Mnohé hrady a zámky můžete v dnešní době využívat nejen na prohlídky, ale i jako ubytování nebo na pořádání kulturních akcí. Prohlédnutí zámecké expozice, zorganizování svatby na zámku nebo romantický pobyt pro dva – to vše lze zažít na hradech a zámcích.

Město Kroměříž - Hanácké Athény
Město Kroměříž je díky své historii, jedinečným památkám a neméně bohatému kulturnímu životu nazývána Hanáckými Athénami. Je žádanou turistickou destinací, která nabízí pestrou paletu možností, pečlivě namíchanou z kvalitních, cenově dostupných služeb a atrakcí, které staví na poznání, odpočinku i zábavě.
Město Kroměříž - Hanácké Athény
Město Nový Knín - město s bohatou historií
Nový Knín má bohatou historii spojenou s těžbou zlata v jeho blízkém okolí a je také městem ve kterém byla roku 1776 založena první včelařská škola v Čechách. Za zmínku zajisté také stojí Hornické muzeum zpracování zlata, které dokumentuje montánní činnost v povodí zlatonosné říčky Kocáby od nejstarších dob až do 20. století.
Město Nový Knín - město s bohatou historií
Město Dačice - město, která dalo světu kostkový cukr
Město Dačice se nachází v Jihočeském kraji, okres Jindřichův Hradec a tvoří přirozené centrum nejzazšího cípu jihozápadní Moravy. První zmínku o Dačicích najdeme již v roce 1183 a tím se řadí mezi nejstarší města Českomoravské vrchoviny. Dačice jsou také místo, kde byla poprvé na světě vyrobena kostka cukru, která zde má i svůj pomník.
Město Dačice - město, která dalo světu kostkový cukr
Městské kulturní středisko Tachov je hlavním organizátorem společenského a kulturního života ve městě Tachov. Provozujeme infocentrum, kino, společenský sál, veřejnou knihovnu, galerii, zámek a také monumentální jízdárnu ve Světcích. Městské kulturní středisko Tachov, Regionální informační centrum (RIC a MKS) poskytuje tyto služby: - ...

Zámek Kozel, Památkový ústav Plzeň Lovecký zámeček v klasicistním slohu. Správa zámku: 377969040 Rezervace vstupenek: 377923711 Jízdárna Kaple Cukrárna: 377923713 Restaurace v Podzámčí: 377969038 Park, zahrada, rybník - bezplatný vstup. Areál Pohoda v Podzámčí: -minigolf -kuželky.