Nezávislá topení i klimatizace jsou pro vás i průmyslovou přepravu nezbytné

Požadavky se při přepravě zboží zvyšují nejen na pracovníky, ale také na samotné automobily. Dodávkové vozy zažívají boom a úroveň jejich interiéru se často staví naroveň aut osobních. Nákladový prostor je na tom obdobně. Mezi rozhodující faktory patří i regulace teploty uvnitř vozu. Taková možnost je velké plus v případě převážení zboží, které podléhá rychlé zkáze. V tom může pomoci i autoklimatizace nebo nezávislé topení. Na tuto problematiku jsme se zeptali jednatele firmy Webasto Thermo & Comfort Czech Republic s.r.o. pana Vladimíra Hradeckého.

Webasto - autoklimatizace

Jak se vede firmě Webasto v Česku a jak ve světě?

Společnost se řadí mezi sto stěžejních dodavatelů automobilové průmyslu. Co se týče Evropy, tak v Německu se Webasto drží mezi patnácti nejvýznamnějšími v tomto sektoru. Soustředíme se především na klimatizace, dále tepelné a střešní systémy. V České republice jsme obsadili hlavní roli a to především v oblasti nezávislého topení, klimatizace a transportního chlazení. Webasto je rodinnou firmou s více než stoletou tradicí sídlící v Mnichově.


Jaké produkty mají u vašich klientů největší úspěch?

Vedoucí příčku stále drží nezávislá topení, která fungují na teplovodním, ale i horkovzdušném principu. Co se týče dodávkových automobilů, u nich jsou využívána především teplovzdušná topení. Ta lze využívat jednak k vytopení prostoru s nákladem, ale i samotné kabiny u řidiče. Je však možné tento typ využívat i pro karavany, nákladní vozy, kolejová vozidla nebo lodě.


Bez autoklimatizace se dnes již téměř neobejdeme. Jaké nabízíte systémy a transportní chlazení?

Jednou variantou jsou střešní jednotky, druhou integrované - takzvané Pordoi. U Pordoi je systém uložen do motorového prostoru. Naše transportní chlazení je schopné vyhovět klientům s auty do velikosti nákladového prostoru 20 m3. Jestliže ale nemáte automobil vybavený klimatizační jednotkou z výroby, není problém ji přidat. I v tomto případě se nic nemění na tom, že Webasto nabízí klimatizace pro rozsáhlou skupinu dopravních prostředků, tedy nejen pro auta.


Jaké zákazníky si autoklimatizace získaly nejvíce?

Nedá se to přesně specifikovat, zákazníci se dělí do mnoha kategorií. Především se neustále zvyšují jejich požadavky na samotnou přepravu, a to jak zboží tak cestujících. Pohodlí a vytápěné prostory jsme schopní vyřešit dodáním nezávislého topení. Pokud jde o kategorii zboží, které je náchylné na změny teplot, kombinujeme topný a chladicí systém. Řeší to jak horko přes léto, tak chladné období v zimě. Využívány jsou především při převozu potravin, chemikálií, léků či zvířat.


Chystá společnost aktuálně něco nového?

Vývoj jde neustále kupředu a my se snažíme inovovat a posouvat se. Mezi novinky se řadí například teplovzdušné topení Air Top Evo nebo ovladače Multi Smart Control. Vylepšili jsme i teplovodní topení Thermo Top Evo a Thermo Pro. Inovací projdou i klimatizace a v transportní chlazení Frigo Top 25, 35, 40.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.webasto.com/cz/

Vydáno 26.01.2016
116 Zhlédnutí
Topováno 30.05.2021
FIREMNÍ ČLÁNKY

Jak si poradit se studeným vozidlem? Řešením jsou nezávislá topení Webasto...

Jak si poradit se studeným vozidlem? Řešením jsou nezávislá topení Webasto...
Zima se blíží a s ní i období, kdy mnoho motoristů řeší studené starty vozidla. Řidič stráví mnoho času škrabáním jinovatky z oken automobilu. Prochladlý interiér ztrácí mnoho ze svého pohodlí a komfortu. Prokřehlé prsty jistě nelze považovat za komfortní požitek z jízdy. Řešení přináší zastoupení ...

Nezávislé topení Webasto mi umožní těšit se na zimu

Nezávislé topení Webasto mi umožní těšit se na zimu
Věděli jste, že ač se většina nezávislých topení Webasto montuje do vozidel vyšších tříd a SUV, najde se řada majitelů automobilů nižší třídy, kteří také mají rádi komfort a oceňují výhody nezávislého topení? Vždyť je více než příjemné přijít ráno po snídani ke svému automobilu a zatímco ostatní se ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Webasto Thermo & Comfort Czech Republic s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Webasto Thermo & Comfort Czech Republic s.r.o.
www.webasto.cz
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

Produkty
Adresa

Adresa

Na Strži 1373/35
Praha 4 140 00

webasto@webasto.cz
+420 241045450-7


Najdete nás také zde:

ARES
captcha