Vinařství Kukla - víno z Moravy
První vinařská spol. s r. o.

CZKVinařství a vinný sklep v Hustopečích

V našem vinařství Kukla v Hustopečích vyrábíme a prodáváme moravské bílé a červené víno. K našemu vinařství náleží i vinný sklípek První vinařská, kde pořádáme degustace. Provozujeme také e-shop, kde můžete naše vína zakoupit. K prodeji máme i dárková balení vín.

V našem rodinném vinařství používáme pro výrobu vína nejmodernější technologie. Celý proces začíná šetrným odstopkováním hroznů, dále šetrným pneumatickým lisováním umožňujícím získat nejjakostnější šťávu bez obsahu negativních látek ze zrnek a slupek, dále následuje řízené kvašení uchovávající výjimečné aroma vín a nakonec zrání a následné uložení vín v ochranné atmosféře. Prodáváme široký sortiment bílých a červených moravských vín - nechybí u nás například Sauvignon, Ryzlink vlašský a rýnský, Muškát moravský, Pálava, Rulandské šedé, Chardonnay, Frankovka, Veltínské zelené a další. Vína z naší produkce zakoupíte i na našem e-shopu. K prodeji máme i dárková balení vín z našeho sklípku.

Co se týče degustace, ta je vedená naším zkušeným sklepmistrem Ing. Jiřím Kuklou. Součástí degustace je seznámení se s vinařstvím, jeho historií a technologií výroby. Účastníci v jejím průběhu degustují 10 vzorků přívlastkových vín naší produkce. Vybrat si můžete z našich 4 degustačních balíčků, které se liší množstvím degustovaných vzorků vína a každý z těchto balíčků taktéž zahrnuje jinou variantu občerstvení. Optimální počet degustujících je 15-20. Standardní program je rozvržen na 6-7 hodinové posezení ve vinném sklepě, jehož historie sahá do 18.století, a kde víno popíjel i T. G. Masaryk.

Součástí degustace ve vinném sklepě jsou dvě večeře, kdy veškeré pokrmy sami nakládáme dle původních receptur našich babiček a servírujeme Vám je horké přímo z trouby. V první hodině obdržíte 1.večeři dle Vašeho výběru. Po večeři se koná řízená degustace 9 vzorků vín sklepmistrem Ing. Jiřím Kuklou.
Třetí a čtvrtá hodina je určená k Vaší zábavě. V páté hodině pobytu se podává 2.večeře dle Vašeho výběru a poslední hodinu strávíte opět volnou zábavou. V ceně jsou i voda, čaj a káva k ní sladký dezert. Jako doprovodný program zajistíme muziku, například cimbálovou skupinu.


Slogan:

Zábava a kvalitní víno na jednom místě


Katalog firem:    

Vinárny a vinné sklípky

,  

Vinařská turistika

,  

Víno

,  
Štítky:

výroba, prodej, červené, bílé, moravské víno, Hustopeče, eshop, vinařství, dárkové balení