LAKOL s.r.o.


Havlíčkova 260, Kolín 280 02

Prášková lakovna Kolín

Činnost:

Katoforézní lakování:
Ekologický způsob lakování ocelových, pozinkovaných a hliníkových výrobků.

Mokré lakování na tyto materiály (ocel, nerezová ocel, pozinkovaná ocel, hliník, zinek, mosaz, měď, litina)

Práškové lakování:
Na kovové materiály ocel, nerezová ocel, pozinkovaná ocel, hliník, zinek, mosaz, měď, litina.

Dále se zabýváme zakázkovou kovovýrobou a autodopravou
Jsme držiteli certifikátu ISO 9001-2008

IČ: 28462009
DIČ: CZ28462009
Okres: Kolín
Stát: Česká republika
Právní forma: společnost s r. o.
Počet zaměstnanců: 26 - 100 zaměstnanců
Obrat: 10 000 tis. - 50 000 tis. Kč
Kontaktní osoba: ing. Martin Klíma

Prášková lakovna pro ekologické a dekorativní ošetření předmětů

Prášková lakovna pro ekologické a dekorativní ošetření předmětů

Pátráte po možnosti kvalitní a atraktivní povrchové úpravy kovových materiálů, která je navíc šetrná pro životní prostředí? Prášková lakovna LAKOL s.r.o. vám přesně toto umožní. Nabízíme ekologické práškové lakování kovů jako je ocel, nerezová ocel, pozinkovaná ocel, hliník, zinek, mosaz, měď či litina. Prášková lakovna dodá kovovým materiálům nejen šmrnc, ale také značnou ochranu. Vedle dekorativního efektu tato technologie přináší také odolnost vůči korozi. Konečná úprava povrchů je tedy velmi přínosnou součástí výrobního procesu kovových předmětů. Celý proces probíhá dle přísných pravidel tak, aby byl zajištěn skutečně kvalitní výsledek. Před samotnou úpravou práškovým lakováním je předmět nejprve důkladně očištěn a odmaštěn, aby následně barva lépe přilnula. Poté je věc ve stříkací kabině nalakována speciálním aplikačním zařízením, které umožňuje rovnoměrný a souvislý postřik i na složitě členěných dílech. Trvalost barev je zajištěna i vypálením v plynové peci s možností regulace teploty dle potřeb dané barvy či výrobku. Prášková lakovna LAKOL umožňuje nástřik ve všech RAL odstínech, přičemž používá barvy od různých výrobců. Využijte služeb práškové lakovny LAKOL a přesvědčte se sami o výhodách této technologie, jako jsou: - ekologičnost - vysoká odolnost vůči korozi - práškové lakování předmětů do velikosti až 3000 x 500 mm a váhy 125 kg - atraktivní a trvalý vzhled - velký výběr barev Kromě nově nabízené technologie práškového lakování nabízíme také katofrézní lakování, mokré lakování a odlakování komponentů.


Kataforézní lakování – ekologické a ekonomické lakování - Kolín

Kataforézní lakování – ekologické a ekonomické lakování - Kolín

Kataforézní lakování je nová, moderní, ekologická a také ekonomicky výhodná metoda lakování. Je rychlá, probíhá zcela automaticky a i při nízké tloušťce zajistí vynikající antikorozní odolnost výrobků. Kataforézní lakování je proto velmi vhodné v automobilovém průmyslu, ale i při lakování kovového nábytku, radiátorů nebo stavebních komponentů. Kataforézní lakování patří k nejúčinnějším a nejekonomičtějším způsobům lakování vůbec. Využití kataforézního lakování totiž není téměř ničím omezeno. Lakovat lze každý výrobek, který je vodivý, lze jen ponořit a vydrží teplotu 160 – 180 °C. Kataforézní lakování je ideální k základovému lakování ocelových, pozinkovaných a hliníkových výrobků. Zvýší totiž odolnost a životnost výrobku i samotné lakované vrstvy. Jak vlastně kataforézní lakování ve společnosti LAKOL probíhá? Základem všeho je kataforézní barvicí lázeň. Ta obsahuje pryskyřici, pastu, která určuje výsledný odstín laku a aditiva. Výrobek je pak během kataforézního lakování ponořen do této lázně a zapojen jako katoda. Pomocí proudu mezi výrobkem a protielektrodou se vytváří elektrické pole, které usměrní směr polykationtů směrem k výrobku. Na povrchu výrobku opatřovaného kataforézním lakováním se tím vylučují hydroxylové ionty a vzniká rovnoměrná vrstva laku. Kataforézní lakování je rychlé a plně automatické. Díky ponoření výrobku do roztoku se navíc lak vytvoří i na těžko přístupných místech. Polymerace, která probíhá při závěrečném vypalováním laku zase zajistí perfektní odolnost a antikorozní vlastnosti každého výrobku. Zajímá i vás kataforézní lakování? Obraťte se na společnost LAKOL Kolín. Rádi vás informujeme o možnostech kataforézního lakování a zajistíme úpravu vašich výrobků.


Mokré lakování vám nabízí řadu možností - Kolín

Mokré lakování vám nabízí řadu možností - Kolín

Mokré lakování kovových materiálů je stále oblíbenější. Proč? Mokré lakování má totiž řadu výhod. Je možné ho použít na nejrůznější kovové materiály. Ve společnosti LAKOL Kolín výhody tohoto typu lakování známe, nabízíme vám proto mokré lakování přesně dle vašich požadavků. Mokré lakování můžete použít v řadě případů. Touto metodou lze totiž zajistit perfektní povrchovou úpravu oceli klasické, nerezové i pozinkované, hliníku, zinku, mosazi i mědi. Mokré lakování tak mohou využít firmy, které potřebují kvalitně nalakovat výrobní díly, ale i jednotlivci například při lakování kol u osobního vozu. Jak mokré lakování vlastně probíhá? Mokré lakování provádíme ručně ve speciálních odsávacích kabinách. Pro mokré lakování používáme elektrostatické nebo nízkotlaké vzduchové pistole, které umožní rovnoměrný nános laku na jakýkoli povrch. Také z hlediska použitých barev je mokré lakování velmi variabilní. Použít můžeme například tyto barvy: - akrylátové barvy - syntetické - dvousložkové barvy - barvy s možností dosušení v elektrické peci - tepelně vysoce odolné barvy s možnosti vypálení při teplotě až 250°C Pokud i vy chcete, aby byl výsledek lakování perfektní, využijte mokré lakování od společnosti LAKOL Kolín. Profesionálně vybavená lakovna a zkušený personál, který u nás najdete, jsou zárukou kvality.


LAKOL - Prášková lakovna Kolín

LAKOL - Prášková lakovna Kolín

Prášková lakovna je tím nejlepším dostupným řešením jak účelně ošetřit povrchy kovů. Prášková lakovna Kolín vám ekologicky ošetří každý povrch. Kolínská firma Lakol s.r.o. Vám nabízí: - práškové lakování - katoforézní lakování - mokré lakování Práškové lakování: barvy jsou vypalovány v peci s regulací teploty pro všechny druhy práškových barev. Maximální velikost lakovaného dílu je 300cm x 50cm Práškovým lakováním ošetříme tyto materiály: ocel, nerezová ocel, pozinkovaná ocel, hliník, zinek, mosaz, měď, litina. Mokré lakování: Lakování je prováděno ručně Katoforézní lakování: Katoforézní lakování je velmi oblíbené díky nejméně nákladné a zároveň ekologické povrchové úpravě kovu. Kataforézní lakování se používá především jako základní povrchová barva.


Mokré lakování

Mokré lakování

Nechte si od firmy Lakol přelakovat vše z oceli přes hliník až po litinu. Mokré lakování provádíme nízkotlakými vzduchovými pistolemi v odsávaných kabinách. Pro mokré lakování se výborně hodí akrylátové, syntetické nebo dvousložkové barvy. Celý proces lakování provádí naše firma Lakol manuálním způsobem. Pro vás přelakujeme na co si vzpomenete!


Kataforézní lakování - Lakol Kolín

Kataforézní lakování - Lakol Kolín

Kataforézní lakování je nejmodernější metoda, kterou snadno docílíte vysoké antikorozní odolnosti jakéhokoliv výrobku, který je vodivý, jde ponořit a snese teplotu až 1800 stupňů. Firma Lakol se specializuje nejen na kataforézní lakování, ale i na mokré a práškové lakování. Pro všechny procedury vlastní odpovídající certifikáty, které dokazují kvalifikovanost jejích technologií i pracovníků. Firma Lakol vás překvapí kvalitou odváděné práce, svojí profesionalitou i rychlostí provedení nabízených služeb. Jaké jsou výhody kataforézního lakování? - vynikající antikorozní odolnost při nízké tloušťce - vysoká zabíhavost i do nepřístupných míst, jako jsou např. dutiny - plně automatický proces kataforézního lakování s vyloučením chyb lidského faktoru - krátká doba lakování (150 – 250 sekund) - vysoká účinnost procesu kataforézního lakování s více než 99% využitím barvícího materiálu - rovnoměrná tloušťka, díky čemuž se snadnou kontroluje kvalita - šetrnost kataforézního lakování k životnímu prostředí Právě tyto výhody zajistily tak velký úspěch kataforézního lakování nejen v automobilovém průmyslu, ale i ve strojírenském a spotřebním průmyslu. Používá se na lakování karosérií, motocyklů, bicyklů, domácích spotřebičů, jako jsou pračky a ledničky, elektrických přístrojů, radiátorů, klimatizací, ventilátorů, traktorů, kovového nábytku i stavebních komponent.


Autodoprava Kolín - ELMTRANS

Autodoprava Kolín - ELMTRANS

Ve společnosti LAKOL s přidruženou firmou ELMTRANS nabízíme profesionální služby v oboru autodopravy. Pro rychlou a spolehlivou autodopravu po Kolíně a celé ČR využijte dopravu ELMTRANS nákladními nebo osobními vozy včetně autodopravy expresní. Autodoprava ELMTRANS - nákladními vozy: Nákladní vozy do 7,5 t • Iveco Euro Cargo (rozměr ložné plochy: 6,1 x 2,4 x 2,65 m) • Man s hydraulickým čelem (rozměr ložné plochy: 6,1 x 2,4 x 2,66 m) • (pronájem kontejnerů do 3 tun, odvoz suti a odpadu, doprava stavebních materiálů) Autodoprava ELMTRANS osobními vozy: Vozy do 3,5 t • Ford Transit (rozměr ložné plochy: 3 x 1,7 x 1,8 m) • Iveco Daily s hydraulickým čelem (rozměr ložné plochy: 4,2 x 1,96 x 2,16 m) • Citroen Jumper (rozměr ložné plochy: 3x 1,7 x 2 m) Autodoprava ELMTRANS expresní: • Škoda Felicia • možnost expresních dodávek • po dohodě je možná i nakládka a vykládka přepravovaného materiálu • dodací termíny a ceny dohodouDalší produkty a služby
  • galvanické niklování kovů, dekorativní chromování plechů, pískování kovů, žárové zinkování kovů, zinkování plechu


Související články
Práškové lakování a truhlářská výroba
Práškové lakování a truhlářská výroba

Tyto dva obory najdete jenom v jedné firmě a tou je společnost S & Ř, CH KOVO. Sídlo se nachází v obci Chroustovice. Pro ty, kteří neměli rádi zeměpis, je tato obec nedaleko měst Chrudim a Pardubice. Historie firmy se datuje již od roku 1993, kdy začínali jenom o pár lidech. V dnešní době jsou poměrně velkou firmou, která zaměstnává přes 100 zaměstnanců. Díky mnohaletým zkušenostem mohli i svou výrobu a práci každým dnem zdokonalovat. Zaměřují se také na zámečnickou výrobu nebo řezání a ohýbání plechů pomocí jejich CNC strojů.


TIG mikronavařování Praha
TIG mikronavařování Praha

Kvalitní firmu v oblasti strojírenství, aby jeden pohledal. Ovšem to neplatí v případě společnosti NOVAPAX CZ s.r.o., která se pyšní moderním zařízením a speciální technologií pro mikronavařování. Firma dlouhodobě dodává na trh opakovatelný systém pro leštění, lapování nástrojů a forem.


Chemické úpravy hliníku – pasivace přípravkem Bonderite 2040 (původní název Alodine 2040)
Chemické úpravy hliníku – pasivace přípravkem Bonderite 2040 (původní název Alodine 2040)

Úprava materiálů moderními přípravky a technologií vede ke zvýšení kvality pro další použití a také k prodloužení životnosti. V případě pasivace jde o moření jednotlivých dílů z hliníku a aplikaci chemických přípravků Bonderite (Alodine) 2040. O kvalitní zajištění pasivace hliníkových dílů a galvanické pokovení kovových materiálů se s odborným přehledem a profesionalitou postará společnost DELTACOL CZ s.r.o.


Originální smaltované tabule a štítky, označení budov, erby měst nebo státní znaky
Originální smaltované tabule a štítky, označení budov, erby měst nebo státní znaky

SMALTOVNA TUPESY, a.s. vyrábí různé produkty ze smaltu. Dokonce si sami můžete navrhnout například číslo popisné Vašeho domu nebo název ulice. Dáte si tam vlastní text a zvolíte si barvu. Takto provedenou objednávku zašlete online, jednoduché a praktické.