KLAS, opravárensko výrobní družstvo Kroměříž
www.klaskm.cz

Vydáno 29.03.2016
252 Zhlédnutí
Topováno 02.02.2017

Měření emisí, autoservis i náhradní díly - Kroměříž

Pravidelně nechávat svůj vůz otestovat na měření emisí je povinnost každého řidiče. Jezdit bez všem dobře známé nálepky značící proběhlé měření emisí není povoleno.

KLAS, opravárensko výrobní družstvo Kroměříž

Měření emisí není zbytečnost

Měření emisí je sice povinné ze zákona, ale kromě toho bychom jej měli v emisní stanici se svým vozem absolvovat i z vlastního zájmu, abychom měli jistotu, že je náš vůz v pořádku a nepoškozuje životní prostředí více, než je nezbytně nutné. Měření emisí vždy svěřte odborníkům, kteří mají bohaté zkušenosti se všemi typy vozidel.


Jak probíhá měření emisí?

Nejprve přijde na řadu kontrola motoru, sání, výfuku. Následuje kontrola diagnostiky vozidla a poté je čas na samotné měření emisí. To se u dieselů provádí takzvanou metodou volné akcelerace, kdy je motor zahřátý na provozní teplotu a zrychluje z volnoběžných otáček do maximálních otáček na plný plyn. V maximálních otáčkách setrvá tři sekundy, poté se motor nechá zpomalit, což se opakuje hned několikrát.


Měření emisí od KLAS Kroměříž

Přemýšlíte, kam na měření emisí ve městě Kroměříž nebo okolí? Navštivte KLAS, opravárensko výrobní družstvo. Kromě toho, že nabízíme měření emisí pro dieselové i benzinové vozy, vám rádi nabídneme další služby našeho autoservisu - od výměny olejů až po prodej náhradních dílů.