Český metrologický institut zabezpečuje jednotnost a přesnost měřidel

Český metrologický institut zabezpečuje jednotnost a přesnost měřidel a měření ve všech oborech, které jsou nám známy. Často se jedná o oblast vědy a výzkumu, techniky nebo hospodářské činnosti. Samozřejmě tuto oblasti upravuje také samostatný zákon.

Měřicí přístroje, Český metrologický institut

Zajišťujeme služby ve všech základních oblastech metrologie

Zajištění fundamentální metrologie spočívá v uchovávání a rozvoji státních etalonů. Napojen na tuto oblast je také výzkum a vývoj v metrologii. Přesnost jednotek se řídí pomocí kalibrace etalonů a pracovních měřidel. Legální metrologie spočívá ve schvalování typu měřidel, prvotní a následné ověřování stanovených měřidel, státního metrologického dozoru a posuzování shody u měřidel.

Spolupracujeme s celou řadu mezinárodních organizací


Věda a výzkum

Český metrologický institut je největší a nejvýznamnější výzkumnou organizací v oblasti metrologie v České republice s tradičně širokým zapojením do mezinárodního i koordinovaného evropského výzkumu v oblasti metrologie. Úzce spolupracujeme i s řadou zahraničních universit.

Věda a výzkum pro náš institut představují hlavní doménu


Oblasti použití

Jaké tedy provádíme služby? Mezi hlavní činnosti se řadí kalibrace, ověřování, služby oznámeného subjektu, ostatní služby, do kterých spadá mezilaboratorní porovnávání, tachografy, certifikace personálu a další služby, státní etalony, věda a výzkum, národní metrologický systém a velkou část zabírá i mezinárodní spolupráce.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.cmi.cz

Vydáno 23.11.2017
59 Zhlédnutí
Topováno 28.02.2018
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Český metrologický institut
WEBOVÁ STRÁNKA
Český metrologický institut
www.cmi.cz
Adresa

Adresa

Okružní 31
Brno - Lesná 638 00

sweissova1@cmi.cz
+420 727 918 304


Najdete nás také zde:

ARES
captcha