Ověřeno EDB
Ověřeno EDB
Napište nám

Napište nám

info@design-zuzi.cz

Zavolejte nám

Zavolejte nám

+420 776 200 142

Zavolejte nám

Kde nás najdete

Kollárovo náměstí 7
Olomouc 779 00

Interiér roku 2021: Návrh a realizace interiéru pro mladou firmu s vizí

Je příjemné pracovat v prostoru, který nás okouzluje svou krásou. Projekční ateliér ZUZI představuje svou úspěšnou práci na interiéru v prostorách atelieru liniových staveb ATELIS v Olomouci. Tento projekt patřil mezi skvělé realizace v soutěži Interiér roku 2021. Článek vám přiblíží, jak se projektantce ing. Zuzaně Staňkové podařilo vytvořit tak výjimečný, nadčasový, hravý a funkční prostor. Tento prostor nejen inspiruje zaměstnance, ale je také atraktivní pro návštěvníky a reprezentativní pro firmu.

ATELIS – inspirativní prostor s respektem k přírodě

Přáním majitelů firmy ATELIS bylo navrhnout a zrealizovat interiér v prostorách, které umožní rozvoj společnosti do budoucna, v prostorách, jež budou inspirativní pro zaměstnance i atraktivní pro návštěvníky.
Hlavní myšlenkou bylo navrhnout interiér nadčasový, nestárnoucí, bez nároků na složitou údržbu, reprezentující mladou firmu, jejímž krédem je zklidnění dopravy s respektem ke krajině a životnímu prostředí.
Projektantka ing. Zuzana Staňková (majitelka Atelieru ZUZI) dostala při návrhu interiéru volnou ruku, protože její spolupráce s firmou ATELIS je dlouhodobá a díky tomu je s majiteli „naladěna na stejnou vlnu“.

O projekčním atelieru ZUZI s.r.o.

Prostor jako hravá reminiscence na krajinu a její členění

Prostor pro kanceláře v parteru stávající budovy v Olomouci byl zcela prázdný a ve stavu „shell and core“ – hrubá stavba s připravenými připojovacími body instalací, bez příček, podlah či podhledů. Přičemž finální prostor vznikl spojením tří nebytových jednotek, které měly samostatné vchody přímo „z ulice“, ale byly výhodně propojitelné v jeden velký prostor. Celý objem kanceláří je nyní přehledný, zároveň nepostrádá možnost nerušené práce, má společenskou část s kuchyňkou i boxy pro odpočinek či vyřízení nerušených telefonických hovorů.
Prostor firmy není členěn příčkami, ale vloženými objekty, které mají svou funkci a zároveň nedosahují do stropu, jsou jakousi hravou reminiscencí na krajinu a její členění. Černé kostky se střídají s veselou žlutou barevností křesílek a velkými květníky z březové překližky osázenými živými rostlinami.

ZUZI s.r.o. – návrhy a realizace interiérů

Svěží oáza se srdcem firmy: hravou historickou mapou

Ve vstupu je umístěna „recepce“ s posezením pro návštěvu a kancelář vedení firmy je v souladu s přáním majitelů opticky propojena se zbytkem firmy velkou prosklenou stěnou.
Magická černá kostka ve středu dispozice mezi projekční částí a recepcí v sobě ukrývá hygienické zázemí a její součástí je čajová kuchyňka. Zaměstnanci i majitelé v maximální míře využívají pro cesty do práce ekologické dopravní prostředky, tedy kola a koloběžky, a tak je nutné se „dostat do formy“ pro jednání s klienty – proto zde nechybí ani sprcha.
Další „dělicí prvek“ se v interiéru pravidelně a hojně opakuje. Jsou jím obrovské květníky, osázené živými rostlinami pečlivě vybranými pro vnitřní prostředí.
Černé „kostky“ se žlutými křesílky tvoří barevný akcent spolu s březovou překližkou, a jsou klidovou oázou, přechodem mezi prací a čajovou kuchyňkou.
Hlavním tahákem interiéru je obrovská historická mapa ve „velínu“ firmy. Tento je multifunkční, tvoří jej pracovní prostor pro majitele firmy, kteří jsou zároveň hlavními projektanty a „duší návrhů“ cyklostezek, a jednací prostor, kde velký stůl umožňující rozložit výkresy a vše v klidu projednat.
A ona obrovská mapa? Ta je hravou složkou jednacího prostoru. Každý, kdo sem přijde, zcela přirozeně začne hledat, kde je to jeho město či vesnice. Případný počáteční ostych je překonán, spolupráce se přirozeně nastartuje a jednání může začít!

ZUZI s.r.o. – projekty staveb

Živá zeleň, slunce a optimismus pro mladou firmu!

Zdánlivý problém se třemi vstupy je vyřešen elegantně. Vstup do prostor firmy je jen jeden (u recepce), zbylé dva jsou „zrušeny“ pomocí představených stěn s velkoplošnými promítacími televizemi, které slouží k prezentaci projektů, konzultaci jejich rozpracovanosti či on-line školení. Vzhledem k situaci s pandemií byly využívány i ke konzultacím mezi majiteli firmy a jejich zaměstnanci na home-office.
Sídlo firmy ATELIS je nadčasové nejen volbou stylu interiéru a barevností, ale i materiály a prostorovým členěním. Hlavním odstínem je betonová šedá (stropní konstrukce filigránového stropu, masivní průvlaky i stěna zůstaly odhalené ve svých nedokonalostech), antracitově tmavošedá a bílá jsou doplněny hliníkově stříbrošedou. Příroda sem vstupuje ve formě přírodní březové překližky a živé zeleně. Přičemž akcentní žlutá na křesílkách symbolizuje slunce a optimismus.
Díky důvěře obou majitelů (a zároveň manželské dvojice), pečlivé komunikaci při projekční přípravě a návrhu designu interiéru, i spolupráci s prověřenými dodavatelskými firmami, byly úspěšně překonány i překážky, které při realizaci v době pandemie logicky vznikaly.
Firma ATELIS si své nové prostory užívá s elánem a Atelier ZUZI se těší na případné další společné projekty.

Projekční atelier ZUZI s.r.o. – interiéry: kontaktní formulář


FIREMNÍ ČLÁNKY

Štítky:Architektonické a designérské službyProjektové práce ve stavebnictví

Podstránky

Návrhy a realizace interiérů

Kompletní realizace interiérů na klíč – návrhy, stavební úpravy, interiérové vybavení

Návrhy interiérů bytů a rodinných domů vyladěné do nejmenších detailů, které splňují nejen designovou, ale rovněž praktickou stránku, realizuje Projekční atelier ZUZI s.r.o. z Olomouce, který kromě návrhů dodává a kompletuje interiéry na klíč, včetně zajištění stavebních úprav a veškerého bytového vybavení.

Projektování staveb

Projekty staveb pro bydlení, administrativní a komerční účely, developerské projekty

Autorizovaná inženýrka Zuzana Staňková z Projekčního atelieru ZUZI s.r.o. v Olomouci má dlouholetou praxi v projektování staveb pro bydlení a administrativu a rovněž zkušenosti na pozici hlavního inženýra projektu, který řídí a zodpovídá za úspěšnou realizaci stavebního díla.

Homestaging

Homestaging – klíč k úspěšnému prodeji či pronájmu bytu, rodinného domu

Nejen návrhy bytových i nebytových interiérů a projektování staveb, ale rovněž homestaging tvoří součást služeb Projekčního atelieru ZUZI s.r.o. v Olomouci. Homestaging – úprava nemovitosti pro zvýšení koupěschopnosti při následném prodeji či pronájmu.


AKTUÁLNÍ MICROSITE

Kompletní návrh interiérů vám zajistí Projekční atelier ZUZI s.r.o. v Olomouci

Kompletní návrh interiérů vám zajistí Projekční atelier ZUZI s.r.o. v Olomouci

Krásné bydlení a zajímavě vymyšlený interiér vám zajistí Projekční atelier ZUZI s.r.o. v Olomouci, která se zaměřuje na kompletní návrh interiérů.

Návrhy, projektování zahrad a pergol kolem rodinných domů - kouzelná příroda na dosah

Návrhy, projektování zahrad a pergol kolem rodinných domů - kouzelná příroda na dosah

Vytvořte si kolem svého rodinného domu kouzelnou zahradu s příjemným posezením v pergole. Návrhy a projektování zahrad vám zajistí Projekční atelier ...

Návrhy a kompletní dodávka interiéru na klíč - zajímavě řešený a originální interiér bez starostí

Návrhy a kompletní dodávka interiéru na klíč - zajímavě řešený a originální interiér bez starostí

Zajímavě řešený a originální interiér bez starostí vám zajistí firma Projekční atelier ZUZI s.r.o. v Olomouci - v oblasti návrhu a kompletní dodávky ...

Návrhy a design interiérů komerčních i bytových prostor

Návrhy a design interiérů komerčních i bytových prostor

Plánujete nové bydlení nebo jen přestavbu? Obraťte se na bytového návrháře ve firmě Projekční atelier ZUZI v Olomouci, který vám vypracuje návrh a ...

Návrhy interiérů a kancelářských prostor pro atraktivní a příjemné prostředí

Návrhy interiérů a kancelářských prostor pro atraktivní a příjemné prostředí

Chcete vytvořit atraktivní a příjemné prostředí u vás doma, v kanceláři nebo jen chcete změnu? Projekční atelier ZUZI v Olomouci vám s tím pomůže.

Projektování a návrhy zimních zahrad - luxusní zahradní posezení v létě i v zimě

Projektování a návrhy zimních zahrad - luxusní zahradní posezení v létě i v zimě

Dopřejte si vlastní zimní zahradu a užívejte si luxusní a příjemné zahradní posezení v letě i v zimě. Projekční atelier ZUZI s.r.o. v Olomouci vám ...

Home Staging - příprava bytu nebo domu na prodej

Home Staging - příprava bytu nebo domu na prodej

Pokud chcete rychle a co nejvýhodněji prodat svůj byt nebo dům, pak se v Olomouci obraťte na Projekční atelier ZUZI, kde vám díky home stagingu ...


Kontakty

Projekční atelier ZUZI s.r.o.
Kollárovo náměstí 7
Olomouc 779 00
GPS: 49°35′42.25″ N, 17°14′45.1″ E

49°35′42.25″ N, 17°14′45.1″ E

QR kód firmy Projekční atelier ZUZI s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA Projekční atelier ZUZI s.r.o. Návrh interiérů Olomouc
Adresa

Adresa

Kollárovo náměstí 7
Olomouc 779 00

info@design-zuzi.cz
+420 776 200 142

Kontaktujte nás

captcha

Podstránky

Návrhy a realizace interiérů

Návrhy a realizace interiérů

Projektování staveb

Projektování staveb

Homestaging

Homestaging

Kde nás najdete

Kollárovo náměstí 7
Olomouc 779 00

GPS49°35′42.25″ N, 17°14′45.1″ E

Plánování trasy

Kollárovo náměstí 7 Olomouc 77900

Prospekty

Certifikát kvality firmy