ADVAITA, o. s.


Nová Ves 55, Liberec 463 31

Občanské sdružení ADVAITA poskytuje služby uživatelům návykových látek, patologickým hráčům a jejich blízkým. V současné době provozuje dvě zařízení: Terapeutickou komunitu pro drogově závislé v Nové Vsi a Centrum ambulantních služeb v Liberci.

Terapeutická komunita je léčebně resocializační zařízení s dlouhodobým pobytem (průměrná doba dokončených pobytů je jeden rok). Do zařízení jsou přijímáni lidé z celé České republiky.

Liberecké centrum ambulantních služeb zajišťuje tři služby. První z nich je program ambulantního poradenství, určený osobám, které mají problém s nějakou nelegální návykovou látkou, alkoholem nebo patologickým hráčstvím a chtějí svůj problém řešit. Tento program poskytuje služby také rodičům a blízkým uživatelů. Je možné objednat se na jednorázovou konzultaci nebo se zapojit do dlouhodobého programu ambulantního poradenství.

Druhou službou je doléčovací program, určený lidem, kteří již prošli léčbou své závislosti a chtějí se opět zapojit do běžného života. Prostřednictvím tohoto programu klientům pracovníci centra poskytují takovou podporu a pomoc, která jim tento nelehký krok usnadní. Centrum nabízí doléčovací program jak ambulantní, tak pobytovou formou. Od roku 2009 provozuje pět podporovaných bytů, kde je klientům k dispozici deset lůžek k časově omezenému bydlení na šest měsíců.

Třetí službou je nově podpora samostatného bydlení, která je poskytována převážně v terénu a která nabízí podporu a pomoc lidem, kteří abstinují, ale z důvodu své chronické závislosti nejsou soběstační v oblasti samostatného bydlení a zaměstnání.

Služby Centra ambulantních služeb ADVAITA jsou určeny především lidem z Libereckého kraje.

Na konzultace je třeba se předem objednat telefonicky či e-mailem. Objednací lhůty většinou nepřesahují tři týdny.

Od roku 2010 sdružení nabízí v omezené míře také programy primární prevence ve školách. Jsou zaměřeny na prevenci nežádoucích jevů u dětí školního věku. Jejich cílem je mimo jiné pozitivně zapůsobit na děti, aby se vyhnuly zneužívání drog a alkoholu. Vedle prevence zneužívání drog jsou dalšími tématy např. šikana a přílišné trávení času u počítače.

IČ: 65635591
DIČ:
Okres: Liberec
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: neudáno

Další produkty a služby
  • mikroregiony a svazky obcí, společenství vlastníků bytů, sportovní svazy


Související články
Flexibilní vůči rodičům a individuální k dětem - to je Mateřská škola AJORODINKA
Flexibilní vůči rodičům a individuální k dětem - to je Mateřská škola AJORODINKA

Potřebujete jít do práce nebo děláte rekvalifikační kurz či studujete a máte malé dítě? Máte raději menší kolektiv rodinného typu? Upřednostňujete domácí stravu? Nebo máte dlouhou pracovní dobu mezi 6 až 18 hodinou? Potřebujete poradit s výchovou Vašeho dítěte? Pak je tady pro Vás dětská skupina AJORODINKA!


Odolný nábytek z hevea brasiliensis vyrábí ŠP Truhlářství
Odolný nábytek z hevea brasiliensis vyrábí ŠP Truhlářství

Hledáte kvalitní a odolný dřevěný nábytek za příznivé ceny? Na zakázku jej už dvacet let vyrábí společnost ŠP Truhlářství. Používá k tomu materiál hevea brasiliensis, tedy kaučukovník brazilský. Dřevo tohoto stromu je kvalitní, mimořádně odolné, zaručuje dlouhou životnost a lze snadno a jakkoli zpracovat. Příznivá je také jeho nízká cena.


Informace z terénu – výkon, cena, kvalita
Informace z terénu – výkon, cena, kvalita

Za krátké časové období realizace a testování pneumatik s nosorožcem ve znaku jsme se s našimi obchodními partnery v testování nezaměřili na klasickou otázku: Kolik kilometrů to najede? Hlavní důraz jsme kladli na faktory vedoucí ke spokojenosti koncového spotřebitele. Při testování pneumatik jsme oslovili čtyři skupiny přeprav. První skupinou jsou dopravci provozující hromadnou přepravu osob, dále pak jsme oslovili autodopravy přepravující sypké hmoty a pochopitelně také společnosti s regionální a dálkovou dopravou.


Hledáte firmu, která vám postaví velkou halu, sklad nebo rozlehlou firmu? Pak se spolehněte na společnost Ruchstav Building a.s.
Hledáte firmu, která vám postaví velkou halu, sklad nebo rozlehlou firmu? Pak se spolehněte na společnost Ruchstav Building a.s.

Zaměřujeme se na všestrannost. Pomůžeme vám v každém ohledu a mnoho z daných staveb stavíme kompletně na klíč. Můžete se spolehnout na odborníka v oboru, který vás nezklame. Realizace stavebních záměrů nebyla nikdy jednodušší.