ČENĚK A JEŽEK s.r.o.


Kamýcká 150/27, Praha 6 -- Suchdol 165 00
Projektování a provádění prací speciálního zakládání staveb:

- zakládání staveb ve složitých geologických podmínkách
- inženýrská činnost v oboru speciálního zakládání
- pilotové zakládání staveb
- pažení stavebních jam
- podchycení objektů
- zakládaní extrémně namáhaných staveb
- sanaci sesuvů.

Práce speciálního zakládání
Speciální zakládání staveb
Zajištění staveb
Pilotové zakládání
Geotechnika
Geologie
Pažení
Vrtání pažených vrtů
Vrtání nepažených vrtů
Zajištění hlubokých svislých stavebních jam

Pažící konstrukce:
- Záporové pažení stavebních jam
- Mikrozáporové pažení
- Pilotové stěny.
Trvalé opěrné konstrukce
Mikropilotové zakládání
Mikropiloty tlakové
Mikropiloty tahové
Gabionové konstrukce
Gabiony
Gabionové stěny
Drátěné koše plněné kamenivem
Horninové kotvy:
Kotvení pažících konstrukcí
Kotvení a stabilizace skalních masivů
Stabilizaci sesuvů
Zajištění portálů tunelů
Zajištění stavebních konstrukcí proti vztlaku vody a proti překlopení.

Hřebíkování.
Subhorizontální vrty
Zajišťování svislých a mírně šikmých stěn výkopů
Sanace opěrných stěn v tunelovém stavitelství.

Projektování:
Projektování prací speciálního zakládání staveb
Projekty speciálního zakládání
Testování integrity pilot:
Zkoušky integrity pilot
Zařízení pro zkoušení pilot
Testování pilot.

Další produkty a služby
  • projekty rodinných domů, vypracování studie stavby, návrhy interiérů, zpracování projektové dokumentace
  • stavební piloty, stavební mikropiloty, podzemní stěny, horninové kotvy, trysková injektáž, pažení stavebních jam

Masivní dřevěné podlahy, stoly a schody Nymburk, pohodlné vnitřní prostředí bez chemie a barviv.

Masivní dřevěné podlahy, stoly a schody Nymburk, pohodlné vnitřní prostředí bez chemie a barviv

Prodej a doprava písku, štěrku, kameniva, zeminy a stavebních recyklátů.


Související články
Stavební a inženýrská činnost – oblast Prahy a Středních Čech

Ing. Tomáš Novotný

Stavební a inženýrská činnost – oblast Prahy a Středních Čech

Hledáte v Praze profesionální stavebního projektanta? Potřebujete poradit s projekční činnosti rodinného domu, komerční budovy či jiného objektu? Zajistit stavební povolení, technický a autorský dozor, statistické výpočty nebo jen doporučit stavební firmu? Na tyto služby je nejlepší najmout si odborníka. Ing. Tomáš Novotný je autorizovaný inženýr v oboru pozemních staveb neboli stavební projektant a proto rád a ochotně pracuje na všech zakázkách týkajících se Prahy a Středních Čech.


Firma NV Engineering s.r.o. slaví výročí 12 let na trhu

NV Engineering s.r.o.

Firma NV Engineering s.r.o. slaví výročí 12 let na trhu

Je známou pravdou, že kvalitu každé firmy prověří až čas. U společnosti NV Engineering s.r.o. to jistě platí dokonale, protože právě slaví své dvanácté narozeniny. Úspěšnost je zajištěna především správným výběrem spolupracovníků, spolehlivostí v každém ohledu a také tím, že poskytuje v oblasti stavební činnosti a diagnostiky staveb nejlevnější služby.


Návrhy a kompletní dodávka interiéru na klíč

Projekční atelier ZUZI s.r.o.

Návrhy a kompletní dodávka interiéru na klíč

Chcete mít moderní, nový a krásný dům, ale nevíte, jak to uvnitř přizpůsobit k dokonalosti? Jste s představivostí trochu na štíru a netušíte, co všechno si můžete přát? V interiéru můžete využít inovativní materiály nebo moderní vybavení. Mnohdy ani netušíme, jak přizpůsobit interiér, aby vypadal krásně a byl praktický, a proto můžete využít služby firmy Projekční atelier ZUZI s.r.o., která projektuje, navrhuje, kompletuje a vybavuje interiéry se všemi detaily a to na klíč.


Hydroizolace tunelů s využitím moderních izolačních materiálů

CHEMIA SYSTEM GEO s.r.o.

Hydroizolace tunelů s využitím moderních izolačních materiálů

Zabránit pronikání vlhkosti do tunelů a podchodů a zajistit jejich těsnění a izolaci je nesmírně důležité. Bohaté zkušenosti s prováděním hydroizolace tunelů má v České republice firma Chemia System Geo s.r.o., která se podílela např. na stavbě prodloužené trasy metra A či řady dálničních a železničních tunelů.


Další produkty a služby
Piloty, pilotové stěny a pilotové zakládání staveb, Praha

Piloty, pilotové stěny a pilotové zakládání staveb, Praha

Firma Čeněk a Ježek se specializuje na zakládání staveb ve složitých geologických podmínkách, přičemž realizuje jak projektování, tak provádění samotných prací speciálního zakládání. V portfoliu prací Čeněk a Ježek s r.o. najdete například tyto práce speciálního zakládání: - pilotové zakládání staveb - mikropilotové zakládání staveb - budování pilotových stěn - podchycení objektů - sanace sesuvů - pažení stavebních jam Piloty používané pro pilotové zakládání staveb slouží k přenesení zatížení z horní části stavby do únosných vrstev základových půd. Pilotové zakládání staveb se hodí pro průmyslové i občanské stavby a také pro vysoce namáhané konstrukce a provádí se technologií vrtaných pilot o délkách do 23 metrů a o těchto průměrech: - 620 mm - 750 mm - 900 mm - 1000 mm - 1200 mm a ve výjimečných případech se zhotovují také piloty o průměru 1500 mm Pilotové zakládání staveb je časově, materiálově, a tím pádem i cenově úsporné. Jako dočasné opěrné konstrukce nabízí firma Čeněk a Ježek tzv. záporové stěny (kotvené či nekotvené), zatímco jako trvalé opěrné konstrukce slouží takzvané pilotové stěny. Pilotové stěny mohou být například jednou z cest k sanaci nestabilních území. Mikropilotové zakládání staveb funguje na principu mikropilot, což jsou štíhlé prvky hlubinného založení. Mikropilotové zakládání staveb se provádí pomocí tlakových i tahových mikropilot všude tam, kde nelze kvůli tvrdosti horninového prostředí nebo stísněným podmínkám uplatnit piloty velkoprofilové. Pro vyztužení při mikropilotovém zakládání se uplatňuje trubní výztuž ze silnostěnných ocelových trubek, která je ve spodní kořenové části perforována a opatřena gumovými manžetami pro injektování kořene.


Odborné použití horninových kotev Praha

Odborné použití horninových kotev Praha

Sháníte profesionální firmu, která používá horninové kotvy a která by vám mohla pomoci k zajištění stability u různých objektů? Česká firma ČENĚK A JEŽEK s.r.o. dokáže splnit vaše požadavky. Odborníci vědí, jak efektivně využívat horninové kotvy a jak splnit vaše představy. K čemu se horninové kotvy používají? - Zajištění stability svahů, sesuvů, skal - Kotvení a zajištění pažících konstrukcí - Proti možnému překlopení - Proti vztlaku vody Typy kotev, které provádíme: - Tyčové - Lanové - Dočasné - Trvalé disponující antikorozní ochranou. Postup je poměrně náročný a vyžaduje odborné znalosti a především zkušenosti. Ty vám my můžeme nabídnout, proto nás neváhejte kontaktovat na infolince +420 233 355 680. Od listopadu 2014 nás můžete naleznout i v Praze 6.


Realizace mikropilotového zakládání Praha

Realizace mikropilotového zakládání Praha

K zakládání slouží piloty, které ale nelze používat ve všech horninových prostředích. K zakládání i ve stísněných prostorech sloužit takzvané mikropiloty, s jejichž realizací vám pomůže ČENĚK A JEŽEK s.r.o. Společnost nabízí kompletní řešení, od počátečního návrhu, přes projekt, až po samotnou realizaci mikropilotového zakládání. To se používá například pro podchytávání objektů a při tvrdším horninovém prostředí. Pro realizaci mikropilového zakládání používáme moderní trubní výztuž, která je tvořena silnostěnnými ocelovými trubkami. Trubky mají profil nejčastěji TR 89/10 anebo TR 108/12 či TR 108/16, avšak záleží na průměru samotného vrtu. V případě potřeby je možné použít také prutovou betonářskou výztuž, která je svařená do armokošů. Spolehněte se na to špičkovou kvalitu, zajištěna dlouholetými zkušenostmi firmy ČENĚK A JEŽEK.


Realizace pilotového zakládání Praha

Realizace pilotového zakládání Praha

Realizace pilotového zakládání musí být provedeno odborně, profesionálně a na základě bohatých zkušeností. Významná společnost ČENĚK A JEŽEK s.r.o. vám pomůže vyřešit otázku, která se týká pilotového zakládání a správného výběru jednotlivých prvků. Piloty je třeba vybírat podle objektu, jehož zatížení budou přenášet do základových půd. Obecně je nabízíme v těchto rozměrech: - 620, 750, 900, 1000, 1200 mm, ve výjimečných případech i v 1500 mm - Délka je většinou maximálně 23 metrů. Pilotové zakládání se vyplatí, je to totiž úspora nejenom materiálová, ale také úspora, která vám ušetří spoustu času a tím pádem i vašich financí. V případě zájmu se obraťte na podnik ČENĚK A JEŽEK s.r.o., který se od listopadu 2014 přestěhoval do Prahy 6, na adresu V Podbabě 11.


Realizace gabionových konstrukcí Praha

Realizace gabionových konstrukcí Praha

Jestliže sháníte spolehlivého dodavatele gabionových konstrukcí, pak jste dosáhli svého cíle. Společnost ČENŠEK A JEŽEK se zabývá inženýrskou činností v oblasti speciálního zakládání. Tyto konstrukce jsou vhodné pro nejrůznější účely, například: - Zpevnění krajnic - Sanace sesuvů - Ekologické stavby - Úprava toků Výhodami těchto konstrukcí je přírodní vzhled, suchá montáž, poddajnost konstrukce, ale třeba také schopnost dotvarování a recyklovatelnost. Výhod je opravdu mnoho, a proto je toto řešení vhodné pro vaše účely. Konstrukce jsou řešené profesionálním návrhem, projektem a následnou realizací. Nechte jej vyprojektovat zkušenou firmou, která má s těmito činnostmi dlouhé zkušenosti. V případě jakýkoliv dotazů ohledně gabionových konstrukcí, se můžete obrátit na infolinku +420 233 355 680.


Piloty, pilotové zakládání staveb, Praha

Piloty, pilotové zakládání staveb, Praha

Chystáte se stavět, ale váš pozemek se nachází ve složitém geologickém terénu? Chcete si být jistí, že základy vašeho domu, budou položeny správně a dům vám bude sloužit po mnoho let? Pak váš problém spolehlivě vyřeší piloty a pilotové zakládání staveb od společnosti Čeněk a Ježek. Pilotové zakládání je vhodné pro běžné rodinné domy i pro průmyslové budovy a vysoce namáhané konstrukce. Představuje snadnou materiálovou, časovou i cenovou úsporu. Piloty jsou tvořeny nosným dříkem, který přenáší zatížení z horní stavby do základové půdy. Vrtané piloty mají standardně délku do 23 metrů a tyto průměry: - 620 mm - 750 mm - 900 mm - 1000 mm - 1200 mm - výjimečně i 1500 mm piloty Pro zakládání staveb jsou vhodné i mikropiloty. Co to přesně obnáší? Základní funkcí mikropilotů je přenos zatížení z konstrukce do hlubších vrstev stavby. Používají se při zakládání stavby ve stísněných a geologicky náročných podmínkách s také při podchytávání objektů. Naše firma se kromě pilotového zakládání staveb zabývá i pažením stavebních jam, podchycením objektů, zakládáním extrémně namáhaných staveb a sanací sesuvů. Mezi naše klienty v minulosti patřili například obchodní dům IKEA, Nemocnice Beroun, supermarket Lidl nebo Kaufland. Pokud si chcete být jistí, že vaše stavba bude stát na pevných základech, obraťte se na pražskou společnost Čeněk a Ježek. Navrhneme vám takové pilotové zakládání, které bude pro vaši stavbu nejlepší.


Mikropilotové zakládání

Mikropilotové zakládání

Mikropilotové zakládání. Mikropiloty jsou štíhlé prvky hlubinného založení, které je výhodné používat zejména v případech zakládání staveb v omezených prostorách, při rekonstrukcích objektů nebo podchycení stávajících objektů a rovněž tam, kde nelze pro tvrdost horninového prostřední použít velkoprofilovou technologii. Mikropilota se skládá ze tří částí: - hlavy, která přebírá zatížení od stavební konstrukce a je tvořena roznášecí deskou, - dříku, který prochází zpravidla neúnosnými vrstvami - kořene, který je pomocí injektáže vetknut do okolní horniny. Mikropiloty se používají jako tlakové i tahové. Jako vyztužení je nejčastěji používána trubní výztuž, tvořená silnostěnnými ocelovými trubkami. Trubní výztuž je ve spodní kořenové části perforována a opatřena gumovými manžetami pro injektování kořene. Pro bližší informace klikněte na odkaz viz níže


Piloty, pilotové založení, pilotové stěny

Piloty, pilotové založení, pilotové stěny

Piloty, pilotové zakládání. Pilotové zakládání je nejrozšířenější technologii pilotového založení prováděnou náběrovým vrtáním je nejdůležitější metodou hlubinného zakládání staveb Pilotové zakládání se využívá pro: - občanské stavby - průmyslové budovy - namáhané konstrukce Firma Čeněk a Ježek s.r.o. provádí piloty o průměrech 620 mm, 750 mm, 900 mm, 1 000 mm a 1 200 mm, (výjimečně pak 1 500 mm) v délkách standardně do 23 m. Vrtané piloty jsou prvky tvořené nosným dříkem, jež přenáší zatížení z horní stavby do únosných vrstev základových půd. Po dovrtání a vyčištění se do vrtu vkládá armokoš a následuje betonáž piloty. V nestabilních zeminách se vrty pro piloty paží, aby byla zajištěna stabilita stěn vrtu. Vrtané piloty se provádějí v rozmanitých geologických podmínkách ve všech druzích zemin i hornin včetně pevnostní třídy R3. Pilotové stěny Pilotové stěny jsou nejčastěji používanou konstrukcí trvalých pažících a konstrukčních stěn. Z hlediska vzájemné osové vzdálenosti pilot rozlišujeme volně stojící pilotové stěny, tangenciální pilotové stěny a převrtávané pilotové stěny. Pilotové stěny vytvářejí zárubní zdi, chrání odřezy, a zářezy komunikací či vytvářejí trvalé svislé stěny objektů. Převrtávané pilotové stěny se navrhují i jako vodotěsné konstrukce. Pro bližší informace klikněte na odkaz viz níže.


Záporové pažení stavebních jam, kotvy

Záporové pažení stavebních jam, kotvy

Záporové pažení stavebních jam, kotvy Záporové pažení (tzv. berlínské) slouží k dočasnému zajištění stěn hlubokých stavebních jam. Záporové pažení je tvořeno záporami - ocelovými svislými nosníky - osazovanými do vrtů a fixovanými betonem nižší pevnostní třídy, vodorovnými dřevěnými pažinami a případně kotvením. S postupující těžbou stavební jámy se pažiny vkládají mezi zápory, které vytvářejí konstrukci odolávající zemnímu tlaku. Větší stabilita záporových stěn bývá zajištěna kotvením vícepramencovým horninovými kotvami, popřípadě rozpěrami Pažení je možné provést jako odsazené od objektu, nebo jako přisazené, tvořící jednostranné bednění monolitické konstrukce spodní stavby. Pro bližší informace klikněte na odkaz viz níže