Ekologické přírodní zahrady, léčivé bylinky, bio ovoce a zelenina

Bochníčkovi Jana Bochníčková

Ekologické přírodní zahrady, léčivé bylinky, bio ovoce a zelenina

Bochníčkovi
Jana Bochníčková
Ekologické přírodní zahrady, léčivé bylinky, bio ovoce a zelenina

V jižních Čechách v Mutišově u Slavonic se na ploše 0,5 ha rozprostírá přírodní zahrada s množstvím nejrůznějších léčivých bylin a květin v okrasné části zahrady, v produkční části zahrady pěstují majitelé ekologické přírodní zahrádky hojně ovoce a zeleniny. Přírodní zahrada Bochníčkovi je držitelem certifikátu Ukázková přírodní zahrada, splňuje veškerá ekologická kritéria a je přístupná veřejnosti. Obec Mutišov je zapojena do projektu Přírodní zahrady bez hranic a stala se první bylinkovou obcí v Čechách.

Ukázková přírodní zahrada Bochníčkovi, Mutišov u Slavonic

Léčivé byliny, sazenice bylin, bylinné masti a tinktury, odborné poradenství

V Ukázkové přírodní zahradě Bochníčkovi v jihočeských Slavonicích pěstují majitelé bezpočet rozmanitých léčivých bylin. Zhruba 50 druhů bylinek je zasazeno v kontejnerech a připraveno pro návštěvníky k prodeji. Zájemcům nabízíme poradenství o přírodních zahradách, jejich založení, skladbě bylin i květin, rovněž se u nás dozvíte o možnostech léčení přírodními přípravky připravených z vypěstovaných bylin. Nabízíme tinktury, masti z léčivých bylinek a další bylinné produkty.

Ukázková přírodní zahrada Bochníčkovi, Mutišov u Slavonic


Přírodní zahrady bez hranic, Mutišov – první bylinková obec v Čechách

Tematicky zaměřené bylinkové zahrádky v Mutišově mohly vzniknout díky spolufinancování z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Evropské unie. Návštěvníci Mutišova zde najdou například mariánskou zahrádku, kouzelnickou zahrádku, bylinky pro kosmetiku nebo medonosné byliny. V přírodních zahradách zhlédnete i hmyzí hotely, staré klátové a slaměné úly, ručně vyřezávaná krmítka pro ptáky.

Přírodní zahrady v Mutišově, bylinková obec v jižních Čechách


Certifikát Ukázková přírodní zahrada, ekologické pěstování bylin, ovoce, zeleniny

Ukázková přírodní zahrada Bochníčkovi je držitelem certifikátu, splňuje hlavní kritéria ekologického pěstování, mezi která patří zákaz nepoužívat pesticidy, rašelinu, minerální hnojiva. Vedle léčivých bylinek, pěstujeme bio ovoce a zeleninu a přebytky nabízíme návštěvníkům k prodeji. V sezoně je naše přírodní zahrada otevřena pro veřejnost s placeným výkladem. Zájemci se mohou zdržet i déle a ubytovat se v našem komfortně zařízeném selském stavení. Přijeďte si odpočinout a strávit opojné chvíle do úchvatné přírodní zahrady rodiny Bochníčkových ze Slavonic na Jindřichohradecku.

Ekologické pěstování bylin, ovoce, zeleniny, přírodní bylinná zahrada s certifikací, Mutišov, jižní ČechyRodinná dovolená

Rodinná dovolená

Rodinná dovolená s ubytováním v selském stavení v České Kanadě

Romantické pobyty jižní Čechy

Romantické pobyty jižní Čechy

Romantické pobyty v jižních Čechách, komfortní ubytování s WIFI připojením

Přírodní zahrady

Přírodní zahrady

Ekologické přírodní zahrady, léčivé bylinky, bio ovoce a zelenina