Obec Jabloňany


č.88, Jabloňany 679 01
Obec Jabloňany se rozprostírá 6 km jihozápadně od Boskovic v okrese Blansko, mezi tokem říčky Úmoří a řeky Svitavy. Je položene v nadmořské výšce 337 m n. m. a její rozloha činí 241 hektarů. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1357, kdy byly uváděny jako součást černohorského panství. V současné době zde žije 388 stálých obyvatel.

Obecní vybavenost:
- obecní úřad
- základní škola
- smíšené zboží
- pohostinství.

Spolky a zájmová sdružení:
- Sbor dobrovolných hasičů
- Malá kopaná
- TJ Sokol.

Pamětihodnosti:
- Kaple svatého Cyrila a Metoděje
- socha svatého Jana Nepomuckého.

Vesnice žije bohatým společenským a kulturním životem. Každoročně pořádáme pálení čarodějnic, rozloučení s prázdninam, masopustní průvod a také třídenní pouťové veselí, které se koná začátkem července k poctě patronů místní kaple sv. Cyrila a sv. Metoděje.

Další produkty a služby
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst

Agroprogres - Servis, s.r.o.

Související články
GALVA s.r.o. provádí fosfátování a galvanické zinkování

GALVA s.r.o.

GALVA s.r.o. provádí fosfátování a galvanické zinkování

Společnost GALVA s.r.o. se může pochlubit hned několika svými přednostmi. Mezi hlavní činnosti firmy patří galvanické zinkování a fosfátování. Využívají moderní technologie a samozřejmě plní podmínky pro ISO, které se pravidelně kontrolují. Další předností je integrační povolení IPPC, které posuzuje vliv na životní prostředí.


Technické kontroly, revize a školení VZV

Moravia Manipul, s.r.o.

Technické kontroly, revize a školení VZV

Hledáte školení na vysokozdvižný vozík? Potřebujete vybavit zaměstnance odbornou způsobilostí na VZV? Kdo jiný než firma Moravia Manipul, s.r.o. by měl pořádat školení právě VZV a provádět další revize či technické kontroly? Právě tato firma se zabývá již celé roky prodejem vysokozdvižných vozíků, manipulační a skladové techniky, proto pro vás připravili i možnost odborného školení.


S paletovým vozíkem pro ženy je snadná manipulace

AUTO-AGRO-HOLÍK, s.r.o.

S paletovým vozíkem pro ženy je snadná manipulace

Firma AUTO-AGRO-HOLÍK, s.r.o., která sídlí v malé obci s netradičním názvem Grešlové Mýto, v okrese Znojmo, nabízí zajímavý paletový vozík. Je s ním velice snadná manipulace, a i obsluha je nenáročná. Proto se stal velice oblíbeným zejména u žen. To ale neznamená, že za svými robustnějšími technickými kolegy zaostává. Uveze 1300 kilogramů.


Specializovaná výroba a velkoobchod s elektroměry a dalším příslušenstvím

KRALgroup

Specializovaná výroba a velkoobchod s elektroměry a dalším příslušenstvím

Co domácnost nebo firma, tak to jiné podmínky a požadavky pro úspěšnou montáž moderních elektroměrů a dalšího příslušenství zaměřeného na energetiku nebo elektroprojekční a softwarové inženýrství. Česká výroba je pořád na trhu žádaná a veškeré podmínky a normy splňuje i výroba a velkoobchod KRALgroup se sídlem na Praze 9-Kolodějích.


Další produkty a služby
Jabloňany, vesnice na Blanensku s bohatým společenským životem a zajímavou historií

Jabloňany, vesnice na Blanensku s bohatým společenským životem a zajímavou historií

Obec Jabloňany je menší vesnička nedaleko Boskovic, která je významná svou místní kaplí, aktivním společenským životem i bohatou historií sahající až do 14. století.