Odlitky, vyráběné ve slévárnách pomocí slévání, mají uplatnění v metalurgii a strojírenském průmyslu. Odlitky se slévají z šedé, tvárné a hematitové litiny. Díky použití žáruvzdorných, otěruvzdorných a legovaných materiálů jsou odlitky chemicky stálé.

Společnost Svarservis Thermoprozess Cooperheat s.r.o. v Ostravě se specializuje na tepelné zpracování pomocí žihacích zařízení, žíhání elektroohřevy, spalování plynu a přivařování trnů. Svářecí stroje Stroje a zařízení pro strojírenský průmysl, kovoobrábění. Tepelné zpracování - předehřev a žíhání: - elektroodporové zařízení - ...

Společnost VÚHŽ a.s. působí jako výrobní a obchodní společnost, která navázala na aktivity bývalého výzkumného ústavu. Veškerou činnost zaměřujeme v oblasti speciální hutní výroby a dodávek automatizačních technologií. Naše produkty a služby nachází uplatnění také ve strojírenském, energetickém a automobilovém průmyslu. Orientujeme se na ...

Dceřinná společnost Třineckých železáren. Slévárna. Výroba: - hutní válce - ocelárenské kokily s příslušenstvím - šedolitinové odlitky, odlitky z tvárné litiny - odlitky z lité oceli. Kovovýroba: - obrábění kovů, kovy - zámečnická výroba. Dřevomodelárna, kovomodelárna.

Společnost BRANO a.s je výrobní společností se zaměřením na automobilový průmysl. Vyrábíme a prodáváme autodíly pro osobní, užitková i nákladní auta. V rámci naší činnosti, se ale věnujeme i výrobě autozvedáků, nářadí pro automobilový průmysl, odlitků z tvárné a temperované litiny či výrobě zvedacích zařízení a zavíračů. Sídlíme ve městě Hradec ...

Strojírna. Slévárna barevných kovů. Výroba: - jednoúčelové stroje. - sroje pro textilní průmysl. - odlitky ze slitin Cu a Al.

Správa nemovitostí. Metalurgie: - zastoupení slévárenské a kovárenské produkce. Strojírenství: - subdodávky pro lesnický, automobilový a zemědělský průmysl.

Prodej: - zařízení válcoven - dělící a rovnací linky - tvářecí stroje a stroje pro zpracování kovového odpadu - metalurgie - ploché výrobky z oceli, odlitky, výkovky - ocelový šrot.

Působení ve slévárenském a ocelárenském průmyslu. Pronájem atraktivních obchodních a kancelářských prostor ve vlastních nemovitostech. Sídlo společnosti: - Václavská 2027/11, Ostrava - Mariánské Hory.

Výroba, prodej: -odlitky ze šedé litiny -odlitky z litiny tvárné -zakázková výroba modelových zařízení.

Výroba: - odlitky ze slitin železa (ocel, šedá a tvárná litina) a slitin hliníku. Lakování a opracování odlitků, konstrukcí. Výroba: - modely - jaderníky - kokily z kovu, dřeva, pryskyřic a kombinace těchto materiálů. Zkoušky ve vlastních laboratořích (mechanické, radiografické, metalografické zkoušky a spektrální analýzy).

Slévárna přesného lití CIREX CZ s.r.o (původní název TATRAREX Precision Castings s.r.o.) vznikla v roce 1992, 100% vlastník je společnost CIREX Holding B.V. Technologie výroby je založena na principu vytavitelného voskového modelu. Slévárenství, slévárna. Výroba: - odlitků - odlitky přesného lití. Specifikace, charakteristika ...

Slévárenství, slévárna. Výrobky: -odstředivě lité dvouvrstvé litinové válce pro válcování plechů za tepla i studena -válce pro válcování profilů, tlustých plechů a trub za tepla -tvarové odlitky surové i opracované pro strojírenství, hutnictví a důlní a stavební průmysl, odlitky pro lodní díly, sací bagry, lodní motory, navíjecí a ...

Zinková slévárna. Výroba: -automobilové součástky ze zinkové slitiny

Kovovýroba, zinkovna: - povrchová úprava kovů nerez, měď, zinek - žárové zinkování, přezinkování, pozinkování. Velkoobchod, prodej: - hutní materiál pro průmysl - nerezové kulatiny, ostatní nerez - plechy, trubky, profily v materiálech uhlíkatá ocel, hliník - plechy, trubky v materiálu nikelnaté slitiny - přípravky pro moření nerez oceli.

Slévárna. Výroba: - odlitky z šedé litiny - hutní materiál - úpravy kovů.

Prodej: - hutní materiál - ocelové plechy. Výroba: - hydraulické válce Výkup: - kovový odpad.

Vývoj, realizace: - technologie na zpracování průmyslových odpadů. Slévárenství. Strojírenství. Strojní obrábění. Recyklace průmyslových odpadů. Velkoobchod: - hutní materiál.

Slévárna: - výroba odlitků z šedých a tvárných litin. - výroba modelů.

Zprostředkování: - obchod, služby. Prodej: - nástrojové oceli - suroviny pro slévárenství - výpalky, ingoty - za tepla válcované plechy. Řezání oceli. Dělení kovových materiálů.

Slévárna neželezných (barevných) kovů: - výroba neželezných kovů.

Výroba: -odlitky a ingoty -díly lodí a výkovky -montované celky -ocelové konstrukce a stavby -energetická zařízení,petrochemie -engineering -ocelárna a slévárna -kovárna -těžká mechanika -mostárna -ohýbárna trubek -energetické strojírenství -finální dodávky.

Prodej: - výkovky - výlisky - odlitky. Obrábění na CNC strojích. Slévárenství.

Strojírenská výroba: - CNC vertikální centra - CNC soustruhy - vysokorychlostní obrábění - použití sdružených nástrojů - CAD/CAM využití - ekonomické obrábění - kusová i sériová výroba - klasické stroje pro soustružení, frézování, vrtání, broušení. Slévárna neželezných kovů: - odlitky ze slitin hliníku a bronzu - ruční a ...

Slévárna: -odlévání šedé litiny - odlévání strojně formovaných odlitků do syntetických bentonitových směsí - modelárna.