Keramické pancíře

Ještě jste neslyšeli o názvu keramické pancíře? Pancířem se v tomto konkrétním případě opravdu myslí pancíř tanku nebo jiné výzbroje. Kde byste mohli na tuto novinku narazit? Mnoho míst není, protože jako jediní se výrobou keramických pancířů zabývají ve společnosti CeramTec Czech Republic s.r.o.

Balistická ochranná keramika

Mezinárodní koncern

Ptáte se, jak se z běžné keramické výroby dá dopracovat až ke keramickým pancířům a dalším vojenským bezpečnostním prvkům? To je dlouhá historie, kterou vám blíže přiblíží právě tato firma.
CeramTec Czech Republic s.r.o. jako součást mezinárodního koncernu CeramTec je dodavatelskou a prodejní organizací v oblasti vyspělých keramických výrobků se sídlem v Šumperku. Jsou experti na technické keramické materiály a aplikace pro český a východoevropský trh.

CeramTec Czech Republic, s.r.o.


Balistická ochranná keramika

V tomto případě se jedná o velmi specifickou keramickou zbroj pro balistickou ochranu osob, vozidel i majetku. Mezinárodní jednotky OSN a NATO používají ve svých vozidlech doplňkové pancéřování na keramické bázi. Velice odolné jsou tyto materiály vůči požárům, dělostřeleckému a maltovému šrapnelu neb výbuchu min. Z tohoto materiálu se vyrábí takzvané monolitické vložky.

V dnešní době jsou zejména neprůstřelné vesty vybaveny právě monolitickými keramickými deskami


Použití speciálních pancéřových systémů

Společnost úzce spolupracuje s mnoha dodavateli systémů, aby se zvýšil balistický výkon v ochraně osob, snížila se váha a zlepšilo se pohodlí. Kompozitní pancéřové systémy založené na pokročilé keramice prokázaly svou účinnost v mnoha scénářích ochrany vozidel a majetku jako "přídavné pancíře" nebo jako integrovaná ochrana interiéru.Vydáno 04.05.2018
119 Zhlédnutí
Topováno 11.09.2019
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA CeramTec Czech Republic, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
CeramTec Czech Republic, s.r.o.
www.ceramtec.cz
Adresa

Adresa

Žerotínova 62
Šumperk 787 01

krasny@ceramtec.cz
+420 583 369 111


Najdete nás také zde:

ARES
captcha