BENEKOV výrazně rozšířil sortiment pro druhou vlnu kotlíkových dotací

BENEKOV jako lídr v inovacích mezi českými výrobci kotlů na tuhá paliva podstatným způsobem rozšířil nabídku svých produktů pro přicházející druhou vlnu kotlíkových dotací.

Kotel C17, BENEKOVterm s.r.o.

BENEKOV C27 - nejprodávanější model roku 2016

Nejprodávanější model roku 2016, BENEKOV C27, byl doplněn o další výkony a vznikla tak ucelená řada kotlů C17, C27, C37 a C57 ve výkonech od 19 do 49 kW. Všechny modely spadají do kategorie kombinovaných kotlů na uhlí a dřevní pelety. Stejně jako model C27 i novinky používají jeden univerzální hořák pro spalování hnědého uhlí ořech 2 a dřevních pelet. Účinnost se pohybuje u obou paliv nad 90 % a elektrický příkon patří k nejnižším na trhu. Kotle řady C, vlajková loď firmy BENEKOV, jsou nejlépe vybavené kotle pro vytápění rodinných domů uhlím v ČR. V základní výbavě nabízí ekvitermí regulaci, modulaci spalovacího procesu a řízení dvou topných okruhů. Nadstandardně velký zásobník paliva a popelník umožňují špičkový komfort při obsluze kotle.

BENEKOV C27


BENEKOV B20 - novinka roku 2017

V lednu 2017 na výstavě Infotherma byl poprvé představen veřejnosti model BENEKOV B20, který spadá do kategorie kombinovaných kotlů na uhlí a dřevní pelety. Obsahuje rovněž univerzální hořák pro spalování obou paliv, účinnost je nad 90 % a příkon při plném provozu je pouhých 28 W. Základní výbava je menší než u řady C, řídící jednotka umí ovládat 1 topný okruh a umožňuje využití ekvitermní regulace. Při zakoupení přídavného modulu lze kotel ovládat přes internet a sledovat historii nastavení vybraných hodnot. Jmenovitý výkon 19 kW umožňuje využití v rodinných domech přibližně do 200 m2 zastavěné plochy. Jednou z podstatných výhod modelu je nízká pořizovací cena kotle a armatur pro instalaci.

BENEKOV B20


Automatické kotle na dřevní pelety řady R

Špičkové automatické kotle na dřevní pelety řady R firma BENEKOV dlouhodobě prodává zejména do zemí západní Evropy. Díky kotlíkových dotací se tyto kotle staly dostupnější i pro český trh. Součástí základní výbavy je řídící jednotka Siemens s ekvitermní regulací a řízením dvou směšovaných topných okruhů. Ovládání přes internet, automatické zapalování, automatické čištění výměníku a bezpečnostní turniket jsou rovněž obsaženy ve standardním provedení kotlů. Unikátní řešení řízení spalovacího procesu pomocí lambda sondy, kterou firma Siemens připravila pro kotle Benekov umožňuje spalování široké škály nestandardní biomasy. V zahraničí se kotle používají například pro spalování agropelet, drcených olivových pecek, energetického obilí nebo rašelinových pelet. Tato modelová řada obsahuje kotle R16, R26, R51 ve výkonech 20, 25 a 49 kW.

R16, R26, R51


Kotle na dřevní pelety řady K

V září 2017 uvádí BENEKOV na trh nové modely kotlů na dřevní pelety, řadu K. Tři nové výrobky K14, K20 a K25 jsou určeny pro spalování dřevních pelet a jiných forem nestandardní peletizované biomasy. Rotační hořák umožňuje nebýt závislý pouze na špičkových kvalitních (a také nejdražších) dřevních peletách A+. Mechanické čištění strusky je v českých podmínkách využitelné například pro spalování pelet s vyšším obsahem kůry. Řídící jednotka umí ve své základní výbavě ovládat jeden směšovaný okruh, umí řídit nabíjení akumulační nádrže a lze řešit dopravu z externího zásobníku paliva. Při zakoupení přídavného modulu lze kotel ovládat přes internet. Automatické zapalování je součástí základní výbavy.

BENEKOV


Teplovodní zplyňovací kotel BENEKOV řady D

Zplyňovací kotle na kusové dřevo BENEKOV řady D uvedla firma na trh v roce 2016 s modelem D18. V roce 2017 je řada rozšířena o další modely D12, D26 a D33 v rozsahu od 12 do 33 kW jmenovitého výkonu. Konstrukce těchto kotlů na kusové dřevo nabízí uživatelům možnost účinného spalování paliva při zajištění nadstandardně vysoké míry uživatelského komfortu při obsluze. Patentovaný systém váhy paliva u této řady umožňuje maximální prodloužení intervalů pro přikládání. Kotle mají velmi účinnou protikorozní ochranu v systému tzv. kompaktní teplé komory. Tato koncepce výrazně prodlužuje životnost kotlů oproti běžným zplyňovacím modelům a lze je provozovat i v samotížném systému.

BENEKOV řady D


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.benekov.com

Vydáno 25.08.2017
275 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nejúspornější kotle na pelety v ČR - BENEKOV řada K

Nejúspornější kotle na pelety v ČR - BENEKOV řada K
Od září 2017 přichází BENEKOV s novou modelovou řadou kotlů označenou K. Nejúspornější systém vytápění rodinných domů dřevními peletami v podmínkách ČR nabízí tři nové modely o výkonech 15, 20 a 25 kW. S novou řadou K zákazník ušetří čtyři hlavní nákladové položky: výrazně nižší vstupní ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA BENEKOVterm s.r.o. Automatické a moderní kotle Benekov
WEBOVÁ STRÁNKA
BENEKOVterm s.r.o.
www.benekov.com
Adresa

Adresa

Masarykova 402
Horní Benešov 793 12

info@benekov.com
+420 554 748 008


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha