Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje


U Požárníků 33/61, Krnov 794 01
Hasičský sbor.
Požární ochrana.

Produkty
  • veřejná správa, městské magistráty, poskytování grantů a dotací, státoobčanská řízení, integrovaný záchranný systém

Navštivte malebnou obec v srdci turistického regionu Beskydy, v těsném sousedství Žermanické přehrady.

Ideální výchozí bod pro objevování krás Beskyd

Související články
Historie obce Břežany na Znojemsku: Od středověkých počátků po barokní zámek

Obec Břežany

Historie obce Břežany na Znojemsku: Od středověkých počátků po barokní zámek

Obec Břežany, dříve známá jako Fryšava nebo Vršava, se nachází asi 5 km severozápadně od městečka Hrušovany nad Jevišovkou v okrese Znojmo. Žije zde 809 obyvatel a je evidováno 221 domů. První písemná zmínka o Břežanech pochází z roku 1222, kdy byla součástí majetku velehradského kláštera. V tomto roce byl vysvěcen původní kostel sv. Bartoloměje, který se stal duchovním centrem obce. Ve 14. století byly Břežany povýšeny na městečko, což přineslo nový impuls pro jejich rozvoj. V polovině 17. století byl na místě bývalé tvrze postaven barokní zámek, který byl později přebudován ve stylu empírovém a klasicistním. Tento článek vás provede klíčovými událostmi a historickými místy Břežan.


Myslejovice - Historie a kulturní dědictví malebné obce na Prostějovsku

Obec Myslejovice

Myslejovice - Historie a kulturní dědictví malebné obce na Prostějovsku

Myslejovice, malebná obec na Prostějovsku, se pyšní bohatou historií a nádhernou přírodou. Navštivte významné historické památky jako kostel Zvěstování Panny Marie, objevte příběh chaty Wintrovky a prozkoumejte přírodní krásy včetně potoků a lesů vojenského újezdu Březina. Tento článek vás provede historií a přírodou této jedinečné obce.


Kolšov: Historie a současnost malebné obce v okrese Šumperk

Obec Kolšov

Kolšov: Historie a současnost malebné obce v okrese Šumperk

Obec Kolšov, nacházející se v okrese Šumperk v Olomouckém kraji, je místem s bohatou historií a fascinujícím původem svého jména. S 747 obyvateli si tato vesnice zachovává svůj unikátní charakter a nabízí nejen pohled do minulosti, ale i živou současnost. Původně známá jako Kojišov, vesnice prošla mnoha proměnami a dnes je Kolšov oblíbeným místem k životu. Obec se také může pochlubit kvalitní základní a mateřskou školou.


Objevte obec Kravsko – malebnou ves s bohatou historií a aktivním životem

Obec Kravsko

Objevte obec Kravsko – malebnou ves s bohatou historií a aktivním životem

Kravsko – malá obec nedaleko Znojma – je ukázkovým příkladem místa, kde se snoubí bohatá historie s dynamickou současností. Dominanta kostela sv. Mikuláše, empírový zámek a krásná okolní příroda jako stvořená pro relaxaci a sportovní vyžití, spolu s aktivním společenským životem, tradicemi a moderním přístupem k rozvoji – to vše z této obce činí atraktivní místo pro místní obyvatele i návštěvníky.