Knihovny čtenářům nabízí možnost vypůjčit si knihy, cizojazyčnou literaturu, odborné časopisy, beletrii, zvukové audio knihy, naučnou literaturu nebo učebnice. Městské a krajské knihovny často poskytují přístup na internet, tisk a meziknihovní výpůjčky.

Obec Olbramice se nachází v Olomouckém kraji, nedaleko krajského města Olomouc. První zmínku o vesnici najdeme již z roku 1368. V současné době zde žije celkem 224 obyvatel. Vybavenost obce: - obecní úřad - prodejna smíšeného zboží - knihovna - kaple sv. Víta - zvonice - dětské hřiště. Místní knihovna Olbramice: - Olbramice ...

Zajištění provozu: - Kulturní dům - Městské informační středisko - Městská knihovna Rudolfa Zubera - městské kino - Městské muzeum.

Městská knihovna. Půjčovna: - knihy, literatura - časopisy. Připojení, přístup: - do sítě internet.

Knihovna. Půjčovní doba: -po 10-12,13-15 -st 10-12,13-17.30 -pá 10-12,13-17.30. Součástí knihovny je Informační centrum,které slouží nejen turistům ale i všem obyvatelům mikroregionu Žulovsko.

Knihovna a multimediální studovna Britského centra jsou otevřené pro nejširší veřejnost. Nabídka knih: -učebnice pro všechny stupně pokročilosti -beletrie-v knižním vydání i na audiokazetách. Pracovní doba: Út, St - 9-12 13-17 Čt 13-17 Pá 9-15.

Knihovna Půjčování: - knihy pro děti, mládež a dospělé - noviny a časopisy - hudebniny - kompaktní desky - gramodesky. Čítárna Studovna Internetové centrum

Vědecká knihovna. Půjčování, kopírování: -knihy.

Knihovna. Knihovnické služby: - absenční půjčování knih a časopisů - prezenční půjčování z fondů příruční knihovny - pomoc při výběru naučné literatury a beletrie - MVS -meziknihovní výpůjční služba - Internet pro veřejnost - tisk a kopírování.

Půjčovna: - knihy, časopisy - literatura pro děti, dospělé - CD (hudební). Služby: - přístup k internetu.