ROMKEY-Romana Šimková
Renovace retro nábytku


Umělecká 589/4, Praha 7 170 00
Živnost subjektu byla ukončena.

Provádím renovace starého nábytku z období 30. až 80. let 20. století.
Navracím starým nepotřebným kusům jejich předchozí funkčnost a lesk.

Sbíráme a vykupujeme zapomenutý a starý nábytek vintage nebo svítidla, opravujeme je a tvoříme z nich umělecké unikátní kusy, které budou šperkem ve Vašem interiéru.

Při renovaci dodávám se svým týmem náš vlastní umělecký vklad do nábytku a svítidel a vytváříme tak originální jednotky.

Rekonstruujeme také různé druhy obrazů a maleb, lustry, lampy a stolní lampičky.

Navrhneme a poté sestavíme interiér do jeho původního retro vzhledu.

Nabízíme retro a vintage:
- zrcadla
- skříně, botníky
- židle a křesla
- stoly a stolky
- věšáky, noční stolky
- obrazy
- stolní a stojací lampy
- skleněné a kovové lustry.

Produkty
  • rekonstrukce starého nábytku, asanace napadeného dřeva, renovace malby, restaurátorské práce

Malířské práce, nátěry fasád Karlovy Vary, tapetářské práce, interiérové nástřiky, VARIOPAINT.

Malířské práce, nátěry fasád Karlovy Vary, tapetářské práce, interiérové nástřiky, VARIOPAINT

Vrtané studny a čištění studní Frýdek - Místek, studna vlastní zdroj pitné vody, vrty.

Vrtané studny a čištění studní Frýdek - Místek, studna vlastní zdroj pitné vody, vrty

Související články
Když se snoubí zámečnictví a umění

Roman Mička

Když se snoubí zámečnictví a umění

Produkty, které vycházejí z dílny uměleckého zámečnictví Romana Mičky v Opavě Zlatníkách, jsou vždy originály. Pokud se jedná o restaurování starých uměleckých děl, pak se vše provádí v souladu s dobovými technikami i dokumentací.


Šetrná repase oken a dveří – způsob, jak zachovat původní okna a dveře, která již dosloužila

DALEX TRADE s.r.o.

Šetrná repase oken a dveří – způsob, jak zachovat původní okna a dveře, která již dosloužila

Repase oken a dveří je v mnoha případech lepším řešením, než pořízení nových. Nejen, že je repase levnější než nákup nových otvorových výplní, ale také jde o způsob, jak zachovat okna či dveře, která mají svou hodnotu, avšak už neslouží a nevypadají tak dobře, jako dřív.


DALEX TRADE: Restaurování oken a dveří Praha

DALEX TRADE s.r.o.

DALEX TRADE: Restaurování oken a dveří Praha

Opravu a restaurování oken nebo dveří nelze svěřit jen tak ledajaké firmě, zejména pokud jde o památkově chráněnou stavbu. Právě na ně se ale specializuje společnost DALEX TRADE s.r.o. Praha, která restauruje oka, dveře a schodiště po celé České republice a zabývá se prováděním replik oken a dveří u památkově chráněných objektů.


Starý nábytek nemusí být špatný. Restaurování mu vdechne nový život

ONJASI Truhlářství s.r.o.

Starý nábytek nemusí být špatný. Restaurování mu vdechne nový život

Pokud se nechcete vzdát starého nábytku, vsaďte na restaurování! Kvalitní ruční práce přinese vašemu vybavení nový lesk a vy jej můžete bez problémů nadále využívat na sto procent. Restaurátorské práce nabízí i společnost ONJASI truhlářství ze Zábřehu, a to více než deset let. Najdete zde kvalifikovaný a odborný personál na svém místě!


Firemní články
Vintage nábytek i vintage osvětlení ruční výroby vás zaujmou svou originalitou

Vintage nábytek i vintage osvětlení ruční výroby vás zaujmou svou originalitou

Vintage styl dnes patří k velmi oblíbeným v oblékání, ale i bytovém designu. Nábytek, který byl před desítkami let často považován za ne příliš estetický tak dnes v různých podobách doplňuje domácnosti ale i restaurace či stylové kavárny. Kde ale skutečně originální vintage nábytek a vintage osvětlení sehnat? Obraťte se na společnost Romkey. V naší dílně se i zdánlivě starý a nepotřebný nábytek proměňuje na stylové kousky.


Konferenční retro stolky Praha – renovovaný nábytek z šedesátých let

Konferenční retro stolky Praha – renovovaný nábytek z šedesátých let

Posaďte se k retro konferenčnímu stolku z pražské dílny ROMKEY v Praze a vychutnejte si kávu jako v 60. letech. Ozvláštněte svůj obývací pokoj stolkem, který vznikl v 60. letech a který naši odborníci opravili a zrekonstruovali do nové podoby. Máme připravené umakartové stolky se Zebra vzorem, skleněné i celodřevěné masivní konferenční stolky, které sednou do každého interiéru. Do všech restaurátorských děl vkládáme i naše vlastní nápady a proto je každý jednotlivý kus naprostým originálem. Stolky jsou opatřeny novým lakem, ošetřeny proti poškození a poškrábání, kovové části nově pochromované a sklo vyměněné. Vykupujeme starý a poškozený retro nábytek pro renovace a následný prodej jako nové kusy s dlouholetou historií.


Retro lustry Praha – originální designová stropní svítidla do interiéru

Retro lustry Praha – originální designová stropní svítidla do interiéru

Retro lustry jsou originálním designovým stropním svítidlem do interiéru. Objednejte si svůj kus u našich pražských restaurátorů. Ať už bude světlo čiré, mléčné nebo s kovovými prvky, vždy přitáhne oko každého návštěvníka v místnosti. Sbíráme stará poškozená stropní světla, renovujeme je a vracíme jim zpět jejich bývalou zašlou krásu a jejich původní funkci. Oblíbené lustry jsou UFO s chromovaným okrajem a matným sklem vespod. Zrekonstruovali jsme také hliníkový lustr navržený podle skandinávského designéra ze 70. let. Minimalistickým typem do interiéru je jednoduchá porcelánová stropnice z 30. let. Naopak pastelově barevným doplňkem Vašeho prostoru může být zelený lustr se skleněným stínidlem z doby 70. let. Každý kus je originál, do všech vkládáme své vlastní nápady a tak vznikají někdy nečekané kombinace starého retro svítidla a moderních stylů. Dodejte i vy svému domovu nádech starých dobrých módních časů a těšte se z krásných funkčních stropních svítidel od naší společnosti ROMKEY.


Originální židle v retro stylu Praha - umělecký sedací nábytek do interiéru

Originální židle v retro stylu Praha - umělecký sedací nábytek do interiéru

Originální retro židle z naší pražské dílny se uplatní jako umělecký sedací nábytek do každého interiéru a stanou se nepřehlédnutelnou součástí místnosti. Ze starých a mnohdy poškozených židlí z retro období 30. až 80. let vytvoříme pomocí naší kreativity a umu opět skvostný kus plně funkčního sedacího nábytku. Postaráme se o čalouněná křesla, chromované židle, křesílka skořepiny i otočné kancelářské židle s opěrkami. Nejen, že retro židlím vrátíme původní lesk, ale navíc do nich vtiskneme i kus vlastního umění, ať se jedná o barvu dřeva a kovu, polstrování nebo područek. Vždy od nás dostanete ručně opravený a vylepšený kus, který je navíc originál. Doplňte svůj domov, restauraci či kavárnu o nostalgická křesílka a židle z naší produkce a dodejte místnosti ten správný retro styl.


Renovované retro stolní lampy ozvláštní místnost

Renovované retro stolní lampy ozvláštní místnost

Milujete retro osvětlení? Co takhle pořídit si retro stolní lampu? Pokud přesně něco takového hledáte, ale nevíte, kde narazit na kvalitní kousky, máme pro vás tip. Obraťte se na společnost Romkey Romany Šimkové, která se prodejem a renovací retro nábytku a svítidel zabývá. Právě retro lampy se řadí mezi oblíbený sortiment, který i v jejich nabídce najdete v bohatém zastoupení. Retro stolní lampy od společnosti Romkey Romany Šimkové se řadí mezi zrenovované osvětlení, pocházející ze třicátých až osmdesátých let minulého století. Přestože jejich lesk většinou již uvadl, díky firmě Romkey jim byl znovu vrácen. Vintage a nábytek art deco sbíráme a vykupujeme a díky tomu vytváříme unikátní umělecké kusy. Takto upravené retro stolní lampy čekají právě na vás. Pokud i vy máte zájem o nábytek ve stylu art deco, neváhejte kontaktovat právě společnost Romkey. Vyberete-li si retro stolní lampu, získáte unikátní kus, který budete vlastnit jen vy. V retro a vintage stylu nabízíme: - Noční stolky - Zrcadla - Skříně - Botníky - Židle - Stoly - Stojací i stolní lampy - Skleněné a kovové lustry Pokud toužíte po novém vzhledu vašeho interiéru, ozvěte se nám. Společně vybereme nábytek a osvětlení, které budou stoprocentně odpovídat vašemu stylu a budou splňovat všechny potřebné parametry.


Retro noční stolek | Praha

Retro noční stolek | Praha

Stylový noční stolek v retro designu z 30 až 80 let dvacátého století ozvláštní Vaši ložnici příjemnými jemnými tvary a veselou barvou barvou. Momentálně máme na skladě stolek Big Bloody Guy v příjemné červené barvě. Nábytek má stylově odpovídající kování a držadla a oblé nožičky. Uvnitř se nachází polička a malý šuplík, do kterého si můžete uschovat své tajnosti, milostné dopisy a románky. Opravujeme a renovujeme staré retro kousky nábytku a dáváme jim tak nový jas a možnost znovu kvalitně posloužit. Postaráme se o dřevěný, skleněný i čalouněný nábytek a doplňky.