Odlitky, vyráběné ve slévárnách pomocí slévání, mají uplatnění v metalurgii a strojírenském průmyslu. Odlitky se slévají z šedé, tvárné a hematitové litiny. Díky použití žáruvzdorných, otěruvzdorných a legovaných materiálů jsou odlitky chemicky stálé.

Zinako s.r.o.
Slévárna Zinako s.r.o. ve Valašském Meziříčí se od roku 2003 zabývá výrobou odlitků ze zinkoslitin za použití moderní technologie odstředivého lití do silikonových forem. Specializujeme se na výrobu a prodej sportovních medailí, plaket, pamětních, upomínkových či firemních mincí, klíčenek, přívěsků, žetonů do nákupních košíků, odznaků a dalších ...
Výroba: - odlitky a modely ze šedé a tvárné litiny a ocelolitiny.

Držitelé certifikátu ISO 9001 Slévárna přesných ocelových odlitků. Výroba: -přesné ocelové odlitky - metodou vytavitelného modelu, litím do žhavých keramických forem.

Práce: - obráběčství, zámečnictví, slévárenství, kovářství. Výroba - odlitky z železných materiálů - svařence z uhlíkových a nerezových ocelí, dále pak z hliníkových a titanových slitin - výkovky z ocelí nízko, středně i vysokolegovaných včetně nerezu, i hliníkových slitin - obrobky - třískové obrábění, frézování, soustružení pomocí ...

Výroba: -odlitky metodou vystavitelného modelu do předehřátých keramických skořepin -odlévané materiály slévárny jsou uhlíkaté a legované oceli, korozivzdorné slitiny Cu.

Výroba: - přesné hliníkové odlitky - obráběné díly - desky plošných spojů - kabelové svazky.

Firma je držitelem certifikátu jakosti ISO 9001:2000 Návrh, výroba, dodávka: -Al odlitky vysoké kvality -přesné hliníkové odlitky metodou vytavitelného modelu -pro průmysl letecký, elektrotechnický -obory medicínské, strojírenské -výroba voskových modelů podle vaší dokumentace i vaší konstrukce.

Kovolijecký ateliér. Umělecké odlévání, lití kovů - bronz, mosaz, stříbro a cín: - metoda lití: - do pískových forem s pískovým jádrem - lití na ztracený vosk Sochy, reliefy, busty, plastiky, monumenty, sakrální tvorba, medaile.

Slévárna. Výroba, dodávka, prodej: - odlitky z: -ocelí uhlíkových -oceli legované nerezové, otěruvzdorné, žáruvzdorné, žárupevné, ocelové -litinové z tvárných litin -legované litiny. Mlecí segmenty do papírenských strojů. Kovovýroba.

Slévárna. Výroba, dodávka: - odlitků: -z uhlíkatých a svařitelných legovaných ocelí -z šedé litiny (tvárná šedá litina) -slitiny hliníku, mědi, bronzu. -odlévání kovů.

Slévárna: - kokilové lití hliníkových odlitků a odlévání hliníkových slitin do pískových forem.

Slévárna Vsetín. Výroba: - odlitky z šedé a tvárné litiny pro elektrotechnický průmysl, automobilový průmysl a všeobecné použití - formovna - cidírna - modelové zařízení - opracování.

SLÉVÁRNA. Výroba: -velmi složité odlitky z šedé a tvárné litiny pro obráběcí, tvářecí, textilní a jiné stroje. -šedá litina. Výzkum, vývoj, výroba: -odlitků a přípravků pro metalurgii.

Výroba, prodej: -teplovodní kotle na pevná paliva -pásové dopravníky: -stavebnictví -štěrkovny -recyklace. Slévárna: -lití barevných kovů do kokil.

Kalírna: -vakuové kalení -vakuové kalení do oleje -vakuové popouštění a žíhání -cementace v řízené ochranné atmosféře -vysokofrekvenční povrchové kalení -rovnání, zamrazování, tryskání -nitridace.

Výroba: - hutní materiál.

Kalírna. Černění, zušlechťování, žíhání, kalení, cementování, rovnání, pískování oceli, kovových a i nekovových materiálů.

MESIT holding a.s. se sídlem Uherské Hradiště je v současnosti v České republice jedním z nejvýznamnějších privátních podnikatelských seskupení koncernového typu, zahrnující podnikatelské aktivity dceřiných společností v elektrotechnickém průmyslu, kovovýrobě a slévárenství. Společnost MESIT holding a.s. koordinuje významné obchodní aktivity, ...

Slévárna hliníku - technologie nízkotlakého lití, odlévání. Kusová a prototypová výroba a zčásti malosériová výroba: - odlitky ze slitin hliníku (AlMg, AlSi): - desénové odlitky pro formy na výrobu pneumatik - kokilové nízkotlaké odlitky - odlitky pro formy na boty. Konstrukce a výroba kokil. Speciální povlakování hliníkových ...

Slévárna hliníku. Zakázková výroba: -hliníkové slitiny. Výkup,nákup: -kovový odpad a barevné kovy. Export,vývoz - Rakousko,Itálie,Německo, Slovensko: -kovový odpad a barevné kovy.

Služby, zprostředkování, export, vývoz: -v oboru slévárenství: -odlitky z oceli, šedé litiny a tvárné litiny -volné a zápustkové výkovky -svařence. Práce: -strojní opracování -montáže. Výroba a přejímka: -kompletní obráběcí stroje.

Kalírna. Práce: -chemicko-tepelné zpracování kovů: -kalením -cementováním -zušlechťování -žíháním -karbonitridace s následnou oxidací -iontová nitridace -černění oceli -kontrola tvrdosti, metalografické výbrusy -rovnání -tryskání.

Výroba, prodej: - odlitky z oceli a tvárné litiny - náhradní díly pro mísiče na asfalt a beton.

Zprostředkovatelská a obchodní činnost: - ocel válcovaná za studena. Zastoupení velké německé válcovny za studena Risse + Wilke Kaltband GmbH&Co (www.risse-wilke.de). Materiály: - DC01-DC06 LC, C390-C690, C10E, C15E, 16MnCr5, C45, C67, C75, C100S, 51CrV4, 42CrMo4, 27MnCrB5, 80NiCr11. Tloušťka od 0, 2mm - 6mm. Šířky 4-750mm. Ve ...