Pájení nerezových i ocelových materiálů pastou na bázi mědi (Cu) a na bázi nikl-chrom (Ni-Cr)

D&K Brazing s.r.o. pájení a žíhání v peci

Pájení nerezových i ocelových materiálů pastou na bázi mědi (Cu) a na bázi nikl-chrom (Ni-Cr)

Žíhání v lineární peci s řízenou atmosférou

Když se řekne žíhání, tak jde o druh tepelného zpracování kovů, díky kterému se zlepšují některé vlastnosti materiálů a tím i možnost dalšího zpracování. O proces žíhání a pájení oceli a nerezových materiálů se díky moderní technologii a zkušenostem odborně postará společnost D&K Brazing s.r.o. s provozovnou v Olomouci.

Pec, D&K Brazing s.r.o. pájení a žíhání v peci

Realizace žíhání a pájení v lineární peci

Obsahem činnosti společnosti D&K Brazing s.r.o. je žíhání a pájení oceli a nerezových materiálů v lineární peci s uzavřeným prostorem, který je nasycený kontrolovanou atmosférou čistého vodíku a dusíku. Tento proces zajišťuje vysokou kvalitu žíhání a pájení a vyčištění materiálu od oxidů a také snižuje tvrdost a zvyšuje tažnost materiálu pro další zpracování například ohýbáním či lisováním.

Žíhání a pájení se zárukou vysoké kvality


Jak probíhá proces žíhání?

Celý proces probíhá v moderní lineární peci s ochrannou atmosférou pod nastavenou teplotou 700 až 1000°C. Po celou dobu je žíhání monitorované počítačovým systémem. Variabilně se nechá měnit celková doba žíhání a následného chladnutí změnou rychlosti pásu, na kterém jsou uložené žíhané materiály. Při tomto druhu zpracování působí na jednotlivé kusy materiálů ochranná, redukční atmosféra a tím zabraňuje povrchovému nauhličení. Povrch tak zůstává lesklý a veškeré oxidy jsou odstraněny. Na výstupu z pece mají takto upravované materiály teplotu cca 25°C. Jedná se především o žíhání na měkko a žíhání k odstranění vnitřních pnutí v materiálech. Žíháním se nechá zpracovat uhlíkatá ocel, nerezová ocel i měděné prvky.

Lineární pec s moderními možnostmi využití


Lineární pec a její možnosti

Lineární pec pracuje při maximální teplotě 1120°C a s řízenou atmosférou umožňuje žíhat i pájet až 100kg materiálu za hodinu. Materiál prochází topnou zónou s uzavřenou atmosférou buď směsí vodíku a dusíku nebo 100% čistého vodíku. Díky PC systému je možné žíhání a pájení kontrolovat, například hodnoty rosného bodu a další podmínky a také je možné protokolární dokládání průběhu procesu. Systém je zcela bezpečný a maximálně šetrný k životnímu prostředí.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.dkbrazing.eu/

Vydáno 08.12.2017
285 Zhlédnutí
Topováno 14.03.2023
FIREMNÍ ČLÁNKY

Žíhání a pájení v lineární peci provádí firma D&K Brazing z Olomouce

Žíhání a pájení v lineární peci provádí firma D&K Brazing z Olomouce
Hledáte firmu, která provádí žíhání nebo pájení kovů? Pak se obraťte na společnost D&K Brazing s.r.o. s provozovnou v Olomouci. Specializujeme se na žíhání a pájení především nerezových materiálů v lineární peci s kontrolovanou atmosférou vodíku a dusíku.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA D&K Brazing s.r.o. pájení a žíhání v peci
WEBOVÁ STRÁNKA
D&K Brazing s.r.o.
www.dkbrazing.eu
Adresa

Adresa

ul. Průmyslová 734/11
Olomouc 779 00

obchod@dkbrazing.eu
+420 602 576 758


Najdete nás také zde:

ARES
captcha