FERRIT s.r.o.

CZKKomplexní řešení dopravy

Výrobní a obchodní společnost FERRIT s.r.o. se zaměřuje na komplexní řešení dopravy, přepravu osob a materiálu ve všech typech důlních děl a závěsné systémy.
Zajišťujeme projekty na klíč, projektování a kompletní dodávky vybavení hlubinných dolů. Vyvíjíme a vyrábíme kompletní sortiment důlních strojů a zařízení, které jsou certifikovány pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu plynů a uhelného prachu, dále stroje a zařízení na pásovém a kolovém podvozku.

Naše závěsné systémy slouží pro dopravu osob, technologického a provozního materiálu v tunelech a důlních chodbách. Součástí závěsné dráhy bývají různé manipulační a doplňující prostředky, např. zvedací zařízení, snížené nájezdy, automatické ovládání výhybek nebo celých tratí, systémy dorozumívání mezi lokomotiváři a dispečinkem, přejezdy a další.

Výroba:
- pozemní kolejová doprava: pozemní lokomotivy důlní a povrchové (dieslové, akumulátorové nebo trolejové), pozemní ozubnicové lokomotivy, pozemní ozubnicové dráhy
- systém závěsné jednokolejové dopravy: závěsné systémy, manipulační prostředky, zvedací zařízení
- kolová doprava: stroje a zařízení s kolovým a pásovým podvozkem, univerzální transportní vozidla, univerzální stroje na pásovém podvozku, vrtací a svorkovací vozy, nakladače, gradery na kolovém podvozku
- stroje a zařízení pro hornické činnosti: drtiče, systémy pro bezpečnou manipulaci s elektrickým zařízením, systémy pro renovaci a ekologickou likvidaci důlní výztuže a výstroje
- monitorovací a komunikační systémy
- zařízení pro důlní záchranáře: kabiny pro šetrný převoz, speciální kabiny, manipulátory, kontrolní, měřící a regulační přístroje.

Vědeckotechnický park FERRIT (VNP) byl vybudován pro výzkum, vývoj a výrobu prototypů nových typů trakčních prostředků a nových technologických systémů pro extrémní podmínky dolů a stavenišť. Dále slouží k pronájmu kanceláří či pro umístění vlastních vývojových technologií (laboratoře, prototypové dílny a haly včetně zařízení pro zkoušení).

Naše společnost má síť poboček a servisních center po celém světě, působíme např. v Rusku, Ukrajině, Kazachstánu, Polsku, Slovensku, Bosně a Hercegovině, Turecku, Číně, Vietnamu, Mexiku, Kolumbii, Chile a snažíme se rozšířit i do dalších zemí. Najdete nás na adrese Na Zbytkách 41, Staré Město, okres Frýdek-Místek.


Katalog firem:    

Dopravní a manipulační zařízení

,  

Kolejová vozidla

,  

Stroje pro těžební průmysl

,  
Štítky:

výroba pozemní lokomotivy důlní, závěsné systémy, stroje, zařízení pro hornické činnosti, zvedací