Chov hospodářských i jiných zvířat se nabízí jak v klasické, tak i v ekologické podobě jako jsou ekologické farmy. Kozy, ovce, skot, lesní a vysoká zvěř ale i domácí zvířata jako kočky, psi anebo akvarijní rybičky, to vše pouze od osvědčených chovatelů.

Chovatelská stanice: - Petit chien lion, pes Lvíček.

Chovatelská stanice mainských mývalích koček.

- Výroba a prodej zemědělských komodit - Vepřín - výkrm prasat C h o v a p r o d e j : - užitková prasata - plemenné prasničky

Služby: - lesnictví - těžba dřeva - myslivost

Chov včel, výroba: - med - včelí produkty.

-Zemědělská prvovýroba -Silniční motorová doprava nákladní -Ošetřování rostlin, roslinných produktů, objektů a půdy proti škodlivým organismům -Přípravky na ochranu rostlin

Chovatelská stanice MERANO BOHEMIA: - Staffordshire Bull Terrier - Stafordširský bulteriér.

Psí škola. Výchova a výcvik: -všechna plemena psů dle požadavků majitele. Školení: -provádí účastník nejvyšších soutěží vyškolen jako instruktor psovodů. Realizace: -zkoušky. Chovná stanice dobrmanů.

Chovatelská stanice psů: - plemeno japonský chin, Japan–chin.

Služby: - ukázky dravců - přednášky o významu dravců, sov i jiných predátorů v přírodě - školní výlety v oboře Obora Žleby. Záchranná stanice Lipec: - pro handicapované živočichy z volné přírody

Chov, prodej, e-shop: - akvarijní a jezírkové ryby - krevety - rostliny....atd.

Včelí farma: - chov včel - produkce medu. Domácí produkty: - vejce - kozí mléko.

Činnost: - chov francouzských buldočků.

Chovatelská stanice Border kolií. Jízdárna, jezdectví, stáj. Prodejna jezdeckých potřeb.

Služby: - povrchová úprava dřeva - dodávka, montáž stínící technika - prodej nátěrových hmot Výroba: - krmítka - vletová okna - klece, voliéry Chov papoušků rodu Neofema a Agapornis.

Prodej chovatelských potřeb - krmiva a pochoutky pro domácí mazlíčky - akvarijní a terarijní technika - chov vzácných akvarijních ryb - prodej a vývoz odchovaných ryb.

Péče o tělo a duši: - masérské služby, masáže. Služby: - výchova a příprava vodících a asistenčních psů pro nevidomé a silně slabozraké i jinak handicapované. Vydavatelství: - výroba CD a DVD - audio a video nahrávky.

Chov zvířat - terarijní zvířata, hadi.

Chov zvířat pro zájmový chov a jejich výcvik

Služby: - chov včel - včelařské kurzy - poradenství, kurzy apiterapie a aromaterapie.