Obec Blížejov


č.151, Blížejov 346 01
Telefon: +420 379 428 925

Obec Blížejov leží v malebném údolí říčky Zubřiny, 10 kilometrů severně od Domažlic. Blížejov, uváděný v historických pramenech od roku 1324, byl zemanským sídlem. Tvrz, na níž sídlili především Blížejovští z Blížejové a Henigárové ze Seeberga, zanikla bez viditelných pozůstatků. Nejvýznamnější památkou a dominantou obce je v jádru gotický kostel sv. Martina vybudovaný ve 2. polovině 14. století, který byl později barokně upravován. Jeho interiér obsahuje četné památky na světské držitele Blížejova, především staré náhrobní kameny a epitafy.
Blížejov současnosti prezentuje nová zástavba rodinných domků vybudovaná na západním okraji obce. V roce 2005 zde bylo novým obyvatelům předáno celkem 76 bytů. Pod OÚ Blížejov spadají vsi Lštění s kostelem a unikátně dochovanou středověkou věžovou tvrzí, Přívozec se zámečkem Bořků Dohalských z Dohalic, Chotiměř s pozoruhodnou kaplí s vísky Malonice, Nahošice se zámkem, Výrov a Františkov.

IČ: 00253243
DIČ: CZ00253243
Okres: Domažlice
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: neudáno

Telefon:
+420 379 428 925
+420 379 428 125

Fax:
+420 379 427 573

Email:
obec@blizejov.cz

Web:


GPS: 49°29′57.48″ N, 12°59′21.23″ E

QR kód firmy Obec Blížejov

Obec Lošany okres Kolín, kostel svatého Jiří, kamenná věžovitá tvrz, statek rodiny Mašínů.

Obec Lošany okres Kolín, kostel svatého Jiří, kamenná věžovitá tvrz, statek rodiny Mašínů

Specialista na zrcadlové leštění a opravy forem. Mikronavařování, laserové navařování a gravírování.

Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
captcha

Související články
Technologie pro mlékárenský průmysl

Global Servis, spol. s r.o.

Technologie pro mlékárenský průmysl

Potravinářská oblast má velice blízko k průmyslové automatizaci. Jakmile se tato dvě odvětví spojí nebo propojí, vznikají nové technologie. Ty se týkají také mlékárenského průmyslu, který se v naší vlasti stále drží na vysoké úrovni.


Stavební chemie od sanace betonu po hydroizolaci

BETOSAN s.r.o.

Stavební chemie od sanace betonu po hydroizolaci

Společnost BETOSAN vznikla již na počátku 90. let s cílem nabídnout v tuzemsku vyrobené profesionálně formulované stavební hmoty a stavební chemii, které budou výhodnou alternativou k hmotám do České republiky dováženým, a záhy se v oboru stavební chemie stala největším českým výrobcem. Již více než 20 let tak vyrábí cenově přijatelné a po technické stránce naprosto srovnatelné produkty z oblasti stavební chemie.


Fasádní omítky různých druhů si vyberete u firmy Tomeš – výroba stavebních hmot

Tomeš-výroba stavebních hmot s.r.o.

Fasádní omítky různých druhů si vyberete u firmy Tomeš – výroba stavebních hmot

Stavíte dům, rekonstruujete jej nebo potřebujete obnovit jeho fasádu? Obraťte se na českého výrobce fasádních omítek, na společnost Tomeš – výroba stavebních hmot, s.r.o. Ať už vás zajímá akrylátová, mozaiková nebo silikonová omítka, z našeho sortimentu si jistě vyberete.


Měření a modelování hluku, akustické studie

Greif-akustika, s.r.o.

Měření a modelování hluku, akustické studie

Máte zájem konzultovat, změřit i snížit celkový hluk? Důležité je identifikovat zdroj hluku, analyzovat problém a následně připravit strategii a odborné řešení, které má za účel vytvořit individuální opatření. Na to však nebudete sami, protože svoje zkušenosti a odbornost vám poskytne společnost Greif-akustika, s.r.o. se sídlem v Praze.