Obec Jabloňany


č.88, Jabloňany 679 01
Obec Jabloňany se rozprostírá 6 km jihozápadně od Boskovic v okrese Blansko, mezi tokem říčky Úmoří a řeky Svitavy. Je položene v nadmořské výšce 337 m n. m. a její rozloha činí 241 hektarů. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1357, kdy byly uváděny jako součást černohorského panství. V současné době zde žije 388 stálých obyvatel.

Obecní vybavenost:
- obecní úřad
- základní škola
- smíšené zboží
- pohostinství.

Spolky a zájmová sdružení:
- Sbor dobrovolných hasičů
- Malá kopaná
- TJ Sokol.

Pamětihodnosti:
- Kaple svatého Cyrila a Metoděje
- socha svatého Jana Nepomuckého.

Vesnice žije bohatým společenským a kulturním životem. Každoročně pořádáme pálení čarodějnic, rozloučení s prázdninam, masopustní průvod a také třídenní pouťové veselí, které se koná začátkem července k poctě patronů místní kaple sv. Cyrila a sv. Metoděje.

Další produkty a služby
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst


Související články
Autolaros Speed s.r.o.Prodej a servis vozů Hyundai, Mazda

AUTOLAROS SPEED s.r.o.

Autolaros Speed s.r.o.Prodej a servis vozů Hyundai, Mazda

Touha dělat věci naplno a s láskou. Právě tyto dva hnací motory stály na počátku vzniku autosalonu Autolaros Speed. Psal se rok 1992 a Autolaros Speed právě otevřelo svůj první autosalon. Od té doby společnost ušla velký kus cesty a neustále zlepšovala své služby. Automobilové partnery našla v japonské značce Mazda a korejské společnosti Hyundai.


Generální opravy motorů

MOTORSERVIS Švec, s.r.o.

Generální opravy motorů

Motor každého automobilu je základem. Dá se přirovnat u lidí k bijícímu srdci, které tvoří základ života a základ všeho ostatního. Proto právě motor můžeme k srdci takto přirovnat, protože je to základ každého automobilu.


Vytvoříme vám ortopedickou obuv šitou přímo na míru

Ergona Opava s.r.o.

Vytvoříme vám ortopedickou obuv šitou přímo na míru

Snažíme se pomáhat lidem, kterým se špatně chodí nebo mají nějaké zdravotní problémy. Vytváříme obuv, která je speciálně upravená a vytvořená vždy přesně na míru a podle požadavků zákazníka. Všechno je samozřejmě konzultováno s odborným lékařem, takže se nemusíte dopředu vůbec ničeho obávat.


Tepelné zpracování a žíhání kovů včetně rozměrných součástí

Svarservis Thermoprozess Cooperheat s.r.o.

Tepelné zpracování a žíhání kovů včetně rozměrných součástí

Žíháním kovů lze docílit lepších vlastností materiálu, především zvýšení povrchové tvrdosti. Právě proto patří tento typ tepelného zpracování kovů mezi nejvyhledávanější. Samotný proces žíhání je však náročný, a to obzvláště v případě, je-li potřeba takovým způsobem upravit i velmi rozměrné součásti. Přes 15 let se tepleným zpracováním kovů, resp. žíháním zabývá společnost Svarservis se sídlem v Ostravě.


Další produkty a služby
Jabloňany, vesnice na Blanensku s bohatým společenským životem a zajímavou historií

Jabloňany, vesnice na Blanensku s bohatým společenským životem a zajímavou historií

Obec Jabloňany je menší vesnička nedaleko Boskovic, která je významná svou místní kaplí, aktivním společenským životem i bohatou historií sahající až do 14. století.