Smetanova Litomyšl, o. p. s.


Smetanova Litomyšl, o. p. s. je společnost, která se zabývá pořádáním a rozvojem kulturních akcí v Litomyšli, zejména festivalu Smetanova Litomyšl, který je jedním z nejstarších a nejprestižnějších hudebních festivalů v České republice.

Festival se koná každoročně v červnu a červenci na zámku Litomyšl, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Festival nabízí bohatý program oper, koncertů, recitálů, komorní hudby, výtvarného umění a dalších kulturních aktivit. Festival je pojmenován po slavném českém skladateli Bedřichu Smetanovi, který se narodil v Litomyšli v roce 1824. Festival je také známý svou vysokou kvalitou dramaturgie, účastí špičkových hudebníků z Česka i ze zahraničí a jedinečným prostředím zámku a jeho zahrad.

Smetanova Litomyšl, o. p. s. byla založena městem Litomyšl za účelem podpory a rozvoje kultury v regionu. Společnost má vlastní ředitelství, uměleckou produkci, marketing, technickou produkci a ekonomiku.

Společnost také provozuje zámecké sklepení, kde nabízí víno ze sklepení, večeře a další služby pro návštěvníky festivalu. Společnost také pronajímá zámecké apartmány, které jsou umístěny v historických budovách zámku. Společnost spolupracuje s mnoha partnery a mecenáši, kteří podporují její činnost a rozvoj festivalu. Společnost je také zapojena do dalších kulturních projektů, jako je Smetanova výtvarná Litomyšl, Festivalové zahrady nebo procházky Litomyšlí.

Pokud chcete vědět více o Smetanova Litomyšl, o. p. s., můžete navštívit její webové stránky, kde najdete podrobné informace o historii, programu, vstupenkách, partnerech, kontaktech a dalších zajímavostech. Můžete také sledovat festival na sociálních sítích, jako je Facebook, Instagram nebo YouTube.

Smetanova Litomyšl je festival s geniem loci, který stojí za to zažít.

Štítky:

festival Smetanova Litomyšl, zámek Litomyšl, Bedřich Smetana, kultura, hudba, výtvarné umění

POBOČKY
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Smetanova Litomyšl, o. p. s.
WEBOVÁ STRÁNKA
Smetanova Litomyšl, o. p. s.
smetanovalitomysl.cz
Adresa

Adresa

Jiráskova 133
Litomyšl 570 01

festival@smetanovalitomysl.cz
+420 461 049 232


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha