Obec Lošany


č. 13, Lošany 280 02

Obec Lošany se nachází ve Středočeském kraji asi sedm kilometrů od města Kolín. Obec tvoří dvě části, Lošany a Lošánky. První písemná zmínka pochází již z roku 1259. Dominantu obce tvoří novogotický kostel svatého Jiří a gotická věžovitá tvrz (v soukromém vlastnictví). Roku 1757 se v blízkosti obce odehrála bitva u Kolína. Lošany jsou také rodištěm generálmajora Josefa Mašína, který byl členem protinacistické skupiny Tři králové, naleznete zde rovněž památník tohoto hrdiny.

Vybavenost obce:
- prodejna smíšeného zboží
- restaurace
- penzion
- knihovna
- fotbalové hřiště
- dětské hřiště.

Spolky v naší obci:
- sbor dobrovolných hasičů
- rybářský spolek
- sportovní oddíl TJ SPARTA Lošany.

Kulturní památky:
- gotická věžová tvrz z 2. poloviny 14. stol.
- kaplička sv. Jana Nepomuckého v Lošánkách
- Boží muka.

Obecní úřad Lošany, úřední hodiny:
- pondělí: zavřeno
- úterý: 16:30 - 19:00
- středa: zavřeno
- čtvrtek: zavřeno
- pátek: zavřeno.

IČ: 00235555
DIČ:
Okres: Kolín
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: do 5 zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Miroslav Jelínek

Další produkty a služby
  • půjčovny knih, registrace čtenářů, čtenářský koutek, půjčování knih online, knihovnické služby
  • evidence obyvatel, přidělení popisného čísla, veřejná správa obce, zastupitelství krajů a měst


Související články
Odolný nábytek z hevea brasiliensis vyrábí ŠP Truhlářství
Odolný nábytek z hevea brasiliensis vyrábí ŠP Truhlářství

Hledáte kvalitní a odolný dřevěný nábytek za příznivé ceny? Na zakázku jej už dvacet let vyrábí společnost ŠP Truhlářství. Používá k tomu materiál hevea brasiliensis, tedy kaučukovník brazilský. Dřevo tohoto stromu je kvalitní, mimořádně odolné, zaručuje dlouhou životnost a lze snadno a jakkoli zpracovat. Příznivá je také jeho nízká cena.


Informace z terénu – výkon, cena, kvalita
Informace z terénu – výkon, cena, kvalita

Za krátké časové období realizace a testování pneumatik s nosorožcem ve znaku jsme se s našimi obchodními partnery v testování nezaměřili na klasickou otázku: Kolik kilometrů to najede? Hlavní důraz jsme kladli na faktory vedoucí ke spokojenosti koncového spotřebitele. Při testování pneumatik jsme oslovili čtyři skupiny přeprav. První skupinou jsou dopravci provozující hromadnou přepravu osob, dále pak jsme oslovili autodopravy přepravující sypké hmoty a pochopitelně také společnosti s regionální a dálkovou dopravou.


Hledáte firmu, která vám postaví velkou halu, sklad nebo rozlehlou firmu? Pak se spolehněte na společnost Ruchstav Building a.s.
Hledáte firmu, která vám postaví velkou halu, sklad nebo rozlehlou firmu? Pak se spolehněte na společnost Ruchstav Building a.s.

Zaměřujeme se na všestrannost. Pomůžeme vám v každém ohledu a mnoho z daných staveb stavíme kompletně na klíč. Můžete se spolehnout na odborníka v oboru, který vás nezklame. Realizace stavebních záměrů nebyla nikdy jednodušší.


Kompletní strojírenská výroba – soustružení, kovoobrábění, frézování
Kompletní strojírenská výroba – soustružení, kovoobrábění, frézování

Firma Zekof se nachází v Lošticích u Šumperka. Jejich práce je však známá po celé České republice. Zpracovávají zakázky také pro Slovenskou republiku i do ostatních zahraničních států. Hlavním cílem je spokojenost zákazníků a také dobrá výsledná kvalita každého kousku, který od nich odchází.