Využití starého dřeva na stavbách - sanace trámů, příček a fošen přípravky Bochemit

BOCHEMIT přípravky na ochranu dřeva

Využití starého dřeva na stavbách - sanace trámů, příček a fošen přípravky Bochemit

Přípravky značky BOCHEMIT ochrání dřevo proti dřevokazným houbám, hmyzu a plísním

Dřevo stále hraje velkou roli při stavbách domů. Zejména, pokud se jedná o klasické rodinné domy. Dřevo se používá na schody, okna, konstrukce krovů. Posledním trendem je i kompletní dřevostavba. Dřevo se však musí chránit před škůdci, plísněmi a dřevokaznou houbou.

Bochemit prevence - Bochemie

Přirozená ochrana nestačí

O dřevu se říká, že neustále pracuje. Někdy je to ale tak trochu na škodu, protože díky tomu na něj mohou působit ve větší míře škodlivé vlivy. Nejvíce jsou ohrožené dřevěné prvky zabudované v exteriéru (venku). Pokud jsou v přímém kontaktu s půdou nebo vodou, přirozená ochrana dřeva je většinou nedostačující a je zapotřebí použít proti škůdcům ochranu chemickou. Někdy se objeví názor, že by mohl stačit vhodný lak nebo barva na dřevo. Tyto prostředky rozhodně dřevo neochrání před dřevokazným hmyzem, protože v důsledku teplotních výkyvů získává dřevo prasklinky a vzniklými trhlinami se do něho dostávají škůdci.

Další informace o ochraně dřeva - FAQ


Interiérové dřevo má po impregnaci neomezenou životnost

Životnost dřeva se tedy prodlouží impregnací vhodnými chemickými prostředky. Přípravky značky BOCHEMIT® jsou velice účinné. Jejich výhodou je, že po impregnaci se povrchové vlastnosti dřeva nemění a je tedy možné na něj nanášet další lazurovací nebo krycí nátěry. Pokud se provede ochrana značkou BOCHEMIT, pak dřevěné výrobky v interiéru mají neomezenou životnost a ty venkovní by se měly po deseti letech zkontrolovat. Impregnační prostředky se nedoporučují používat na dřevo, které přijde do přímého kontaktu s jídlem, krmivy nebo pitnou vodou. Také se nepoužívají na dřevo připravené k výrobě dětského nábytku a hraček. Impregnované dřevo se při likvidaci nepoužívá jako topivo, ale předá se specializované firmě. Odřezky ošetřené BOCHEMITEM QB Hobby nebo Profi je však možné spálit.

Preventivní ochrana dřeva


Je nutné ochránit nosné stavební prvky

Chemická ochrana pro zvýšení trvanlivosti se doporučuje především u stavebních prvků, které jsou nosné. Ty jsou obtížně nahraditelné a opravitelné. Výhodou přípravků BOCHEMIT je jejich snadná aplikace. Není zapotřebí žádného odborníka, tuto práci zvládne každý sám. Jen v případě rozsáhlejší stavby se doporučuje oslovit profesionálního dodavatele impregnovaného stavebního řeziva.Vydáno 04.07.2018
2130 Zhlédnutí
Topováno 30.05.2022
PODSTRÁNKY

Přípravky prevence

Přípravky prevence
Přípravky Bochemit pro preventivní péči o dřevo v interiéru i exteriéru

Přípravky k likvidaci

Přípravky k likvidaci
Přípravky Bochemit k likvidaci škůdců a plísní, sanace napadeného dřeva

Přípravky proti ohni

Přípravky proti ohni
Přípravky Bochemit snižují reakci dřeva na oheň a chrání proti škůdcům
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA BOCHEMIT přípravky na ochranu dřeva
WEBOVÁ STRÁNKA
BOCHEMIT přípravky na ochranu dřeva
www.bochemit.eu
Adresa

Adresa

Lidická 326
Bohumín - Nový Bohumín 735 81

bochemie@bochemie.cz
+420 602 586 665


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha