Měření radonu Praha
Ing. Karel Bozděch


Krupská 7, Praha 10 100 00

Měření radonu a radonového indexu ke stavebnímu povolení na pozemku, v novostavbách (pro kolaudaci stavby), na stavbách.
Společnost sídlí v Praze, řadu zakázek ale realizuje také v jižních Čechách, Domažlice, Klatovy, Karlovy Vary, Cheb. Po dohodě jsou možné i jakékoliv další regiony.

Testování přítomnosti radonu.
Vystavení posudku na jeho výskyt.
Radonové mapy, mapy radonového indexu (dříve známé jako mapy radonového rizika) - orientační hodnota na pozemku.

Měření ve stávajících stavbách:
Stavebně technický průzkum
- změření koncentrace radonu v jednotlivých místnostech domu
- kontinuální průběh jeho koncentrace na stavbách a v přísunových cestách
- Blowerdoortest – analýza rychlosti přísunu radonu
- Vertikální profil propustnosti podloží
- Koncentrace v podloží a pod podlahami
- Dávkový příkon záření gama
- Koncentrace ve vodě
Ochrana proti radonu ze stavebních materiálů
Závadné stavební materiály z minulosti.

Proč je radon nebezpečný?
Je to bezbarvý plyn, bez chuti a zápachu. Vzniká jako produkt radioaktivního rozpadu radia a uranu a díky své nestálosti postupně zaniká dalším radioaktivním rozpadem.
Při vdechování se částice uvolněné tímto rozpadem usazují na plicních tkáních a dlouhodobě vnitřně ozařují organismus. Je obecně známo, že radioaktivní záření může v organismu vyvolat karcinogenní změny.

Používané přístroje na měření:
Vzorky půdního vzduchu jsou odebírány z hloubky 80cm metodou ztraceného hrotu, poté analyzovány měřícím přístrojem RADON DETECTOR – LUK3B, kalibrovaným ve Státním metrologickém středisku pro měřidla objemové aktivity radonu, Příbram – Kamenná. Plynopropustnost je stanovena jejím přímým měřením in situ přenosným polním zařízením RADON-JOK.
Měření objemové aktivity a produktů přeměny radonu ve stavbách - týdenní měření - provádíme systémem integrální elektretové dozimetrie RM 1, vyhodnocovací zařízení EVR – 5. Výběr měřících míst a rozmístění elektretových dozimetrů se provádí v souladu s metodikou Radiační ochrana – Měření a hodnocení obsahu přírodních radionuklidů ve stavbách. Dávkové příkony záření gama měříme dozimetrem PM 1203M.

IČ: 18916511
DIČ: CZ6208130137
Okres: Praha-město
Stát: Česká republika
Právní forma: podnikatel se ŽO
Počet zaměstnanců: 6 - 25 zaměstnanců
Obrat: 5 000 tis. - 10 000 tis. Kč
Kontaktní osoba: Ing. Karel Bozděch

Měření radonu za skvělou cenu na moderních přístrojích, Praha, západní a střední Čechy

Měření radonu za skvělou cenu na moderních přístrojích, Praha, západní a střední Čechy

Pro správné výsledky měření radonu je potřeba, aby realizační firma měla k dispozici nové, moderní a řádně zkalibrované přístroje. Zároveň ale jistě nechcete, aby cena měření byla vysoká. Pokud s těmito řádky souhlasíte, doporučujeme Vám obrátit se na Ing. Karla Bozděcha, který měří radon za nízké ceny! Působí zejména v Praze a západních a středních Čechách.


Radon na pozemku - měření za nízkou cenu, střední a jižní Čechy

Radon na pozemku - měření za nízkou cenu, střední a jižní Čechy

Ať už potřebujete proměřit radon z důvodu získání stavebního povolení, kolaudace stavby nebo Vás pouze zajímá,v jakém prostředí žijete, obraťte se na nás na tel. 603415447 nebo klikněte na odkaz níže.


Měření radonu vám dá jistotu - Domažlice, Klatovy

Měření radonu vám dá jistotu - Domažlice, Klatovy

Radon – bezbarvý plyn bez chuti a zápachu, který ovšem může napáchat velké škody. Měření radonu na stavebních pozemcích, ale i v již zhotovených stavbách proto není radno podceňovat. Ve společnosti Radon – test to víme, a v okresu Domažlice, Klatovy i širokém okolí proto zajišťujeme odborné měření radonu. Ptáte se, proč je měření radonu důležité? Vdechováním velkého množství radonu se totiž nebezpečné částice usazují na plicích a způsobuje vnitřní ozařování organismu, které může způsobit karcinogenní onemocnění. Ve společnosti Radon - test chceme podobným situacím předejít a chránit vaše zdraví, v okrese Domažlice i Klatovy vám proto nabízíme měření radonu, které přesně zjistí přítomnost této nebezpečné látky. Měření radonu budete potřebovat například tehdy, když žádáte o stavební povolení. Zajistíme vám proto testování výskytu radonu na místě i tvorbu radonových map a indexů, které ukáží výši radonového rizika. Nenabízíme ale pouze měření radonu na stavebních pozemcích. Majitelé novostaveb i starších domů v okresu Domažlice, Klatovy, ale i širokém okolí mohou využít i další služby jako jsou například: - změření koncentrace radonu v jednotlivých místnostech domu - měření radonu a jeho koncentrace na stavbách a v přísunových cestách - Blowerdoortest – analýza rychlosti přísunu radonu - vertikální profil propustnosti podloží - měření radonu v podloží a pod podlahami - měření radonu ve vodě K měření radonu využíváme ty nejmodernější postupy a technologie. Na výsledky měření radonu se tak můžete spolehnout. Jste z okresu Domažlice, Klatovy nebo přilehlého okolí a nevíte, zda se máte bát radonu? Obraťte se na naši společnost a my vše důkladně změříme.


Radonové riziko, cena měření radonu na pozemku, Praha, Domažlice

Radonové riziko, cena měření radonu na pozemku, Praha, Domažlice

Služby v oblasti měření radonu a prevence radonového rizika. Nabízíme služby ve všech oblastech ČR, nejvíce se specializujeme na Prahu, Střední Čechy a Západní Čechy - Domažlice, Tachov, Karlovy Vary, Cheb, Klatovy... Měření radonu na pozemku. Cena závisí na velikosti pozemku a objemu měření a je od 1.700,-Kč + 20% DPH. Tato cena je konečná, vč. vystavení protokolu. Doprava není navíc účtována. V případě většího počtu zakázek v 1 místě, je možné domluvit množstevní slevu. Měření radonového indexu ke stavebnímu povolení Pro zákres místa je třeba dodat kopii snímku pozemkové mapy (katastrální snímek). Radonové riziko: - radon je vzácný radioaktivní plyn, který se nachází v horninách a díky svým fyzikálním vlastnostem snadno vniká do budov - podílí se na celkové radiační zátěži obyvatelstva a výrazně zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny plic. - do domů se může dostat trhlinami a prostupy pro trubky, kudy pronikne do sklepních prostor domů, odkud se může dále rozšířit schodištěm do horních podlaží domů - také se radon může uvolňovat ze stavebních materiálů. Změřte si také vy množství radonu v místě Vašeho bydliště. S měřením máme dlouholeté zkušenosti... Zároveň nabízíme bezkonkurenční cenu...


Měření radonu pro kolaudaci stavby nechte na odbornících

Měření radonu pro kolaudaci stavby nechte na odbornících

Stavíte dům a už se chystáte na jeho kolaudaci? A máte firmu, která pro vaši novostavbu zajistí měření radonu? Pokud ne, tak se co nejdříve obraťte na společnost RADON –TEST. My pro vás zajistíme povinné měření radonu pro kolaudaci stavby. Budete tak mít jistotu, že je vaše stavba bezpečná a budete se moci v klidu nastěhovat. Radon je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu, přesto ale může způsobit velké škody. Při vdechování se totiž radon usazuje na plicích a dlouhodobě vnitřně ozařuje organismus. Může tak způsobit vážné zdravotní potíže včetně karcinogenních onemocnění. Měření radonu proto není radno podceňovat, a to nejen z důvodu bezpečnosti vás a vašich blízkých, ale také proto, že měření radonu pro kolaudaci stavby je ze zákona povinné. Pokud proto chcete předejít komplikacím s úřady a mít jistotu, že je váš nový domek absolutně bezpečný, obraťte se včas na naši společnost. Jak vlastně měření radonu pro kolaudaci stavby probíhá? Je to velmi jednoduché. Měření radonu pro kolaudaci staveb provádíme metodou informativního týdenního integrálního měření s využitím elektretových dozimetrů. Stanovíme tak nejen průměrnou objemovou aktivitu radonu v půdě, zjistíme také dávkový příkon záření gama. Pokud bude vše v pořádku, vystavíme vám odborné osvědčení, díky kterému už kolaudaci domu nebude nic bránit. Na kolik vás měření radonu pro kolaudaci stavby přijde? Ceny se pohybují od 400 Kč za jednu místnost, záleží ale na individuální domluvě. Je pro vás měření radonu aktuální problém? Obraťte se na odborníky ze společnosti RADON – TEST a vyhnete se všem komplikacím.


Měření radonu v objektu, Karlovy Vary, Cheb, Klatovy

Měření radonu v objektu, Karlovy Vary, Cheb, Klatovy

Nabídka komplexních služeb v oblasti měření radonu a poradeství s touto problematikou. Služby provádíme po celé ČR, nejvíce se však specializujeme na oblast západních Čech - Karlovy Vary, Cheb, Klatovy, středních Čech a hlavního města Prahy. Nabízíme osobní přístup ke každému zákazníkovi, férové jednání. Domluvená cena je vždy konečná! Žádné příplatky na místě... Doprava a vystavení zprávy jsou zahrnuty v ceně. V případě většího počtu zakázek v jednom místě množstevní slevy. Provádíme měření radonu v objektu, na pozemku i v budovách. Vystavujeme zprávy potřebné pro získání stavebního povolení i kolaudaci stavby. V případě zjištění radonu poradíme nápravná opatření. Pokud potřebujete změřit radon, obraťte se nás!Další produkty a služby
  • odporové snímače teploty, termoelektrické snímače teploty, bimetalové teploměry, manometry, snímače hladiny, měřidla průtoku, měřidla tepla, regulátory tepla

BALUSTRÁDY Mohelnice s.r.o.

Související články
Prodej tepla a všechny související služby zajišťuje společnost Prometheus
Prodej tepla a všechny související služby zajišťuje společnost Prometheus

Odborné služby v oblasti energetiky poskytuje už více než 20 let společnost Prometheus, energetické služby, a.s. sídlící v Praze. Jsme členem koncernu Pražská plynárenská, a.s. a naší hlavní činností je prodej tepla. V současné době provozujeme více než 75 plynových kotelen a jsme držitelem všech oprávnění potřebných pro výrobu, distribuci a prodej tepla.


Vážicí elektronické systémy
Vážicí elektronické systémy

Vels vážící elektronické systémy s.r.o. je společnost s dlouholetou tradicí a mnohými zkušenostmi v oblasti vývoje a výroby navažovacích, dávkovacích, plnicích a balicích zařízení. Vážicí elektronické systémy se používají v chemickém a potravinářském průmyslu.


Kotelny pro bytové domy
Kotelny pro bytové domy

Každý dům potřebuje mít zázemí. To samozřejmě tvoří technická místnost, ve které se často nachází i kotel. Týká se to nejenom klasických rodinných domků, které si v kotli zatápí, ale také bytových domů, které potřebují mít opravdu silné kotle přizpůsobené vysokému výkonu. Téma domovních kotelen pro bytové domy zajišťuje firma Maddeo CZ s.r.o., s kompletní realizací.


Dosáhněte energetické úspory díky regulačním systémům
Dosáhněte energetické úspory díky regulačním systémům

Efektivní regulace tepelných zařízení je velmi důležitá z hlediska finanční úspory. Každá firma by proto měla popřemýšlet nad investicí do moderních regulačních zařízeních, která se dokážou postarat o přenos informací mezi jednotlivými stanicemi a vyhodnocování informací z nich. S řízením teplárenských soustav Vám může pomoci zkušená společnost APPLIC s.r.o., která je jedničkou v oblasti průmyslové automatizace.