Nožířství
Jiří Čurda

CZKNožířství

Nožířství

Tradiční výroba damaškových loveckých, mysliveckých i sběratelských nožů

Umělecké kovářství

Umělecké kovářství

UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ – BRÁNY, PLOTY, EXTERIÉROVÉ I INTERIÉROVÉ DOPLŇKY

Šperky a snubní prsteny

Šperky a snubní prsteny

VÝROBA ORIGINÁLNÍCH ŠPERKŮ A SNUBNÍCH PRSTENŮ Z DAMASCENSKÉ OCELI


Nůž z damaškové ocele

Výrobou damaškových nožů a šperků z damašku (damascénské oceli) se zabývá dílna uměleckého kovářství a nožířství Jiří Čurda.Naše nožířství provádí i broušení veškerých nožů. Nože a šperky z damascénské oceli jsme schopni vyrobit na zakázku nejen pro zákazníky v České republice, ale i ze zahraničí.

Na výrobu nožů z damascénské oceli se zabýváme již od roku 2005. Damaškové čepele jsou výkovkem s jemnou a pravidelnou strukturou, který obsahuje nejméně dva druhy ocelí. Jedná se zpravidla o kombinaci uhlíkové tvrdé ocele s měkkou ocelí. Díky toho je nůž tvrdý, odolný vůči opotřebení a přelomení. Damaškové nože vyrábíme lovecké, myslivecké, zavírací a sběratelské. Veškeré námi vyráběné nože jsou dodávány s koženými pouzdry.

Na zakázku taky vyrábíme ocelové snubní prsteny, které jsou jedinečným originálem. Vyrábíme také další typy ručně kovaných šperků, a to například přívěsky.

Provádíme broušení a ostření nožů. Nabrousíme nože pro řezníky, kuchaře, uzenáře, firmy i domácnosti. Opravujeme ulomené hroty nožů a výlomy ostří.

Další naší oblastí je umělecké kovářství a zakázková výroba různých bytových doplňků, dekoračních předmětů, krbových doplňků, nábytku, svícnů a dalších.


Katalog firem:    

Brusičské práce

,  

Klenoty a bižuterie

,  

Kovářské práce

,  

Umělecké práce

,  
Štítky:

nožířství, výroba damaškových nožů, šperky z damašku broušení nožů