Obec Jabloňany


č.88, Jabloňany 679 01
Obec Jabloňany se rozprostírá 6 km jihozápadně od Boskovic v okrese Blansko, mezi tokem říčky Úmoří a řeky Svitavy. Je položene v nadmořské výšce 337 m n. m. a její rozloha činí 241 hektarů. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1357, kdy byly uváděny jako součást černohorského panství. V současné době zde žije 388 stálých obyvatel.

Obecní vybavenost:
- obecní úřad
- základní škola
- smíšené zboží
- pohostinství.

Spolky a zájmová sdružení:
- Sbor dobrovolných hasičů
- Malá kopaná
- TJ Sokol.

Pamětihodnosti:
- Kaple svatého Cyrila a Metoděje
- socha svatého Jana Nepomuckého.

Vesnice žije bohatým společenským a kulturním životem. Každoročně pořádáme pálení čarodějnic, rozloučení s prázdninam, masopustní průvod a také třídenní pouťové veselí, které se koná začátkem července k poctě patronů místní kaple sv. Cyrila a sv. Metoděje.

Další produkty a služby
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst


Související články
Výroba zakázkových výkovků v zápustkové kovárně

STAKO Červený Kostelec s.r.o.

Výroba zakázkových výkovků v zápustkové kovárně

Zápustková kovárna STAKO Červený Kostelec se pyšní mnohaletou tradicí a propracovanou technologií výroby zakázkových zápustkových výkovků. V roce 2016 přesunula výrobu do areálu Dědov u Teplic nad Metují, čímž rozšířila své výrobní kapacity. V procesech tepelného opracování provádí různé typy žíhání, povrchové úpravy či obrábění.


Zateplování domů a jejich rekonstrukce

M-Stavby, s.r.o.

Zateplování domů a jejich rekonstrukce

Rozhodli jste se provést rekonstrukci domu či jeho zateplení? Jde o komplexní úkon, vyžadující odborníky z mnoha oblastí. Společnost M-stavby, s.r.o. se zabývá výstavbou nových domů, bohaté zkušenosti má však i v oblasti provádění rekonstrukcí a zateplování. Disponuje řadou řemeslníků z různých oborů, díky čemuž poskytuje komplexní služby.


Plechy pro výrobu ocelových konstrukcí

PROGRES OCEL Hradec Králové spol. s r.o.

Plechy pro výrobu ocelových konstrukcí

Firma PROGRES OCEL Hradec Králové spol. s r.o. nakupuje a prodává hutní materiály. Mezi hlavní produkty se řadí ocelové plechy a výpalky pro výrobu ocelových konstrukcí, tlakových nádob, svařovaných rour, zařízení a strojů pro obnovitelné zdroje energie, petrochemický průmysl, energetiku a ekologii.


Hydroizolace Freezteq vás zbaví vlhkosti jednou pro vždy

NEKAP spol.s r.o.

Hydroizolace Freezteq vás zbaví vlhkosti jednou pro vždy

Trápí vás doma nadbytečná vlhkost? Tvoří se kvůli tomu ve vaší domácnosti plíseň a zhoršuje vzduch? Pak s nadbytečnou vlhkostí skoncujte jednou pro vždy! Společnost Nekap nabízí účinné hydroizolační materiály pro každého. Jsme výhradním distributorem materiálů Xypex a Freezteq v České republice. S námi nad vlhkostí vyzrajete.


Další produkty a služby
Jabloňany, vesnice na Blanensku s bohatým společenským životem a zajímavou historií

Jabloňany, vesnice na Blanensku s bohatým společenským životem a zajímavou historií

Obec Jabloňany je menší vesnička nedaleko Boskovic, která je významná svou místní kaplí, aktivním společenským životem i bohatou historií sahající až do 14. století.