Obec Vstiš
obecní úřad


Obec Vstiš se nachází v Plzeňském kraji v okrese Plzeň - jih. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1243. Původní historická část obce byla založena 200 metrů od pravého břehu řeky Radbuzy na mírné vyvýšenině mimo zátopové území řeky. Obec se nachází 14 km od okraje města Plzně (část Bory). Rozloha katastru obce je 772 ha. Skládá se z orné a luční půdy a o zbytek se dělí zástavba, komunikace, vodní plochy a volné pozemky v povodí Dnešického potoka, který protéká od jihu k severu téměr celým katastrem i historickou částí obce a vlévá se do řeky Radbuzy.Zbytek lesa se nachází pouze v blískosti jmenovaného potoka a spolu s olšinami dotváří velmi pěknou přírodní scenérii těchto míst. Vše přirozeně doplňují dva rybníky, Kastlův (založený r. 1670) a Nový vstišský (1966), kterými potok protéká. Kolem obce je dosud známo šest míst, na kterých byly uskutečněny archeologické nálezy. Nejstarší hmotnou památkou v obci je smírčí kámen z počátku 17. století. V části obce zvané "Bajerka" je umístěn sportovní areál s hřištěm na kopanou a s venkovními kurty na volejbal. Součástí areálu jsou kabiny pro sportovce, tribuna pro diváky a pohostinství. V obci se nachází také budova základní a mateřské školy, která je však pro nedostatek dětí nyní využívána pro potřeby Obecního úřadu a Centra volného času, zaměřeného hlavně na mládež. V obci funguje Sbor dobrovolných hasičů, Tělovýchovná jednota Družstevník, Sdružení rybářů a Myslivecké sdružení. Všechny tyto složky pořádají nejrůznější akce jako jsou sportovní utkání, taneční zábavy, taneční kurzy a akce pro děti. Mnohým činnostem slouží Kulturní dům s pohostinstvím. Úspěch u návštěvníků mají závody motocyklů Fichtl cup a již tradiční pohádkový Bubules pořádaný ke konci prázdnin. Pravidelně se konají i vánoční koncerty v kapli a Mikulášská nadílka pro děti. Krajina v okolí Vstiše je rovinatá, vhodná k cykloturistice. Obcí prochází značené turistické trasy, cyklostezky a cyklotrasa „Praha – Plzeň – Regensburg“. Trasy směřují k výrazné místní krajinné dominantě Křížovému vrchu (poutní kostelík a věž s rozhlednou), k historickému areálu kláštera v Chotěšově, k Dobřanům a dalším zajímavým cílům v našem kraji (Plzeň, Radyně, …).

Obecní úřad obce Vstiš najdete v budově č.p. 107, kde Vám rádi podáme další informace týkající se historie naší obce nebo aktuálního dění.

Malebná obec obklopená lesy a rybníky

Malebná obec obklopená lesy a rybníky

Pořádáme nejrůznější sportovní a kulturní akce

Pořádáme nejrůznější sportovní a kulturní akce

Obcí prochází značené turistické trasy a cyklostezky

Obcí prochází značené turistické trasy a cyklostezky

Provozujeme hřiště na kopanou a také venkovní  kurty na volejbal

Provozujeme hřiště na kopanou a také venkovní kurty na volejbal

Štítky:

turistické trasy, cyklostezky, poutní kostelík, věž s rozhlednou, Plzeň

AKTUÁLNÍ MICROSITE

Obec Vstiš v Plzeňském kraji, turistické trasy, Bayerův důl, komplex budov starého mlýna

Obec Vstiš v Plzeňském kraji, turistické trasy, Bayerův důl, komplex budov starého mlýna
Obec Vstiš v Plzeňském kraji, turistické trasy, Bayerův důl, komplex budov starého mlýna, tradiční pohádkový Bubules, cyklostezky.
POBOČKY
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Obec Vstiš obecní úřad
WEBOVÁ STRÁNKA
Obec Vstiš
www.vstis.cz
Adresa

Adresa

Vstiš 107
Dobřany 334 41

ou.vstis@iol.cz
+420 377 972 466


Najdete nás také zde:

ARES
captcha