Obec Komorní Lhotka

CZKObec Komorní Lhotka

Obecní úřad Komorní Lhotka.
Komorní Lhotka je malebnou podhorskou lázeňskou obcí s tisícem obyvatel a příznivým klimatem přístupnou z Hnojníku úzkou silnicí stíněnou stoletou lipovou alejí o délce 2, 5 km.
V Komorní Lhotce je možno si prohlédnout klasicistní evangelický kostel z roku 1782 se třemi empírovými náhrobky a s barokním mobiliářem, krásným oltářem a kazatelnou.
Také katolický kostel, který byl vybudován o více než 100 let později z místního šedozeleného godulského pískovce je zajímavým objektem.
Lidová architektura je přímo v centru obce zastoupena zachovalými roubenými karpatskými dřevěnicemi z 19. století, typickými pro Těšínsko.
Na jihovýchodním svahu hory Goduly lze shlédnout "toleranční pomník", postavený v roce 1931 při 150. výročí vydání tolerančního patentu.
Charakter obce je přímo utvářen horským reliéfem Moravskoslezských Beskyd, v jejichž údolích se obec nachází.
Pěší trasy, cyklotrasy, případně koňské stezky, které hustě protkávají okolní krajinu, nabízejí řadu překrásných výhledů
i romantických přírodních zákoutí, příležitostí pro sportovní vyžití i pro soukromé meditace.
Návštěvníkům se nabízí ubytování v hotelích, rekreačních zařízeních i v soukromí.
V obci je široká nabídka místních jídel a krajových specialit v několika restauracích s mnohotvárným koloritem.
Komorní Lhotka také nabízí pravou finskou saunu, léčivé bylinkové lázně, víceúčelovou halu a další zařízení poskytující ozdravné procedury.


Katalog firem:    

Krajské, městské a obecní úřady

,