METANOVA CZ
METANOVA a METABOND - speciální tuky, plastická maziva a tukové pasty

Vedle přísad do olejů, maziv a pohonných hmot obsahuje náš sortiment také bohatý výběr plastických maziv a speciálních tuků s jedinečnými parametry. Ať už hledáte plastické mazivo, které je vysoce odolné vůči vodě, extrémním teplotám či tlaku, na bázi ropných olejů i vysoce zásaditých komplexů kalciumsulfátů, u nás si vždy vyberete ten pravý mazací tuk, který přesně vyhoví Vašim požadavkům.

METANOVA, METABOND - speciální tuky a plastická maziva

Voděodolná plastická maziva LL 700/60 M a CA 100 M

Voděodolné plastické mazivo LL 700/60 M díky svému jedinečnému modernímu složení vydrží i extrémní mechanickou zátěž a je ideálním prostředkem pro mazání kluzkých a valivých ložisek i s vysokým podílem kluzkého tření. CA 100 M je pak víceúčelové vysokotlaké plastické mazivo na bázi ropných olejů, které se vyznačuje vysokou přilnavostí a odolností vůči vodě, dokonce i mořské. Uplatní se tak v průmyslových, stavebních i zemědělských strojích, zejména pak v čističkách vod, dolech či například lomech.

Plastická maziva METANOVA a METABOND s jedinečnými vlastnostmi


Zásadité plastické mazivo METABOND 1,5 HI-TECH Tuk

Odolnost proti korozi, oxidaci, oplachu vodou a vysoká stabilita při teplotách od -40 do +300°C - to je zásadité plastické mazivo METABOND 1,5 HI-TECH. To se chemicky váže na povrch kovů a dochází tak k vytvoření mikroskopického, avšak pevného a stabilního filmu, který pomáhá snižovat opotřebení, zamezuje růstu teplot mezi třecími plochami a výrazně tak prodlužuje životnost strojů a zařízení.


Tepelně odolná tuková pasta A 400 M a plastické mazivo METANOVA F 1,5 HI-TECH

METANOVA F 1,5 HI-TECH tuk je víceúčelové lithiem nasycené plastické mazivo, které se díky speciálním EP-aditivům při zatížení nevytlačuje a způsobuje eutektoidní mikrozahlazení - je tak vysoce odolné vůči tlakovému i valivému tření. Pro šrouby, matky, klíny, těsnění, příruby, ventilové tyče a jiné kluzné plochy s nízkou až středně nízkou kluzností pak doporučujeme tukovou pastu A 400 M. Ta poskytuje maximální ochranu proti opotřebení a její použití je vhodné i při vysokých teplotách, tedy například v ocelárnách.Metanova pro dopravu

Metanova pro dopravu

Metanova přísady do olejů, maziv, benzinových i dieselových motorů

Metanova pro průmysl

Metanova pro průmysl

Přísady do olejů a maziv METANOVA pro strojírenství a průmysl

Speciální tuky

Speciální tuky

METANOVA a METABOND - speciální tuky, plastická maziva a tukové pasty