Využití extrémního chladu jako léku, to je kryoterapie

Pozitivního vlivu chladu na lidský organismus si byli vědomi již lidé ve starověku. V současnosti je léčba extrémním chladem, tj. kryoterapie, prováděna s technickou dokonalostí i detailními znalostmi v oblasti medicíny. Za účelem kryoterapie existují kryocentra, která jsou vybavena chladovou komorou s možností regulace teploty. Kryoterapie se provádí při teplotě od -120 až -160 °C. Jedno z moderních kryocenter v České republice najdete v Kojetíně.

Pobyt v kryokomoře, Kojetín

Působení celotělové kryoterapie na lidský organismus

Během celotělové kryoterapie je osoba vystavena extrémnímu suchému chladu o teplotě -120 až
-160 °C. Doba, strávená v kryokomoře, je však pouhé 2 - 3 minuty. Tak krátké vystavení extrémnímu chladu lidskému organismu neublíží, naopak jej aktivuje a působí pozitivně na celkový zdravotní stav jedince. Během pobytu v kryokomoře v kryocentru dojde ke vzniku řady reakcí. Je třeba upozornit, že se mění jen povrchová teplota těla, teplota jádra těla zůstává prakticky nezměněná. Díky tomu dochází ke značnému překrvení, urychlení metabolismu, zrychlení hojivých procesů a také ke zvýšení hormonů, které tlumí zánětlivé reakce v těle

Kryocentrum Kojetín disponuje kvalitní chladovou komorou- polárium


Extrémní chlad způsobí vylučování důležitých látek

Po následném ohřátí organismu dojde k intenzivnímu prokrvení povrchových částí těla a k vylučování řady prospěšných látek. Po kryoterapii začne tělo vylučovat např. dopamin, serotonin, testosteron či endorfiny. Právě pro zvýšené vylučování testosteronu je kryoterapie oblíbená mezi sportovci, vede totiž ke snadnějšímu tvoření svalů a k jejich uvolnění. Extrémní chlad v kryokomoře také pozitivně ovlivňuje imunitní systém a pomáhá při revmatických onemocněních. Kryoterapie tedy přináší následující účinky:

- snižuje pocit bolesti a urychluje hojení
- vlivem masivního překrvení způsobuje zlepšení metabolismu
- vyplavuje odpadní látky
- vylučuje odpadní látky
- podílí se na zlepšení celkové nálady, má pozitivní vliv na psychiku
- zvyšuje výkonnosti svalovou sílu a posiluje sexuální apetit

Kryoterapie patří mezi lékaři oblíbené léčebné procedury


Průběh procedury v kryocentru

Kryocentrum Kojetín disponuje kvalitní kryokomorou a kromě samotných léčebných procesů v ní poskytuje i další doplňkové služby – vodoléčbu, infrasaunu, masáže či H.E.A.T. program, který je skvělým doplňkem při celkové kryoterapii. Kryoterapie se provádí v malých skupinkách, před vstupem do kryokomory v Kojetíně budete informováni o bezpečnostních zajištěních komory a o samotném průběhu terapie.

V kryokomoře se doporučuje pomalý pohyb v kruhu, naopak se nedoporučují rychlé pohyby, které vedou k výraznému výdeji energie. Ačkoliv je teplota velmi nízká, díky suchému vzduchu je krátkodobý pobyt v chladové komoře bezproblémový. Po několika minutách bude léčebná procedura ukončena. Pro výrazné pozitivní účinky na lidský organismus se doporučuje pravidelná návštěva kryocentra. S tím počítá i kryocentrum Kojetín a nabízí výhodné vstupy pro pravidelné návštěvníky.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.kryocentrumkojetin.cz

Vydáno 24.09.2015
457 Zhlédnutí
Topováno 20.01.2016
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Kryocentrum Kojetín MUDr. Pavel Matoušek
WEBOVÁ STRÁNKA
Kryocentrum Kojetín
www.kryocentrumkojetin.cz
Adresa

Adresa

nám. Republiky 870
Kojetín 752 01

zilnichirurgie@zilnichirurgie.cz
+420 602 775 626


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha