S kácením a přesazováním vzrostlých stromů pomůže firma ZAHRADY HASTÍK

Pokácet nebo přesadit vzrostlý strom může být někdy problém. Veškeré tyto činnosti jsou totiž ošetřeném zákonem. Proto je dobré poradit se s odborníky, kteří nejen, že mají tyto zákony v malíku, ale poradí si i se samotným odstraněním stromu.

Kácení stromků

Manipulaci se vzrostlými stromy ošetřuje zákon

Jestliže potřebujeme pokácet vzrostlý strom nebo ho přesadit na vhodnější místo, je rozhodně nejlepším řešením zavolat odborníky. Můžete se totiž dostat dokonce i do křížku se zákonem. Soukromá firma ZAHRADY HASTÍK vám poskytne odborné služby v oboru zahradnictví. K tomu samozřejmě patří i znalost legislativy. Není to totiž jednoduché. Jestliže se jedná o strom, který vzhledem ke svému poškození může ohrožovat své okolí, pak je potřeba uvažovat o jeho likvidaci. Zákon nám to povolí i v případě, že nám prostě přerostl. Pro pokácení veškerých dřevin je zapotřebí získat povolení. Výjimku tvoří ovocné dřeviny na pozemku vlastníka.

Přesazování vzrostlých stromů


Některé dřeviny se dají kácet bez povolení

Zákon reguluje také kácení souvislých porostů keřů. Bez povolení je možné jen do celkové plochy čtyřiceti metrů čtverečních. Stromy soukromých majitelů, které mají ve výšce sto třicet centimetrů nad zemí obvod kmene menší nežli osmdesát centimetrů, se mohou kácet bez povolení. Regulací a úprav je však mnohem více a vyznat se v nich dá opravdu práci. Proto je určitě lépe obrátit se na odborníky, u kterých máte jistotu, že neuděláte chybu. Složité je to i u přesazování vzrostlých stromů. Ne však už tolik z legislativního hlediska. Úspěšnost ujmutí je totiž pouze padesátiprocentní.

Kácení stromů


Kdy a co je možné přesadit

Přesadit lze pouze samostatně rostoucí stromy, aby neutrpěly okolní. Přesazuje se pouze strom vzácný nebo kvalitní. Dobrou šanci na ujmutí má z jehličnanů smrk, douglaska, tis, túje. U listnatých lípa, topol, vrba, olše, javor, jasan, líska. Odolným ovocným stromem je jabloň a z keřů rododendron. Na přesazování je naprosto nevhodná jedle, borovice, dub, bříza nebo ořešák. Důležité je i vědět, kdy se má přesazovat. Opadavé stromy od půlky října do nového rašení. Choulostivé dřeviny pouze na jaře. Jehličnany od půlky srpna do konce listopadu a od poloviny března do poloviny května. Rozhodně ale nesmí mrznout.Vydáno 23.07.2018
440 Zhlédnutí
Topováno 01.05.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Zahrada našeho domova aneb od návrhu až po realizaci

Zahrada našeho domova aneb od návrhu až po realizaci
Zahrada každého domova tvoří jakousi vizuální část vnějšího prostoru, který kolem našeho obydlí máme. Je zde prostor pro vytvoření skalky, nebo malého jezírka. Jen vědět, jak tento prostor využít. A právě s využitím tohoto prostoru nám pomohou zahradnické služby soukromého majitele pana Hastíka. V ...
PODSTRÁNKY

Návrh, realizace a údržba zahrad

Návrh, realizace a údržba zahrad
Zahrady – Hastík pro kompletní realizace zahrad v celé České republice

Okrasné gabiony, zahradní zídky a ploty

Okrasné gabiony, zahradní zídky a ploty
Realizace drátěných stavebních prvků, zídek, plotů a obkladů stěn z gabionů

Vodní prvky na zahradě

Vodní prvky na zahradě
Osvěžení zahrady pomocí vodních prvků - jezírek, kaskád, vodotrysků
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Zahrady - Hastík s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Zahrady - Hastík s.r.o.
www.zahrady-hastik.cz
Adresa

Adresa

Ratiboř 196
Ratiboř u Vsetína 756 21

zahradnik@halenkov.cz
+420 737 613 520


Najdete nás také zde:

ARES
captcha