Obec Ostravice
Obecní úřad Ostravice

CZKObec Ostravice Obecni urad Ostravice

Obecní úřad Ostravice.
Obec Ostravice vznikla ve druhé polovině 16. století. První písemná zpráva pochází z roku 1581 z urbáře hukvaldského panství, kde se o ní píše jako o vsi OSTRAWICZE. Osídlování Pobeskydí postupovalo v důsledku tzv. pasekářské a valašské kolonizace jak z české, tak i z polské strany. Levý moravský břeh řeky Ostravice byl hraniční oblastí českého státu, na pravém břehu řeky se rozkládalo Slezsko. Osadníci osídlovali i méně přístupné horské oblasti, budovali zde své usedlosti, zpřístupňovali horské lesy, chovali dobytek, robotovali v lese. Tak docházelo k postupnému rozšiřování
obce, která se během dvou století rozrostla kolem řeky, až k Frýdlantu nad Ostravicí, Horní Bečvě, Bílému Kříži a na Bumbálku a až do roku 1951patřila mezi největší obce.
Její rozloha tehdy činila 104, 4 km2.
Ostravice má rozlohu necelých 29 km2, počet obyvatel 2385. Obec má plnou občanskou vybavenost. Dopravní
dostupnost je vlakem z Frýdlantu nad Ostravicí, autobusy včetně dálkových spojů. Velmi dobrá dostupnost na Ostravu a v opačném směru na Slovensko.
Překrásná horská příroda je jedním z největších bohatství obce Ostravice.
V obci se nachází golfové hřiště.
Je jednou z výchozích tras na Lysou horu, je zde možnost koupání, sběru lesních plodů, turistických výšlapů, v zimě lyžování. Upravené lyžařské a běžkařské tratě FIS parametry(umělé zasněžování).


Katalog firem:    

Krajské, městské a obecní úřady

,