Ing. Aleš Holanec


Zd. Nejedlého 607, Dobruška 518 01
Historie rodinné firmy

Firma Kamenosochařství Holanec Opočno byla založena v Opočně v roce 1933 vyučeným kamenosochařem Josefem Holancem. Postavil zde rodinný dům s dílnou, kterou v roce 1939 rozšířil, vybavil katrem pro řezání žulových bloků a dvěma brousícími rameny. V srpnu téhož roku ve věku 33 let zemřel. Provoz dále řídila manželka a později bratr zakladatele až do roku 1951, kdy byla provozovna znárodněna a začleněna do Komunálních služeb.V lednu 1991 byla provozovna v rámci restituce vrácena synovi zakladatele Josefu Holancovi, který ji se svými dvěma syny a čtyřmi zaměstnanci zrekonstruoval, přestavěl a vybavil novou pilou na řezání kamene a automatem na leštění boků kamenných desek.

V roce 2010 dílnu předal svému synovi Ing. Aleši Holancovi. V současné době je provozovna vybavena mostovou pilou na řezání kamene, třemi brousícími rameny, automatem na leštění ploch kamenných desek, automatem na leštění boků kamenných desek, nákladním vozidlem s hydraulickou rukou, stejným vozidlem se sklápěcím zařízením a minibagrem. Pro manipulaci s materiálem slouží tři vysokozdvižné vozíky. Provozovna byla rozšířena o skladovací prostory v hale blízké cihelny.

Dnes ve firmě působí syn zakladate Josef Holanec spolu se svým synem Ing. Alešem Holancem. Stabilně zde pracuje 6 zaměstnanců, kteří se řemeslu věnují také prakticky celý život. Díky našim dlouholetým zkušenostem v tomto oboru můžeme nabídnout kompletní servis a poradenství v rámci prací s přírodním kamenem a teracem.

Zaměření

Provádíme veškeré kamenosochařské práce se zaměřením převážně na hřbitovní architekturu, ale i na stavební kamenické prvky, jako jsou schody, parapety, kuchyňské desky, obklady, dlažby, krby, stoly. Naše další činnost je výroba grilovacích (lávových) kamenů. Mimo jiné také nabízíme výkopové práce a autodopravu.Materiály a dodavatelé

Pro naši kamenickou výrobu používáme kvalitní české, ale i zahraniční materiály. Kromě tradičních materiálů, jako je přírodní žula, mramor a pískovec, vyrábíme i z exotických materiálů nebo umělého kamene teraca. V záložce vzorník materiálů naleznete druhy kamene, které převážně používáme pro výrobu. Hlavním dodavatelem materiálu z celého světa je firma DEKSTONE®, která má na provozovně konsignační sklad.Členství v organizacích

Firma Kamenosochařství Holanec Opočno je členem několika organizací, které se v dnešní době snaží udržet kvalitu tradičního řemesla.

Další produkty a služby
  • výroba kamenných deskovin, kamenné náhrobky, renovace kamenných desek, kamenné kuchyňské pracovní desky, kamenné schody, kamenné dlažby, kamenné obklady

Obec Kunčice

Související články
Čištění a oprava studní i zemní a zednické práce

Ing. Luděk Páleníček, Ph.D.

Čištění a oprava studní i zemní a zednické práce

Pokud vlastníte studnu, byla by velká škoda ji nepoužívat. Studny však vyžadují pravidelnou údržbu a v případě několikaletého nevyužívání i náročnější opravu. Studna může sloužit jako zdroj pitné vody, stejně jako zdroj vody zahradní. Je jen na vás, jak potenciálu studny využijete. Potřebujete-li dostat vaši studnu opět do provozu, firma Páleníček z Martinic u Holešova se o to postará. Zajišťuje čištění studní a jejich opravy a údržby, ale také třeba zemní práce a terénní úpravy.


Kamenictví Škrobánek: Vyrábíme vkusné náhrobky za příznivou cenu

Kamenictví Škrobánek

Kamenictví Škrobánek: Vyrábíme vkusné náhrobky za příznivou cenu

Kámen je základní stavební materiál a má proto velké využití. Z kamene se nedělají jen žulové a mramorové náhrobky, ale také kuchyňské desky a krby. Nabízíme vám veškeré kamenné výrobky. Naši práci děláme poctivě, tradiční formou a s láskou k řemeslu.


Onyxová stěna - luxusní prvek, který již nemusíte obdivovat jen ve vile Tugendhat

BETON. A KAMEN. AUG-FRED

Onyxová stěna - luxusní prvek, který již nemusíte obdivovat jen ve vile Tugendhat

Když se řekne onyxová stěna, snad každému se vybaví slavná vila Tugendhat. Onyxová stěna ve věhlasné brněnské vile funguje v minimalistickém interiéru jako výrazný designový prvek, který vyniká nejen svou hrou se světlem. A stejně dobře může onyx posloužit i u vás doma, kde posune vzhled celého bydlení o několik tříd výše a dodá mu nádech luxusu. Ať už se rozhodnete o umístění do obývacího pokoje, kuchyně nebo třeba koupelny.


Kamenné kuchyňské desky na míru vyrobí KAMENICTVÍ OTRUBA

Kamenictví Karel Otruba

Kamenné kuchyňské desky na míru vyrobí KAMENICTVÍ OTRUBA

Nelíbí se vám běžně dostupné kuchyňské desky? Chcete něco originálního? Kamenné kuchyňské desky, které vynikají svým designem i snadnou údržbou, jsou tou pravou volbou! KAMENICTVÍ OTRUBA z Plumlova nedaleko Prostějova vám vyrobí kamenné pracovní desky na míru podle vašich požadavků a přání.