SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. – vítěz celostátních soutěží a firma s řadou technologických projektů

Likvidace komunálních odpadních vod je téma, kterým se zabývají nejen velká města či obce, ale především oblasti, v kterých je problematické napojení na obecní či městskou čistírnu. Jak tento problém vyřešit a ke všemu s co nejmenším dopadem na životní prostředí? Tak na to našla odpověď významná firma SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o působící ve Zlínském kraji, která má za sebou i další významné projekty v různých oblastech, za které získala ocenění.

Satturn Holešov spol. s r.o. – vítěz celostátních soutěží

Vítěz celostátní soutěže Inovace roku 2019 s projektem, který má rozsáhlý přínos

V některých oblastech naší republiky je velký problém s likvidací komunálních odpadních vod. Jedná se obvykle o malé obce či vzdálené objekty, v kterých není možné z technických či ekonomických důvodů napojení na městskou či obecní čistírnu. Holešovská společnost SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. přišla na řešení, za které získala důležité ocenění „Inovace roku 2019“. Důvodem tohoto ocenění byl technologický projekt komplexní systémové telemetrie pro obecní soustavy domovních ČOV. Problematika odpadních vod je obsahem diskuzí i ve vládě, a to díky extrémnímu suchu, které poslední roky v naší zemi převládá. Proto i firma SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. přispěla do této problematiky svým inovativním projektem, kterého cílem je efektivní řešení likvidace odpadních vod ve vzdálených obcích a odloučených objektech a zároveň efektivní hospodaření s vodou. Projekt tak přináší spoustu výhod, mezi které patří například ekonomické výhody, budování bez nutnosti rozbíjení obecní komunikace či omezování dopravy v průběhu realizace, zadržování vody, další využití odpadní vody pro užitkové či technické účely a tím šetření vody pitné, online kontrola a mnoho dalšího. Tím nejdůležitějším je však pozitivní dopad na životní prostředí a aplikování technologie ENCELADUS.

Efektivní technologický projekt


Ocenění Vizionář 2019 a firma SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. jako pyšný nositel

Firma SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. má však i další přínos v rámci svých projektů, za které dostala dvě prestižní ocenění v soutěži „Vizionář 2019“. Jednak za svůj již zmiňovaný projekt Komplexní systémové telemetrie a jednak čestné uznání za projekt „Chiméra – mobilní aplikace pro šifrovanou komunikaci mezi uživateli“. Tento projekt má význam jak technologický, tak i společenský a jedná se o ochranu soukromí v elektronických komunikacích. Projekt byl realizovaný společně s firmou, Code Creator s.r.o. a VŠB TU Ostrava. Jedná se o vývoj aplikace, které účelem je zabezpečení mobilních zařízení proti odposlechu, úniku informací a dat pomocí inovativních i nekonvenčních metod a kryptografických algoritmů. Výsledkem tak je šifrování hovorů mezi dvěma či více uživateli, rozesílání šifrovaných zpráv, zabezpečené sdílení souborů, tvorba zabezpečených úložišť, interních pravidel a kontrola přístupů a oprávnění.

Bezpečnost při komunikaci v rukou firmy SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.


Vlastní produkty určené pro města, obce, regiony, firmy i veřejnost

Působení firmy SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o., která patří mezi významné společnosti v Zlínském kraji, začalo již v roce 1992. Od té doby má za sebou realizaci množství důležitých projektů především v oblasti informačních technologií zaměřených na ochranu životního prostředí, elektronických komunikací a informačních technologií. Z této činnosti vychází nejen řada projektů a vlastních produktů, ale i významných ocenění. Firma poskytuje i další komplexní služby v oblasti veřejného osvětlení, provozu kabelové televize, varování obyvatelstva formou bezdrátových a 100V rozhlasů a systémů, realizace fotovoltaických elektráren, čištění odpadních vod a návrhu a vývoje HW zařízení a SW aplikací na míru požadavkům zákazníka.

Komplexní služby a inovace produktů


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.satturn.cz/

Vydáno 17.01.2020
47 Zhlédnutí
Topováno 23.06.2022
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. Technologie pro soustavy domovních ČOV
WEBOVÁ STRÁNKA
SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.
www.enceladus.cz
Adresa

Adresa

Dlažánky 305
Holešov 769 01

satturn@satturn.cz
+420 573 398 723


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha