé exempláře a odborně o nich dětem povypráví. Žáci se dozvědí o loveckých technikách, krmení a dalším životě nočních dravců a rádi zodpovědí každou otázku. Jedna lekce má náročnost 45 minut pro třídu do max. počtu 25 dětí. Cena je 35,-Kč na jednoho účastníka. Pedagogický doprovod má přednášku zdarma. Nejvhodnější termín pro program „Když les usíná“ je v zimním období.


Prodej dřeva od zkušených lesáků (Praha)

Prodej dřeva od zkušených lesáků (Praha)

Zima neúprosně klepe na dveře a vy ještě nemáte zásobu dřeva? Nenechte se odírat od pochybných prodejců a obraťte se rovnou na Lesy hlavního města Prahy. My totiž za kvalitu našeho dřeva ručíme a nabízíme vám ho za maloobchodní ceny. Ne každé dřevo je pro topení vhodné a často se stává, že za nemalé peníze dostanete náklad nekvalitního vlhkého dřeva, které vám je k ničemu. My však máme se zpracováním a prodejem dřeva dlouholeté zkušenosti a nabízíme vám tak jen to nejlepší dřevo z listnatých a jehličnatých stromů. Už od 500 Kč za jeden kubík u nás seženete dřevo: - palivové dřevo - štípané - odpadové dřevo Lesů si musíme vážit a chránit je. Při práci se tedy snažíme být maximálně šetrní a zpracováváme materiál do posledního zbytku. V naší nabídce proto můžete najít i dřevěnou štěpku, kterou skvěle využijete například na vaší zahrádce. Potřebujete dřevo, ale nemáte se pro něj jak dostat? Nevadí, Lesy hlavního města Praha myslí na vše. Vlastníme hned několik přepravních souprav a i velký náklad dřeva vám dopravíme až domů. Chcete si dopřát skutečné teplo domova i v mrazivých zimních měsících? Pak se zásobte dřevem z pražských lesů.


Prodej ovocných stromků pro vaši vlastní úrodu (Praha)

Prodej ovocných stromků pro vaši vlastní úrodu (Praha)

Vypěstovat ovocné stromky už od semínka je úkol hodný zkušeného zahrádkáře. Pokud neoplýváte rozsáhlými zkušenostmi a znalostmi v oboru výsadby nových ovocných stromků, nezoufejte. Zdravé ovocné stromky vám totiž vypěstují Lesy hlavního města Prahy. Vy si je pak odkoupíte ve fázi, kdy už nepotřebují tolik péče. Ovocné stromky vypěstované Lesy hlavního města Prahy jsou tak vhodné pro nezkušené, ale i zkušené zahrádkáře, kteří chtějí ovocné stromky, ale nechtějí čekat několik let, než jim vyrostou. Lesy hlavního města Prahy prodávají ovocné stromky ve svých okrasných školkách ve Kbelích a v Ďáblicích. Zajišťujeme zde maloprodej i velkoprodej. Kromě standardní prodejny sloužíme jako kamenná prodejna, ale také jako internetový obchod. Nevíte, který ovocný stromek je vhodný zrovna pro vaši zahradu? Zeptejte se našich odborníků. Lesy hlavního města Prahy totiž nabízí i odbornou poradenskou činnost v oboru zahradnictví a školkařství. Kromě ovocných stromků nabízíme v našich okrasných školkách také: - listnaté keře opadavé i stálozelené - listnaté a jehličnaté stromy - vřesovištní rostliny - růže - trvalky, skalničky, kapradiny, okrasné traviny - a mnoho dalších Pěstování nejenom ovocných stromků rozumíme. Vždyť se této činnosti věnujeme už od roku 1894! Sortiment ovocných stromků v naší nabídce neustále obměňujeme a doplňujeme. Naše okrasné školky a zahradnictví v Ďáblicích a ve Kbelích patří k největším prodejním a pěstitelských centrům na území Prahy.


Okrasné školky Praha, Kbely - Ďáblice

Okrasné školky Praha, Kbely - Ďáblice

Okrasné školky a zahradnictví Lesů hl. m. Prahy prodávají stromky i květiny. Okrasné školky a zahradnictví v Ďáblicích a ve Kbelích patří k největším prodejním a pěstitelským centrům na území Prahy. Nabízíme široký sortiment okrasných a ovocných rostlin prvotřídní kvality. Specializujeme se na jehličnaté i listnaté dřeviny, které jsou roubované na kmínku. Najdete u nás i keře, květiny, semena či zahradnické potřeby. Přijďte si vybrat květiny i stromky. Vše vám přivezeme až domů. Zahradnictví, správci parků i zahrádkáři pro radost k nám mohou přijet nakupovat listnaté, opadavé i stálezelené keře, listnaté a jehličnaté stromy, dřeviny na živé ploty, vřesovištní rostliny, jako jsou rododendrony, azalky či vřesy, pnoucí a půdopokryvné rostliny, různé druhy růží, trvalky, skalničky, kapradiny i okrasné traviny, balkonové květiny, letničky, bylinky, ale i zahradnické potřeby, jako jsou substráty, mulčovací kůra, hnojiva pesticidy atd. Se zahradničením teprve začínáte a nejste si jisti svým výběrem? Nevadí, se vším vám ochotně poradí naši odborní prodejci.


Prodej ovocných stromků a okrasných rostlin Praha

Prodej ovocných stromků a okrasných rostlin Praha

Společnost Lesy hl.m. Prahy nabízí prodej stromků a rostlin v pražských okrasných školkách. Široký sortiment okrasných a ovocných rostlin. Okrasné školky jsou ve Kbelích a v Ďáblicích. Dále nabízíme: - sortiment listnatých keřů - listnaté a jehličnaté stromy - dřeviny na živé ploty - vřesovištní rostliny – rododendrony, azalky, vřesy, vřesovce atd. - rostliny pnoucí - růže – mini, pnoucí, pokryvné, polyantky, velkokvěté - trvalky, skalničky, kapradiny a okrasné traviny - balkonové květiny, letničky, léčivky a koření - substráty, mulčovací kůru, hnojiva, pesticidy a další. Internetový obchod, poradenská činnost v oboru zahradnictví a školkařství. Přijďte se k nám podívat. Přivítáte s námi jaro!


Jarní květiny prodej - Zahradnictví a okrasné školky Kbely

Jarní květiny prodej - Zahradnictví a okrasné školky Kbely

Zahradnictví a okrasná školka ve Kbelích nabízíme k prodeji jarní květiny jako jsou například: - narcisky - modré a bílé modřence - hyacinty - tulipány - petrklíče a další. Nabízíme nejrůznější barevné odrůdy. Mezi náš další sortiment patří sadební materiál. Otevírací doba: Pondělí: 7:00 - 17:30 Úterý: 7:00 - 17:30 Středa: 7:00 - 17:30 Čtvrtek: 7:00 - 17:30 Pátek: 7:00 - 17:30 Sobota: 8:00 - 12:30 Neděle: zavřeno Velkoobchod: pouze Po - Pá: 7:00 - 15:30, jinak po telefonické dohodě.


Kvalitní dubové palivové dříví prodej Praha

Kvalitní dubové palivové dříví prodej Praha

Společnost Lesy hl.m. Prahy nabízí a prodává za velmi výhodnou cenu kvalitní dubové palivové dříví v délce 4 metrů. Cena za jeden prostorový metr dřeva je 900 Kč včetně DPH. Jsme schopni zajistit smluvní přepravu dřeva naší dopravou. Středisko lesy obhospodařuje více než 2400 ha městských lesů v majetku hl. m. Prahy a správy Odboru ochrany prostředí magistrátu, dále vykonává funkci odborného lesního hospodáře. Pro objednávku nás neváhejte kontaktovat!


Lesní a vodní pedagogika

Lesní a vodní pedagogika

Lesní pedagogika: - přiblížení dnešního člověka k přírodě pomocí lesa jako přírodní učebny. Lesní pedagogika učí, že les není jen čistá příroda, ale také kulturní a hospodářský prostor pro každého. Díky svému všestrannému přírodnímu a praktickému zaměření může lesní pedagog velmi dobrým způsobem ukázat, jak vypadá partnerství mezi člověkem a přírodou k užitku a prospěchu obou. Záštitu nad lesní pedagogikou mají zaměstnanci Lesů hl. m. Prahy, kteří vlastní certifikát lesního pedagoga získaný na lesnické škole v Hranicích na Moravě. Lesy hl.m. Prahy nabízí pro školy (a nejen pro ně) venkovní programy s lesní tématikou, které poodkrývají lidem přírodní krásy lesa i lesní hospodářství. Vodní pedagogika seznámuje děti i dospělé s funkcí vody v přírodě a krajině, s životem, který je na vodu přímo vázán, i s její ochranou. Terénní programy z oblasti "vodní pedagogiky" jsou zaměřeny na stojaté i tekoucí vody a jejich program je velice různorodý. Od měření průhlednosti vody a stanovování její barvy, přes pozorování ptáků a rozpoznávání hlasů žab, či určování vodních bezobratlých živočichů, až po koloběh vody nebo vznik meandru


Environmentální výchova Praha

Environmentální výchova Praha

Společnost Lesy hl.m. Prahy nabízí environmentální výchovu dětí a mládeže. Zaměřením ekologických výukových programů je především problematika poznávání vztahů člověka a životního prostředí a zároveň ochrana přírody. Jedná se o výukové bloky s přírodovědným a ekologickým obsahem. Cíle EVP jsou naplňovány především pomocí tzv. zážitkové pedagogiky. U dětí rozvíjejí fantazii, tvořivost a smyslové vnímání, a to z velké části prostřednictvím her. Programy Střediska ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy jsou sestavovány v duchu pravidel tzv. vodní a lesní pedagogiky.


Okrasné a ovocné rostliny a stromy Praha

Okrasné a ovocné rostliny a stromy Praha

Společnost Lesy hl.m. Prahy nabízí prodej stromků a rostlin v pražských okrasných školkách. Široký sortiment okrasných a ovocných rostlin ve vysoké kvalitě (velko i maloobchod). Okrasné školky najdete ve Kbelích a v Ďáblicích. Dále nabízíme : - sortiment listnatých keřů opadavých i stálezelených - listnaté a jehličnaté stromy balové i kontejnerované, dřeviny na živé ploty - vřesovištní rostliny – rododendrony, azalky, vřesy, vřesovce atd. - rostliny pnoucí a půdopokryvné - růže – mini, pnoucí, pokryvné, polyantky, velkokvěté - trvalky, skalničky, kapradiny a okrasné traviny - balkonové květiny, letničky, léčivky a koření - substráty, mulčovací kůru, hnojiva, pesticidy a další. Internetový obchod, poradenská činnost v oboru zahradnictví a školkařství.


Opravy, výstavby a revitalizace rybníků

Opravy, výstavby a revitalizace rybníků

Společnost Lesy hl.m. Prahy nabízí opravy, výstavby a revitalizace rybníků. Dále také nabízí: - úpravy a čištění vodních toků - vodohospodářské stavby - odbahňování. Pro další informace klikněte na odkaz viz níže.


Prodej stromků a rostlin Praha

Prodej stromků a rostlin Praha

Společnost Lesy hl.m. Prahy nabízí prodej stromků a rostlin v pražských okrasných školkách. Široký sortiment okrasných a ovocných rostlin ve vysoké kvalitě (velko i maloobchod). Okrasné školky najdete ve Kbelích a v Ďáblicích. Dále nabízíme : - sortiment listnatých keřů opadavých i stálezelených - listnaté a jehličnaté stromy balové i kontejnerované, dřeviny na živé ploty - vřesovištní rostliny – rododendrony, azalky, vřesy, vřesovce atd. - rostliny pnoucí a půdopokryvné - růže – mini, pnoucí, pokryvné, polyantky, velkokvěté - trvalky, skalničky, kapradiny a okrasné traviny - balkonové květiny, letničky, léčivky a koření - substráty, mulčovací kůru, hnojiva, pesticidy a další. Internetový obchod, poradenská činnost v oboru zahradnictví a školkařství.


Výroba dřevěných altánů Praha

Výroba dřevěných altánů Praha

Nabídka truhlářských prací ve vlastní dílně z vlastního dřeva. Výroba: - dřevěné herní prvky - altány - lavičky - zahradní nábytek.