MERKUR POLICE o.p.s. Muzeum stavebnice MERKUR


Tyršova 341, Police nad Metují 549 54
Společnost MERKUR POLICE o.p.s. provozuje Muzeum stavebnice MERKUR, které mapuje historii stavebnice Merkur až do současnosti. Prohlédnout si u nás můžete nejstarší stavebnice Merkur pocházející z roku 1920, dále parní stroje a elektrické vláčky, Eiffelovu věž, historické rekvizity, kolejiště nebo vlakové soupravy. Oblíbená stavebnice se skládá z kovových částí, ty jsou spojovány šroubky a matičkami, přibližují tak reálné konstruování a nabízí dětem možnosti pro hru a tvořivou práci.
Největší raritou našeho muzea je bezesporu stavba, která je také zapsána do Guinnessovy knihy rekordů, jde o Ocelové město, inspirované románem od Julese Verna. Jednotlivé výstavní síně, znázorňují vývoj a historii známé stavebnice. Nejen děti, ale i dospělé potěší také náš hrací koutek, který je součástí muzea.

Muzeum stavebnice MERKUR:
- výstava hraček, stavebnice, modely parních strojů
- modelová železnice, měřítko "0"
- výstava vláčků, kolejišť
- Ocelové město
- robotické stavebnice
- hrací koutek.

Otvírací doba:
- duben: čtvrtek - neděle 9:00 až 12:00, 13:00 až 16:00
- květen: úterý - neděle 9:00 až 17:00
- červen- září: pondělí - neděle 9:00 až 17:00.

Muzeum stavebnice MERKUR najdete na adrese Tyršova 341, Police nad Metují. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Produkty
  • realizace kulturních akcí, trvalé výstavy, realizace prohlídek, kulturní památky, výstavní galerie

Dopravní podnik města Hradce Králové - doprava, pronájem reklamních ploch v MHD.

Český výrobce betonových střešních krytin


Související články
Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč

Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Učení a vzdělávání nemusí být pro děti jen nutnou povinností, ale i chtěnou zábavou. Pokud chcete vytvořit vašim dětem příjemné podmínky k tomu, aby se něco naučily a zároveň si odnesly spoustu zážitků, tak je čas navštívit Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči a vybrat si z různých výukových programů vhodných pro školy, ale i rodiče s dětmi.


Výstava obrazů a aukce v Galerii KODL s podporou Paměti národa

Galerie Kodl, s.r.o.

Výstava obrazů a aukce v Galerii KODL s podporou Paměti národa

Galerie KODL pořádá vždy dvakrát ročně vyhlášené aukční dny, kterým předchází předaukční výstava v prostorách galerie na Národní třídě v Praze. Na podzim roku 2019 se představilo 250 mimořádných a vzácných uměleckých děl. Expozice, kterou bylo možné zhlédnout v průběhu celého listopadu včetně víkendů, byla zakončena aukcí na pražském Žofíně v neděli 1. prosince. Prezentovalo se také deset mimořádných dokumentárních fotografií, které byly vydraženy ve prospěch Paměti národa


Památník Terezín: Vzpomínka na oběti druhé světové války

Památník Terezín

Památník Terezín: Vzpomínka na oběti druhé světové války

Druhá světová válka je tragickou součástí lidské historie, na kterou by plno lidí radši zapomnělo. Tím, že se o jejích událostech nebude mluvit, se ale vzpomínky na tehdejší dobu nevymažou. Proto by lidé měli vzpomínkám na dobu holocaustu bděle naslouchat, a co možná nejvíce se z děsivé minulosti poučit.


Rychlé, spolehlivé a pohodlné mezinárodní převody peněz

SPORTTURIST - SPECIAL spol. s r.o.

Rychlé, spolehlivé a pohodlné mezinárodní převody peněz

Společnost SPORTTURIST - SPECIAL, spol. s r.o. je nejstarším agentem firmy Western Union v České republice. Nabízí transfer peněz do a z více než 200 zemí světa a kromě mezinárodních převodů peněz se zabývá i předprodejem vstupenek na kulturní akce.


Firemní články
Muzeum stavebnice MERKUR, vláčky, historie, expozice, e-shop

Muzeum stavebnice MERKUR, vláčky, historie, expozice, e-shop

Muzeum stavebnice MERKUR s výstavou Ocelového města, plechovými vláčky a jinými exponáty, e-shop nejznámější hračky se nachází v Polici nad Metují.