METANOVA CZ
Metanova přísady do olejů, maziv, benzinových i dieselových motorů

Produkty Metanova pro dopravní prostředky, to jsou kvalitní přísady do motorových olejů, maziv, benzinu i nafty, které díky svému jedinečnému složení výrazně snižují tření a opotřebení v motorech, převodovkách a jiných součástech dopravních prostředků. Ať už zvolíte maziva Metanova M1 a C3, přísady do paliv Metanova LEN a SEL či mazací tuk Metanova F 1,5 - výsledkem bude nejen prodloužení životnosti Vašeho motoru či převodovky, ale také úspora pohonných hmot, snížení emisí a zvýšení celkového výkonu.

Inteligentní mazivo třetí generace METANOVA M1, zušlechťovač povrchu kovu

Inteligentní maziva METANOVA M1 a C3 - přísady do olejů a maziv

METANOVA M1, tzv. "inteligentní mazivo" třetí generace, obsahuje komplexní uhlovodíky, které se pod tlakem spojí s kovovým povrchem a vytvoří ochranný štít. Výrazně se tak snižuje tření, mazivo je navíc odolné vůči bodovým teplotám až 1100°C a nemění vlastnosti oleje, do kterého je přidáno - nejde tak o aditivum, ale zušlechťovač povrchu kovu. Jeho použití je však vhodné spíše do motorů ve výborném technickém stavu. V porovnání s M1 má METANOVA C3 zvýšený účinek, a díky minimálnímu obsahu dekarbonizačních látek může být navíc toto mazivo použito do nových i starých motorů.

METANOVA - inteligentní maziva třetí generace pro mazání v dopravě


Přísady do benzinových a dieselových motorů METANOVA LEN a SEL

Jako přísadu do všech druhů benzinu, v motorech s katalyzátory i bez, použijte produkt METANOVA LEN. Jde o multifunkční prostředek, který působí jako čistič a zároveň dispergent, navíc slouží jako ochrana proti rzi a korozi. V dieselových motorech pak najde uplatnění METANOVA SEL - ta obsahuje prvky, které se chemicky vážou na molekuly kovu a společně vytváří otěruvzdorný ochranný štít. Kromě toho také omezuje nedokonalé hoření, zabraňuje tzv. "kouření" dieselových motorů a snižuje tak emise škodlivin.

METANOVA přísady do benzinových i dieselových motorů


AKU PLUS proti stárnutí baterie a mazací tuk METANOVA F 1,5

Stárnutí autobaterie můžete výrazně zpomalit s využitím našeho produktu AKU PLUS. Ten v pravidelných intervalech vrací přijatou energii v impulsech zpět do baterie, důsledkem čehož je omezeno usazování sulfátů a zároveň jsou odbourávány již vytvořené usazeniny. Do míst s obtížným mazáním, s vysokými teplotami, zatížením či vlhkostí pak doporučujeme mazací tuk METANOVA F 1,5, který se vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou, vodostálostí a odolností vůči oxidaci a korozi.

AKU PLUS zabraňuje stárnutí autobaterie a bojuje s usazováním sulfátůMetanova pro dopravu

Metanova pro dopravu

Metanova přísady do olejů, maziv, benzinových i dieselových motorů

Metanova pro průmysl

Metanova pro průmysl

Přísady do olejů a maziv METANOVA pro strojírenství a průmysl

Speciální tuky

Speciální tuky

METANOVA a METABOND - speciální tuky, plastická maziva a tukové pasty