KERACLAY, a.s.


Brník 76, Oleška 281 63
Společnost KERACLAY, a.s. se zabývá těžbou a úpravou celé řady jílů z oblasti Středočeské křídové tabule. Zaměřujeme se na výrobu a zpracování žárovzdorných jílů pro další použití především v keramice, dále sestavujeme licí a točírenské hmoty.
Nabízíme řadu kvalitních a ojedinělých jílů, které dodáváme v různém stupni zpracování. Tyto jíly jsou vysoce žáruvzdorné, plastické, světle se pálící s vysokým zastoupením jílových minerálů.

Těžba a zpracování žáruvzdorných jílů a keramických hmot.

Výroba jílů:
- jíly těsnící (studnařské) představují ekologicky nezávadný, avšak naprosto spolehlivý prostředek k ochraně životního prostředí, tyto jíly neobsahují žádné nežádoucí příměsi a díky svým ověřeným vlastnostem představují velmi vhodný materiál k řešení problémů při stavbě protipovodňových i běžných hrází, ochraně vod před průsaky
- směsné jíly tvoří směs málo plastických jílů s vysokou žáruvzdorností
- těžené jíly obsahují řadu vynikajících keramických jílů a jílovců, mezi nimiž převažují suroviny pro výrobu žárovzdorného zboží
- točírenské hmoty plastické a středně plastické jsou vhodné pro výrobu užitkové keramiky vytáčením
- licí hmoty pro výrobu ozdobné a užitkové keramiky.

V současné době máme v nabídce zhruba 16 druhů jílů a jílovců, které jsou vhodné pro výrobu lupků, jako součást pracovních hmot žárovzdorného zboží umožňujících rychlovýpal a některé z nich se hodí i pro jednožárovou výrobu póroviny a také pro sanitární keramiku, obklady či dlažbu. Díky tomu, že ke zpracování využíváme výkonnou mlýnici je většina produkce nabízena jako mikromletá, což významně rozšiřuje spektrum jejího využití.

Najdete nás na adrese Brník 76 nedaleko Kostelce nad Černými lesy, další provozovna se nachází na adrese Nehvizdy 235, okres Praha - Východ, tel. 326 716 083.

Pokud Vás zaujala naše nabídka, neváhejte nás kontaktovat, budeme se těšit na spolupráci.

Další produkty a služby
  • výroba speciální keramiky, karbid křemíku Rocar, technické keramické materiály, žárobetonové tvarovky, vyzdívky pecí

MUDr. Barbora Mádrová - praktický lékař pro dospělé

Související články
Keramické pancíře

CeramTec Czech Republic, s.r.o.

Keramické pancíře

Ještě jste neslyšeli o názvu keramické pancíře? Pancířem se v tomto konkrétním případě opravdu myslí pancíř tanku nebo jiné výzbroje. Kde byste mohli na tuto novinku narazit? Mnoho míst není, protože jako jediní se výrobou keramických pancířů zabývají ve společnosti CeramTec Czech Republic s.r.o.


Výroba, oprava a prodej žáruvzdorné keramiky a dalších žáruvzdorných materiálů

Capital Refractories s.r.o.

Výroba, oprava a prodej žáruvzdorné keramiky a dalších žáruvzdorných materiálů

Použití žáruvzdorných materiálů a průmyslové keramiky je nutné v řadě odvětví. Pece a zařízení oceláren, slévárny železných a neželezných kovů, elektrárny, teplárny, spalovny, domácí spotřebiče či keramika. Ve všech těchto oblastech a řadě dalších je použití materiálů, které odolávají vysokým teplotám, nezbytné. Společnost CAPITAL REFRACTORIES s.r.o. se sídlem v Šenově u Ostravy se zabývá výrobou, prodejem a opravou průmyslové keramiky, dále pak výrobou žárobetonových tvarovek či vyzdívek a dalších žáruvzdorných materiálů, které mají uplatnění ve výše zmíněných aplikacích.


Destro – drcené kamenivo pro mnoho druhů využití

Miroslav Karas DESTRO

Destro – drcené kamenivo pro mnoho druhů využití

Společnost Destro z Kladna dodává drcené kamenivo získávané ekologickou recyklací. Veškeré materiály mají potřebné odborné zkoušky laboratoří ZKK v Hořicích. Zabývá se také zpracováním ocelárenských odpadů, strusek i stavebních odpadů včetně autodopravy a zemních i bouracích prací. Společnost Destro je spolehlivou firmou s dlouholetými zkušenostmi, díky čemuž si můžete být jisti bezchybnou prací jejich zaměstnanců a také kvalitou nabízených materiálů.


Plechy pro výrobu ocelových konstrukcí

PROGRES OCEL Hradec Králové spol. s r.o.

Plechy pro výrobu ocelových konstrukcí

Firma PROGRES OCEL Hradec Králové spol. s r.o. nakupuje a prodává hutní materiály. Mezi hlavní produkty se řadí ocelové plechy a výpalky pro výrobu ocelových konstrukcí, tlakových nádob, svařovaných rour, zařízení a strojů pro obnovitelné zdroje energie, petrochemický průmysl, energetiku a ekologii.


Další produkty a služby
Těžba a úprava jílů, jíly žáruvzdorné, studnařské, točírenské hmoty pro keramiku

Těžba a úprava jílů, jíly žáruvzdorné, studnařské, točírenské hmoty pro keramiku

Jíly žáruvzdorné a plastické, studnařské, točírenské a hrnčířské hmoty pro keramiku, šamotové hmoty, směsné jíly vytváří, těží a upravuje společnost KERACLAY, a.s..