Městská část Praha 22


Městská část Praha 22 je jednou z největších a nejzelenějších částí hlavního města Prahy. Nachází se na jihovýchodním okraji Prahy, v městském obvodu Praha 10. Její území je tvořeno celými katastrálními územími Uhříněves, Hájek u Uhříněvsi a Pitkovice a má rozlohu 1561, 3 ha.

Městská část Praha 22 má bohatou historii, která sahá až do 13. století. V Uhříněvsi se nachází Husův sbor, který byl postaven v roce 1923 k 500. výročí narození Jana Husa, a Legionářský dům, který byl postaven v roce 1924 jako památník padlých legionářů. V Pitkovicích stojí barokní zámek z 18. století, který je dnes sídlem městské části. V Hájku u Uhříněvsi se nachází přírodní rezervace Hájecké rybníky, kde žijí vzácné druhy ptáků a rostlin.

Městská část Praha 22 nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům mnoho kulturních, sportovních a společenských aktivit. Na území městské části se nachází Muzeum Uhříněves, které prezentuje historii a současnost Uhříněvsi a okolních obcí. V létě se zde konají letní kina, kde si diváci mohou vybrat filmy podle svého vkusu. Pro milovníky hudby je tu Uhříněveský hudební festival, který každoročně přináší špičkové interprety různých žánrů. Pro děti jsou tu dětské dny s IZS, kde se mohou seznámit s prací hasičů, policistů, záchranářů a dalších složek integrovaného záchranného systému.

Městská část Praha 22 je také moderním a dynamickým správním celkem, který dbá na potřeby svých obyvatel. Městská část má svůj vlastní úřad, který vykonává samostatnou i přenesenou působnost na území městské části a dalších čtyř sousedních městských částí. Městský úřad nabízí svým klientům řadu e-služeb a formulářů, které usnadňují komunikaci a vyřizování různých záležitostí. Městská část také podporuje své příspěvkové organizace, které zajišťují školství, sociální služby, kulturu a další oblasti.

Městská část Praha 22 je tedy zajímavou a živou částí Prahy, která má co nabídnout jak svým obyvatelům, tak návštěvníkům. Je to místo s bohatou minulostí i s nadějnou budoucností.

Štítky:

Městská část Praha 22, úřad městské části

AKTUÁLNÍ MICROSITE

Městská část Praha 22, nejzelenější část hlavního města Prahy

Městská část Praha 22, nejzelenější část hlavního města Prahy
Nejzelenější částí hlavního města Prahy je Městská část Praha 22, naleznete zde historické památky i přírodní zajímavosti.

Praha 22 – moderní infrastruktura, historické památky i přírodní rezervace

Praha 22 – moderní infrastruktura, historické památky i přírodní rezervace
Městská část 22 zahrnující do svého území Uhříněves, Pitkovice a Hájek u Uhříněvsi nabízí občanům moderní infrastrukturu a kulturní programy, historické památky i malebné prostředí přírodní rezervace.

Městská část Praha 22, Uhříněves, Pitkovice, Hájek u Uhříněvsi

Městská část Praha 22, Uhříněves, Pitkovice, Hájek u Uhříněvsi
Městská část Praha 22 je tvořena částmi Uhříněves, Pitkovice, Hájek u Uhříněvsi a náleží do obvodu Prahy 10. Jsou zde zajímavé historické i přírodní památky, které doporučujeme navštívit.
POBOČKY
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Městská část Praha 22
WEBOVÁ STRÁNKA
Městská část Praha 22
www.praha22.cz
Adresa

Adresa

Nové náměstí 1250/10
Praha 22 - Uhříněves 104 00

podatelna@praha22.cz
+420 271 071 812


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha