Valtické Podzemí - labyrint vinných sklepů
Vinné sklepy ve Valticích


Vinařská 34, Valtice 691 42
Valtické podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 800 m. Vznik sklepů je datován až k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů

Nabízíme prohlídky sklepa, vinařskou turistiku, ochutnávky a degustace pro milovníky vína, jednotlivce i skupiny, ucelené cateringové programy ...

PRIVÁTNÍ ARCHIVNÍ BOXY - možnost úschovy našich vín v archivních boxech Valtického Podzemí až pro 260 lahví.

Využijte naši nabídku ucelených zážitkových vinařských programů (prohlídka sklepa se Sklepiérem, zážitkový večer s ochutnávkou, zážitková degustace a neomezený konzum lahvového vína a další programy):

1. TURIST I - (75, - Kč osoba) prohlídka se Sklepiérem a welcomdrinkem

2. TURIST II - (200 - 220, - Kč osoba) zážitková prohlídka spojená s ochutnávkou 5 vín a základním soustem

3. TURIST III - (480 - 500, - Kč osoba, od 8 osob) zážitková prohlídka s ochutnávkou 8 vín a neomezenou konzumací sudového vína

4. MILOVNÍK VÍN - (550 - 700, - Kč osoba) zážitkový večer s ochutnávkou vín LVA

5. ZNALEC VÍN - (650 - 800, - Kč osoba) zážitková degustace s neomezeným konzumem lahvového vína

6. GURMÁN - (1000 - 1200, - Kč osoba) hostina s neomezeným konzumem lahvového vína

7. NABÍDKA PRO FIRMY - manuál pro objednávku služeb

8. NABÍDKA SKLEPNÍHO POHOŠTĚNÍ, CATERING - stálá nabídka pohoštění a služby cateringu mimo ucelené programy ve VP

Specialitou Valtického Podzemí jsou Sklepiéři, odborníci na podávání vína ve sklepě se znalostí vinařského prostředí a jedinečného terroir vinohradů a Lednicko-Valtického areálu.

Produkty
  • vinařský turistický program, koštování vín, vinný sklípek, zážitková gastronomie
  • degustace vín, archivní vína, slámová a ledová vína, víno a vinařství, vinařská turistika
  • bílá vína, červená vína, suchá vína, polosuchá vína, sladká vína, růžová vína, výběr z bobulí, výběr z hroznů, jakostní vína

Testování materiálů, provádění zkoušek pro jadernou energetiku, nedestruktivní zkoušky materiálů, moderní postupy.

Testování materiálů, provádění zkoušek pro jadernou energetiku, nedestruktivní zkoušky materiálů, moderní postupy

Výroba a vývoj CNC obráběcích a jednoúčelových strojů.


Související články
Úspěchy na národních i mezinárodních vinařských soutěžích

Vinařský dům Znojmo

Úspěchy na národních i mezinárodních vinařských soutěžích

V roce 2022 pokračujeme v úspěšném tažení národními a mezinárodními výstavami a soutěžemi. Jsme rádi, že ocenění získává celé portfolio našich vín - mladá vína řady Fresh, perlivá vína řady Sparkles, strukturní vína řady Selection, naturální vína řady Special kvevri i velká a plná vína vinifikovaná na akátových a dubových sudech z řady Special barrel. V letošním roce nás ještě čeká účast na velké mezinárodní soutěži AWC Vienna 2022 a nominační kolo do Salonu vín ČR.


Vína z Pálavy z módy nikdy nevyjdou

PPS Vinařství Strachotín

Vína z Pálavy z módy nikdy nevyjdou

Jižní Morava je pojem a místní víno stejně tak. Zvolit ale toho správného dodavatele vína tak, aby produkt, který si odnášíme domů, byl skutečně moravským vínem, není v dnešní době ještě stále tak jednoduché. Dovolte nám tedy představit jakostní vína s přívlastkem i archivní vína z produkce PPS AGRO Strachotín, tedy z vinařství v obci pod Pouzdřanskou stepí a co by kamenem dohodil na Pálavu. V nabídce najdete také například nepříliš známou odrůdu Neronet.


Ochutnávky vín ve vinném sklepě Znojmo

VINO HORT s.r.o.

Ochutnávky vín ve vinném sklepě Znojmo

Máte rádi vína? Holdujete tomuto kouzelnému moku? Nenechejte si ujít ochutnávku ušlechtilých odrůd z kvalitního vinařství VINO HORT s.r.o., které se nachází ve Znojmě. Doušek lahodného vína velice příjemně otevře všechny vaše smysly. Možná si vína po této zkušenosti ještě více získají vaši náklonnost.


VINO HORT ocení i ti nejnáročnější degustátoři

VINO HORT s.r.o.

VINO HORT ocení i ti nejnáročnější degustátoři

Vína od VINO HORT v sobě snoubí ušlechtilé odrůdy hroznů z ideálně položených vinohradů a vinařův cit pro kombinaci chutí a vůni, která přináší jedinečný zážitek z degustace vína. Vinařství VINO HORT vzniklo v roce 1999, tradice výroby vína této firmy ze Znojma má však kořeny už v roce 1950. Svým přístupem, který je založen na udržování nadstandardní kvality produktů a vývoji nových specialit, si společnost vysloužila mnohá ocenění nejen v rámci ČR, ale i na světových soutěžích. Vinný sklep s posezením a ochutnávkami vína se nachází v Dobšicích u Znojma nedaleko výrobního sklepa, kde se připravují vína z hroznů prvotřídní kvality. Vinařství používá ke zpracování hroznů různé technologie a nebojí se ani experimentů, které se však vždy řídí pravidlem zachování přírodní chuti a přirozené tvorby vína. Na základě snahy o nejlepší produkty vznikla i růžová vína Hort, která se těší velké oblibě u spotřebitelů. Důkazem je spousta ocenění, jimiž se růžová vína z VINO HORT mohou pyšnit.


Firemní články
Vinařské akce a degustace vína Valtice

Vinařské akce a degustace vína Valtice

Nenechte si ujít vinařskou akci spojenou s degustací vína ve Valticích. Srdečně zveme všechny příznivce kvalitního moravského vína k nám do Valtického Podzemí na vinařské akce a degustace vín. Valtické Podzemí labyrint vinných sklepů je z tvořený z obnovených částí historických vinných sklepů, propojený chodbami o celkové délce 800 m. Můžete nás navštívit a domluvit si prohlídku sklepů, zajistit řízenou degustaci, firemní večírek, soukromou či společenskou akci nebo můžete přijet na jednu z našich plánovaných akcí. Kalendář akcí: -23. 1. 2016 – Sprašosochání ve Valtickém Podzemí -1. -2. 4. 2016 - Dny otevřených dveří 13-ti sklepů Valtického Podzemí -4. 6. 2016 – Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí -11. 6. 2016 - Večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí -18. 6. 2016 - Noc otevřených sklepů ve Valtickém Podzemí -25. 6. 2016 - Večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí -1. -2. 7. 2016, 8. - 9. 7. 2016, 15. - 16. 7. 2016, 22. - 23. 7. 2016, 29. -30. 7. 2016, 5. - 6. 8. 2016, 12. - 13. 8. 2016, 19. - 20. 8. 2016, 26. - 27. 8. 2016 se konají Prázdninové večery s cimbálkou ve Valtickém Podzemí -2. -3. 9. 2016 - Burčáky a volba Miss Burčák ve Valtickém Podzemí -9. – 10.9 2016 - Dýňobraní ve Valtickém Podzemí -16. - 17. 9. 2016 - Podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí -23. – 24. 9. 2016 – Hudbobraní a burčáky ve Valtickém Podzemí -30.9. - 1. 10. 2016 - Podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí -8. 10. 2016 - Podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí -15. 10. 2016, 22. 10. 2016, 29. 10. 2016, 12. 11. 2016 Podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí 12. 11. 2016 - Valtické Svatomartinské slavnosti & Husí hody ve Valtickém Podzemí. Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že se Vám u nás bude líbit a naše akce si užijete a budete se k nám rádi vracet. Více informací o vinařských akcích a degustací vín ve Valtickém podzemí najdete na webových stránkách.


Vinný sklep Valtice - Valtické podzemí je plné zajímavých akcí

Vinný sklep Valtice - Valtické podzemí je plné zajímavých akcí

Přijeďte obdivovat krásu jižní Moravy, Valtice a Valtické podzemí! Vinné sklepy lákají během listopadu na nejrůznější akce, které vyvrcholí adventním jarmarkem přímo ve Valtickém podzemí. Jarmark je unikátní především tím, že je jedinou akcí svého druhu na Moravě pořádané právě v podzemních chodbách. Navštívit vinný sklep ve Valticích můžete nejen během letních měsíců, ale také na podzim. Můžete u nás ochutnat první letošní mladá vína, která rozhodně stojí za to. Program samozřejmě není určen pouze pro milovníky vína, ale zabaví se u nás celá rodina. Udělejte si na podzim příjemný výlet a navštivte Valtické podzemí 14. nebo 29. listopadu, čeká na vás bohatý program. Valtické podzemí je skutečně unikátním labyrintem, který propojuje historické vinné sklepy o celkové délce 900 m. Jejich vznik se datuje do roku 1289, je spojen se založením minoritského kláštera. Proto byste si ani vy neměli tyto unikátní prostory nechat ujít. Přijeďte si na do města Valtice užít tu pravou moravskou pohostinnost, kterou umocní místní „Sklepiéři“. Pokud by se vám naše prostory zalíbily, nabízíme také pořádání firemních i privátních akcí, narozenin, svateb a oslav. Vinné sklepy Valtice jsou tu pro vás, proto nás neváhejte v případě zájmu kontaktovat.


Vinné sklepy Valtice,degustace vín ve Valtickém podzemí

Vinné sklepy Valtice,degustace vín ve Valtickém podzemí

Slyšeli jste o Valticích na jižní Moravě a chtěli by jste je navštívit za účelem ochutnávky pravých moravských vín ve vinném sklepě. Valtické Podzemí - labyrint vinných sklepů Valtice Vás zvou do svého vinného sklepa k degustaci skvělých vín. Neváhejte a přijeďte do Valtic a můžete zavítat k nám do Valtického podzemí je to labyrint obnovených historických vinných sklepů o délce 900m. Zde máme vinný sklep, vinárnu, vinotéku, a můžete u nás pobýt u degustace vín, kde můžete slyšet také o zážitkovém poznáváním vím a jeho historii. Ve vinném sklípku ve Valticích si můžete domluvit i degustaci vín. Lze ochutnávat jednotlivé vzorky, nabídneme samozřejmě i občerstvení které k degustaci patří (pečivo, škvarkové sádlo, sklepiérská paštika popřípadě dle stálé nabídky našeho pohoštění). Mimo jiné po absolvování řízené degustace si také můžete vína, které jste ochutnali zakoupit. Více informací naleznete na našich webových stránkách.


Svatomartinské víno 2015 a  mladá vína - Valtice a Lednice

Svatomartinské víno 2015 a mladá vína - Valtice a Lednice

Hledáte ideální dárek, který potěší a navíc bude chutnat? Pak vsaďte na Svatomartinské víno 2015 a mladá vína VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO z jižní Moravy, ve kterých se snoubí skvělá chuť moravských hroznů a poctivé vinařské práce. Také letos pro vás máme exkluzivní Svatomartinská vína a mladé víno, které zaujme svoji osobitou chutí i ty největší znalce. Svatý Martin nám každoročně nepřináší jenom sněhovou nadílku, ale také bohatou nabídku svatomartinských mladých vín. Také ve Valtickém podzemí vám proto nabízíme to nejlepší, co letošní mladá vína nabízí. Vybrat s můžete například mladé Müller Thurgau pověstné svojí plnou a mírně nasládlou chutí, která je doplněna příjemnou mladou kyselinou citrusových plodů. Milovníci svěžích růžových vín zase ocení mladé Svatovavřinecké rosé, kde se skvěle snoubí chuť grapefruitu, červeného rybízu a višní. Nabídkou lahodných Svatomartinských vín to u nás ale nekončí. Každé víno z naší nabídky totiž můžete koupit ve speciálním dárkovém balení. Stačí si vybrat z našich vín to, které vás nejvíce zaujalo, kontaktovat nás a my vám etiketu upravíme přesně podle vašich přání. Přátelům, manželovi, nebo firemním partnerů, tak můžete darovat originální lahev toho nejlepšího vína, kterou jinde na světě nenajdete. Zaujala vás naše nabídka? Kompletní sortiment nejen Svatomartinských mladých vín najdete v našem přehledném e – shopu. Pokud ale chcete zažít tu pravou atmosféru moravských sklepů, navštivte naše Valtické podzemí. Nabízíme vám zde ideální prostory nejen pro degustaci letošních mladých vín, ale také pro pořádání firemních večírků a vánočních setkání. 7. a 14. 11. 2015 pořádá Valtické podzemí a Vinařství Lednice Annovino, a.s. Svatomartinské slavnosti & husí hody ve Valtickém Podzemí. Na Svatého Martina husa a džbánek vína! 11. 11. 2015 – Svatomartinský přípitek oslavy ve Valtickém Podzemí Rezervace: Tel.: +420 723 600 423 | info@valtickepodzemi.cz 29. 11. 2015 – Podzemní železný adventní jarmark ve Valtickém Podzemí Rezervace: Tel.: +420 723 600 423 | info@valtickepodzemi.cz Těšíme se na Vaši návštěvu. VALTICKÉ PODZEMÍ je nejnavštěvovanější Top vinařský cíl na Moravě v roce 2015. VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO získalo řadu ocenění na českých i zahraničních výstavách a soutěžích. Vinařství nabízí to nejlepší z Lednicko valtického areálu. Vlajkovou lodí vinařství jsou vína odrůdy Rulandské šedé, která ve výjimečných tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahují mimořádných kvalit. Tramín červený je další odrůdou z viniční trati Končiny v Lednici na Moravě.


Vinné sklepy Valtice, Valtické podzemí

Vinné sklepy Valtice, Valtické podzemí

Valtické Podzemí - labyrint vinných sklepů Valtice Vás zvou na buřčáky, dýňobraní, cimbálku i vinobraní. Vážení milovníci dobrého vína a Lednicko-valtického areálu, jsme hrdí na to, že Vám můžeme oznámit, že se Valtické Podzemí stalo TOP VINAŘSKÝM CÍLEM 2014 v kategorii Vinné sklepy, a tím jsme obhájili loňské vítězství. Velmi si Vašich hlasů vážíme, ještě jednou moc děkujeme! V absolutním součtu hlasů jsme potom získali vynikající druhé místo, za celkovým vítězem - Salónem vín České republiky. Blahopřejeme tedy do Valtic i všem vítězům dalších kategorií. Příprava na nejkrásnější svátky o konec roku jsou v plném proudu. Víte o tom, že víno je nejvhodnější dárek, a navíc osvobozený od daní? Vyberte si u nás pohodlně, stačí poslat logo či text přání, a uděláte svým obchodním partnerům, blízkým a přátelům neskrývanou radost. Podrobnější informace najdete na našich webových stránkách www.valtickepodzemi.cz Podzim a předvánoční čas je také ideální pro různé privátní a zejména firemní akce. Zajistíme Vám je na klíč ve Valtickém Podzemí, nejnavštěvovanějším vinařském cíli na Moravě. Můžete ochutnat vína a poslouchat cimbálovou hudbu. Připravíme pro Vás pestré doprovodné programy i nabídku služeb pro firemní a kongresové akce. Poznejte kouzlo vinných sklepů ve Valtickém podzemí. Vydejte se za zážitky mezi vinicemi a památkami. Valtice a okolí je kraj burčáku a vína. Lednicko valtický areál je kolébkou jihomoravského vinařství. Přijďte a ochutnejte vína s tradicí, mladá vína i svatomartinská vína. Naše vína v sobě skrývají pozitivní emoce i požitek, stejně jako Lednock- valtický areál a památky UNESCO. AKCE VALTICKÉHO PODZEMÍ pro rok 2015: 24. 1. 2015 – Sprašosochání ve Valtickém Podzemí 18. 4. 2015 – Ze století do století ve Valtickém Podzemí 13. 6. 2015 – Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí 20. 6. 2015 Noc otevřených sklepů aneb Jediný celonoční vinařský mejdan na Moravě (Valtické Podzemí) ... reportáž z loňské akce 27.6.2015 Večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí 3.7.- 29.8. 2015 - Prázdninové večery s cimbálkou ve Valtickém Podzemí (každou sobotu o prázdninách 4.-5.9. 2015 Burčáky Valtice (Valtické Podzemí) ... reportáž z loňské akce. 5.9. 2015 - Dýňobraní v Lednici 11.-12.9.2015 Dýňobraní ve Valtickém Podzemí(Valtické Podzemí) 18.-19.9.2015 Valtické Burčáky (Valtické Podzemí) 25.-26.9. 2015 Valtické Hudbobraní & Burčáky (Valtické Podzemí) Rezervace na tyto akce není nutná (ani v rezervačním systému), stačí pouze přijít na akci. 3.10.2015 Cimbálka ve Valtickém Podzemí 7. 11. 2015 Valtické Svatomartinské slavnosti & Husí hody ve Valtickém Podzemí (Valtické Podzemí) 11. 11. 2015 – Svatomartinský přípitek oslavy ve Valtickém Podzemí 14. 11. 2015 - Valtické Svatomartinské slavnosti & Husí hody ve Valtickém Podzemí 29. 11. 2015 Advent ve Valtickém Podzemí - Podzemní železný jarmark (Valtické Podzemí) ... reportáž z loňské akce Vážení milovníci vína a Valtického Podzemí, nastal nám čas vinobraní a bujarých burčákových radovánek. Gratulujeme týmu našich sklepmistrů za mimořádné úspěchy našich vín. V prestižní soutěži Král Vín České republiky jsme s naším panenským slámovým Hibernalem 2012 získali zlatou medaili a vítěze kategorie sladkých vín. S neskutečnými 90,8 bodu nás jen jeden krůček dělil od championa a Krále vín České republiky na rok 2015. To je obrovský úspěch. Dalším významným oceněním je Zlatý klas Země Živitelka pro naše Likérové víno Cabernet Sauvignon 2011, celou porotu toto víno doslova ohromilo svojí komplexností a celkovým projevem. Zveme Vás na některou z burčákových akcí ve Valtickém Podzemí, které se konají každý víkend, včetně Valtického vinobraní počátkem října. 4.9.2015 volíme Miss Burčák 2015, 5.9. máme v Lednici Dýňobraní, příští týden je Dýňobraní ve Valtickém Podzemí. Jsme hrdi na to, že jsme loni získali titul TOP Vinařský cíl 2014 v kategorii Vinné sklepy. Letos bychom chtěli tento titul samozřejmě obhájit. Hlasovat můžete přímo na www.topvinarskycil.cz (VALTICKÉ PODZEMÍ - VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO). Děkujeme za Vaše hlasy a těšíme se na pohárek vína či burčáku s Vámi. Vaši sommelieři & Sklepieři Vinařství Lednice Annovino a Valtické Podzemí


Valtické Svatomartinské slavnosti a Husí hody ve Valtickém Podzemí

Valtické Svatomartinské slavnosti a Husí hody ve Valtickém Podzemí

Chcete si na Svatého Martina dát skvělou husu a džbánek dobrého vína? Přijeďte v listopadu k nám do Valtic na Valtické Svatomartinské slavnosti a Husí hody ve Valtickém Podzemí. Navštivte Valtické podzemí a labyrint vinných sklepů a dopřejte si u nás na svatého Martina skvělou večeři v podobě dozlatova vypečené svatomartinské husičky se džbánkem Mladého vína. Připijte si s námi na Svatého Martina. Slavnostní přípitek na zdraví Svatomartinským vínem nebo vínem Mladé. Na svatomartinských slavnostech a husích hodech pro Vás budou připraveny nejem mladá vína ale skvělé gastronomické svatomartinské speciality a k tomuto příjemnému posezení Vám bude hrát cimbálová muzika. Na Svatomartinské slavnosti a Husí hody je potřeba se předem objednat. Námi připravené menu na svatomartinské slavnosti je: -pečená husa -červené zelí, bílé zelí -houskový nebo bramborový knedlík -paštika s husími játry -sladký dezert. Ochutnáte Svatomartinské nebo Mladé víno. K poslechu a tanci hraje cimbálová muzika. Neváhejte a kontaktujte nás. Rezervace míst na info@valtickepodzemi.cz, nebo tel: +420 723 600 423, přičemž. pro rezervaci míst na tuto akci nelze používat náš rezervační systém sklepů. Více informací naleznete na webových stránkách http://www.valtickepodzemi.cz/7-a-14-11-2015-svatomartinske-slavnosti-amp-husi-hody-ve-valtickem-podzemi-431/


Zážitková gastronomie, degustace vín se sommelierem,  Valtické Podzemí

Zážitková gastronomie, degustace vín se sommelierem, Valtické Podzemí

VALTICKÉ PODZEMÍ - labyrint vinných sklepů -zážitková gastronomie, zážitkové poznávání vína a historie. Valtické Podzemí je pro Vás otevřeno celoročně, rádi Vás přivítáme v pravidelnou otevírací dobu nebo v jiném termínu dle předchozí rezervace. http://www.valtickepodzemi.cz/sluzby.php VALTICKÉ PODZEMÍ - VINNÝ SKLEP, VINÁRNA, VINOTÉKA .... prodej vín za ceny vinařství Pokud jste skupina větší jak 8 osob, mající zájem o některý z nabízených ucelených zážitkových vinařských programů, je Vám Valtické Podzemí k dispozici prakticky 24 hod denně, 12 měsíců v roce. Využijte prosím některou z nabízených služeb pod vedením zkušeného Sklepiéra® (člověka, který vede řízenou ochutnávku s podáváním vína návštěvníkům ve sklepě). 1. TURIST I - (75,- Kč osoba) prohlídka se Sklepiérem a welcomdrinkem 2. TURIST II - (200 - 220,- Kč osoba) zážitková prohlídka spojená s ochutnávkou 5 vín a základním soustem 3. TURIST III - (480 - 500,- Kč osoba, od 8 osob) zážitková prohlídka s ochutnávkou 8 vín a neomezenou konzumací sudového vína 4. MILOVNÍK VÍN - (550 - 700,- Kč osoba) zážitkový večer s ochutnávkou vín LEDNICKO VALTICKÉHO AREÁLU 5. ZNALEC VÍN - (650 - 800,- Kč osoba) zážitková degustace s neomezeným konzumem lahvového vína 6. GURMÁN - (1000 - 1200,- Kč osoba) hostina s neomezeným konzumem lahvového vína 7. NABÍDKA PRO FIRMY - manuál pro objednávku služeb 8. NABÍDKA SKLEPNÍHO POHOŠTĚNÍ - stálá nabídka pohoštění a služby cateringu mimo ucelené programy ve Valtickém podzemí. Najdete nás na adrese: Vinařská 34, 691 42 Valtice Pěšky: z náměstí Růžovou ulicí směrem na Kolonádu, po cca 300 m odbočte doprava do Vinařské ulice a po 100 m je vpravo vchod do sklepů Valtické Podzemí. Autem : po silnici Sobotní ulicí směrem na Úvaly, po 1 km odbočte doleva dolů. infolinka VP : +420 723 600 423 Pevná tel. linka: +420 515 553 771 e-mail: info@valtickepodzemi.cz Petr Tydlačka - manažer Valtického Podzemí a Lednicko-valtického areálu - tel.: +420 608 717 333 e-mail: tydlacka@chateau-lednice.cz