Dům, který umí energii nejen šetřit

Ušetřit za vytápění domu se dá mnoha různými způsoby. Jedním z nich je i instalace takzvané švédské podlahy. Systém umožnuje obnovitelnost zdrojů energie a tím pádem dochází k žádaným úsporám. Toto řešení je možné i u starších objektů, které procházejí rekonstrukcí.

Maximální využití tepla v domě

Hlavní cíl – úspora nákladů

Šetření nákladů na provoz domu je jedním z důležitých kritérií při výběru vhodného vytápění. Nikdo nechce platit extrémně vysoké částky, pokud nemusí. Proto se odborníci na tuto problematiku snaží navrhovat a konstruovat stále dokonalejší a sofistikovanější projekty, které by tyto požadavky stoprocentně splňovaly. Jedním z takových převratných projektů, který má v mnoha ohledech před sebou opravdu velkou budoucnost, je i využití aktivních prvků energie. Spoluprací se švédskou firmou Active Elements získala naše země unikátní produkty, které jsou s touto problematikou úzce spojené. Majitel objektu tak může získat nejen návrh, ale i samotnou realizaci aktivního energetického systému pro svou nemovitost.

Úspora energie - uložíme teplo do hmoty a využijeme ho postupně


Objekt si sám vytvoří energetické rezervy

Vše je založeno většinou na efektivním podlahovém vytápění a rovněž chlazení, které zajišťují tepelná čerpadla a různé úsporné technologie v tom nejmodernějším pojetí. Hlavní myšlenkou je obnovitelnost zdrojů energie a ukládání jejích přebytků v každém ročním období. Tedy i v zimním. Instalace takzvané švédské podlahy umožní hromadění tepla do samého podloží stavebního objektu. Ten pak za pomoci zdroje odpadního tepla budovy vytváří v podstatě živý akumulátor. Promyšlený a do detailu propracovaný systém využívá pouze malé množství vody a tím dokáže reagovat na změny teplot už v několika málo minutách. Toto řešení přináší několik zřejmých výhod. Nedochází k přetápění objektu a provozní náklady na vytápění jsou minimální.

Maximální využití tepla - redistribuce tepla


Pro novostavby i rekonstrukce

Tento inovativní systém je velice oblíbený i při rekonstrukcích. Není tedy určen pouze pro novostavby. Instaluje se totiž na pevný povrch podlahy, kdy celková výška včetně stěrky činí pouhých patnáct milimetrů. Instalace tedy proběhne přímo pod podlahovou krytinou. Při zmíněných rekonstrukcích domů je tento způsob vítaný především proto, že není zapotřebí podlahu navýšit vůbec nebo jen minimálně.Vydáno 23.05.2018
45 Zhlédnutí
Topováno 25.09.2018
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Active Elements s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Active Elements s.r.o.
www.active-elements.cz
Adresa

Adresa

Holešovská 166
Fryšták 763 16

info@active-elements.cz
+420 775 750 122


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha