Thermont spol. s r.o.Zasklívání lodžií a balkonů šetří za topení a vytváří místnost navíc

V posledních několika letech je zasklívání lodžií nepřehlédnutelným trendem českých domácností. Řada majitelů bytů nejen v panelových domech totiž zasklívání lodžií a balkonů využívá jako možnost, jak si o kousek zvětšit obytnou plochu bytu a zvýšit standard svého bydlení. Další nespornou výhodou takovéto úpravy však je také úspora v oblasti vytápění, v horkých letních měsících zase zasklený balkon nebo lodžie pomáhají udržet v bytě déle příjemnou teplotu.


Thermalux: Vaše zasklená lodžie jako ochrana před zloději

Zasklívání lodžií a balkonů provádí společnost Thermont pomocí několika různých systémů. Prvním z nich je rámový systém Thermalux, který pro zasklívání lodžií využívá posuvných křídel složených z rámu a skleněné výplně. Snadná manipulace s nimi je pak zajištěna pomocí nenápadných koleček pohybujících se po pojezdových profilech.

Díky doplnění tohoto typu zasklívání lodžií o speciální štětinková těsnění po celém obvodu každého skleněného křídla se navíc dovnitř nedostane nejen studený vzduch, déšť, ale dokonce ani prach z vnějšího prostředí. Rámový systém pro zasklívání lodžií Thermalux je pro ještě pohodlnější manipulaci možné doplnit také o madla, jejichž design lze samozřejmě také sladit dle vašeho vkusu. Při použití tohoto typu zasklívání lodžií není nutná žádná speciální údržba a perfektně působí také jako ochrana před zloději.

Zasklívání lodžií je možné i bez rámu

Další možností pro zasklívání lodžií a balkonů je systém Thermalux v bezrámovém provedení. V tomto případě jsou posuvná křídla vyrobena ze skleněné výplně a horizontálních profilů a celek tak prakticky vůbec nenarušuje původní vzhled domu. Bezrámový systém Thermalux pro zasklívání lodžií využívá opět štětinkového těsnění, které je však použito na horizontálních pojezdových profilech a samotná skla jsou mezi sebou doplněna o PVC profil se speciální UV stabilizací.

Hliníkové zábradlí bez porušení hydroizolace podesty vaší lodžie

Pokud z nějakého důvodu nepreferujete zasklívání lodžií a balkonů, nebo na vaší budově není například z památkových důvodů zasklívání možné, klasickou variantou je pak samozřejmě revitalizace balkonu a jeho opatření kvalitním zábradlím. Jak pro revitalizované panelové domy, tak moderní novostavby je v tomto směru vhodné lehké, ale nanejvýš pevné hliníkové zábradlí.

U hliníkových zábradlí společnosti Thermont je jako nosného prvku využito madla z hliníkového profilu. K tomuto madlu zábradlí je pak uchycen spodní rám držící bezpečnostní výplň. Pro kotvení hliníkového zábradlí přitom není vůbec nutné zasahovat do podlahy lodžie, ale využívá se pro něj bočních stěn. To je dobré nejen z estetického hlediska, ale především se tak eliminuje jakékoli porušení hydroizolace na podestě vaší lodžie. Barvu hliníkového zábradlí si můžete vybrat ze širokého spektra barev (vzorník RAL) a na bezpečnostní výplně zábradlí získáte záruku celých 10 let.

Střešní světlíky odstraní tmu z vašeho interiéru

Kromě zasklívání lodžií, balkonů a výroby balkonových zábradlí se společnost Thermont specializuje také na hliníková okna, protidešťové či stínicí pergoly, střešní světlíky a další typy prosvětlovacích systému ve stavebnictví. Naši provozovnu najdete v Napajedlích u Zlína. Celou řadu zajímavých referencí si pak můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.thermont.cz. Pokud jste ze zlínského regionu, určitě vás překvapí, na kolika budovách, které denně míjíte nebo navštěvujete, jsme pracovali.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.thermont.cz


Vydáno 01.10.2014
365 Zhlédnutí
Topováno 21.01.2015