I nábytek může mít velký vliv na vaše zdraví

Nábytek nás obklopuje celý život jak doma, tak v práci. Většina z nás si tedy s jeho výběrem pochopitelně dává záležet. Je třeba si ale uvědomit, že volba toho pravého nábytku nezávisí pouze na jeho designu a barvě. Špatná volba totiž nenese následky pouze estetické, ale může přinést bohužel i následky zdravotní. Chcete-li krásný, moderní, sladěný a bezpečný nábytek, zvolte takovou společnost, která spojuje poctivé řemeslo, moderní design, kvalitní materiály a férový přístup k zákazníkům. Jednou z takových je firma HANÁK NÁBYTEK, a.s.

I nábytek může mít velký vliv na vaše zdraví

Oloupaná barva a rozvrzaná dvířka nejsou jediným zlem nekvalitního nábytku

Pokud si člověk koupí levný, nekvalitní nábytek, pravděpodobně počítá s tím, že se z něj za pár měsíců začne například oloupávat dýha či barva. Věděli jste ale, že špatný nábytek má i vliv na zdraví těch, kteří jej užívají? Tak například lepidla, která bývají používána na dřevotřískové desky, jsou mnohdy karcinogenní. Formaldehyd obsažený v těchto lepidlech pak z nábytku uniká až 4 roky a my po celou tuto dobu dýcháme jedovaté výpary. Další problémy představuje používání měkčených plastů či spousty nekvalitních materiálů. Výjimkou dokonce není ani používání dřeva z lesů východní Evropy, které je zasaženo radioaktivním spadem. Dále pak některé nábytkové fólie obsahují vysoce nebezpečné ftaláty či dokonce těžké kovy. Dopad těchto látek na zdraví je sice pozvolný, ale ne zanedbatelný.

Nábytek z kvalitních materiálů se vyplatí

Firma HANÁK NÁBYTEK používá pro výrobu svých produktů výhradně takové materiály, které nejsou nijak závadné či zdraví škodlivé. Kvalitu vstupních materiálů řešíme skutečně důsledně, jelikož cílem firmy není pouze co nejvýhodněji prodat, ale také být šetrní k životnímu prostředí a zajistit svým zákazníkům spokojené a zdravé bydlení. Proto nakupujeme pouze nejkvalitnější evropské materiály, jako je například dřevo ze vzrostlých stromů českých a německých lesů. Je dobré uvědomit si, že koupí až podezřele levného nábytku si rozhodně nepomůžete. Nezařídíte si tak spokojený domov, ale spíše pozdější zdravotní problémy. Investovat do věcí, které utváří prostředí kolem vás a vaše zdraví každý den, se jednoduše vyplatí.

Zdravotní rizika způsobená špatným nábytkem se podceňují

Vzhledem k tomu, že škody způsobené nekvalitním nábytkem nejsou vidět ihned, na ně většina lidí nebere žádný zřetel. Je to podobné jako s potravinami. Dokud člověk nemá z nekvalitní stravy vážné problémy, nakupuje ji obvykle dál. Jenomže potraviny jsou na rozdíl od nábytku daleko více kontrolovány, takže se do prodeje většinou nedostanou takové, které by byly skutečně jedovaté. S nábytkem je to bohužel horší. O jeho vlivu na zdraví se málo mluví i málo ví, a tak je v podstatě pouze na znalostech zákazníka, jestli naletí či ne.

Řešením nemusí být jen drahý masiv, stačí vsadit na ověřenou kvalitu

Pokud jste začali zoufat, že nechcete mít doma jedovatý nábytek, ale zároveň si nemůžete dovolit drahý nábytek z kvalitního a pro zdraví neškodného masivu, nemějte strach. Jde to i levněji. Firma HANÁK NÁBYTEK, a.s. nabízí širokou nabídku zboží vyráběného z naprosto nezávadné dřevotřísky, která má perfektní vlastnosti i špičkový vzhled. Jsou používány velmi kvalitní lepidla i laky na povrchy, které jsou trvalé, odolné a bez závad, stejně jako použité dřevo a další prvky.

Nábytek jakéhokoli stylu a rozměru se stále stejnou kvalitou

Rozhodli jste se dbát na své zdraví a vyměnit svůj nekvalitní nábytek za nový? Nebo jen chcete dopřát své domácnosti lepší vzhled? Požadujete trvalou kvalitu za příjemnou cenu či nadstandardní služby? Navštivte HANÁK interiérové studio ve Zlíně a my Vám rádi poradíme s výběrem optimálního nábytku právě pro vás. Řešení máme pro každého. Výsledkem vždy bude interiér podle vašich snů. Nabízíme kompletní sortiment pro každý interiér, prakticky neomezené možnosti výroby včetně atypických rozměrů. Vyrobíme přesně na míru kuchyně, jídelny, obývací pokoje, ložnice, šatny, pracovny, koupelny, předsíně, dětské pokoje a další. Pomůžeme Vám vytvořit zdravý domov, kde se budete cítit skvěle.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.hanak-zlin.cz

Vydáno 10.08.2015
356 Zhlédnutí
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA HANÁK interiérové studio, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
HANÁK interiérové studio, s.r.o.
www.hanak-zlin.cz
Adresa

Adresa

Třída Tomáše Bati 3684; 100m za divadlem
Zlín 760 01

info@hanak-zlin.cz
+420 776 519 662


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha