Zahradní centrum Malinkovič dopřeje vaší zahradě novou tvář

Každý zkušený zahrádkář ví, že je mnohem výhodnější nakupovat rostliny od tuzemských zahradníků. Netrpí stresem z dlouhé přepravy a nečeká je ani šok ze změny klimatu. Pokud chcete na své zahradě více experimentovat a máte rádi stále něco nového, pak zvolte letničky. Budou se skvěle vyjímat mezi okrasnými dřevinami.

Balkonové rostliny - Zahradní centrum Malinkovič-Důbrava Břeclav

Krásná zahrada po celý rok

Při zakládání zahrady je jistě vhodnější nakupovat rostliny přímo od zahradníka. Nejen, že v případě zájmu můžete dostat cenné rady pro pěstování každého druhu, ale také máte jistotu, že nakoupené květiny nebo dřeviny jsou zvyklé na naše klima, a tudíž se jim bude u vás jistě dařit dobře. Nejsou také vystaveny stresu z dlouhé přepravy. Vybrat si tak můžete letničky a balkónové rostliny, trvalky, okrasné dřeviny a další rozmanité druhy, které vám budou dělat radost po celý rok. Každý druh má ale jiné nároky na pěstování a pochopitelně i na umístění. Některé vyžadují spíše stín a pro jiné je ideální intenzivní sluneční svit. Snad žádná větší zahrada se neobejde bez okrasných dřevin, které jí dodají ten pravý šmrnc. Není ale nutné zaměřit se pouze na exotické druhy, dobrou službu vám udělá i obyčejná vrba, která je navíc vhodná i pro nepříliš zkušeného zahradníka. V předjaří postačí všechny větve odříznout a péče je v podstatě hotova. Zanedlouho narostou nové. Při výsadbě okrasných dřevin je nutné mít k dispozici větší prostory. Pak si můžete dopřát potěšení například z lískovníčku, který se odmění žlutozelenými zvonkovými kvítky. Tato okrasná dřevina bude vyžadovat více místa. Roste totiž spíše do šířky. Kvete velice brzy a předběhne i kdoulovce nebo zlatice. Křížením dvou druhů nepříliš výrazných kalin vznikla naprostá paráda, kterou zahradníci znají pod označením kalina bodnantská. Vyniká nejen krásou, ale také originální vůní. První květy se u ní mohou objevovat dokonce už na podzim. Hlavní kvetení nastává podle počasí většinou od února do začátku dubna. Květy dokonce předběhnou i listy. Milovníci exotiky si jistě najdou na své zahradě místo na krásné sakury. Jako první z těchto druhů kvete japonská meruňka. Rozhodně jí ale najděte místo na vzdálenější části zahrady, protože se jedná o celkem mohutný a poměrně široký keř.

Prodej rostlin z vlastní produkce


Letničky – krása na jeden rok

Letničky jsou velice vděčné květiny, které jsou vhodné i pro začínajícího zahrádkáře. Jestliže to jeden rok nevyjde přesně podle jeho představ, příštím rokem může začít z úplně jiného konce. Letničky si mohou dopřát i lidé, kteří nejsou majiteli vlastní zahrady. Docela postačí truhlíky na parapetu nebo jiné nádoby na balkóně či terase. Rozkvetlé letničky tak najdeme i u vchodů domů, jako příjemnou dekoraci před hotely nebo penziony. Zdobit mohou i letní posezení zahradních restaurací. Větší kreativitu můžeme využít při jejich pěstování ve volné půdě. Díky letničkám je možné vytvořit iluzi staré vesnické zahrady či kvetoucí louku. Současným trendem na mnoha zahradách je velké množství různých druhů. To může způsobovat tak trochu chaos. Pokud chcete mít na své zahradě řád, pak raději volte větší množství od jednoho druhu a odrůdy. Vytvoříte tak silný dojem a neopakovatelný estetický zážitek. V tomto případě můžete pracovat s barevností a tvarovou variabilitou.

letničky, trvalky, balkónovky, okrasné dřeviny přímo od zahradníka


Trvalky – přinášejí radost od jara do podzimu

V rozmezí celého roku své květy ukazují trvalky. Mnohé z nich kvetou až na podzim, kdy už se ostatní druhy chystají na zimní spánek. Někteří zahradníci proto nazývají podzim druhým jarem. Vyšší druhy trvalek nás ale mohou potrápit tím, že naklánějí své výhony a ztrácejí tak tvar. K jejich ukáznění docela postačí, pokud jim dopřejete opěrnou konstrukci. Jestliže nechcete mít na své zahradě kovové nebo dřevěné opěrky, pak můžete využít i nahusto napíchané větvičky některých keřů. Velice vhodná je například líska. Mezi podzimními trvalkami jsou doslova královnami astry, které nabízejí nepřebernou variabilitu druhů a barev. Od bílé až po tmavomodrou. V astrovém koberci skvěle vynikají krásné zápleváky nebo okrasné traviny.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.malinkovic.cz/

Vydáno 03.07.2020
264 Zhlédnutí
Topováno 17.03.2021
PODSTRÁNKY

Zahradnictví

Zahradnictví
Zahradnické centrum v Břeclavi – nabídka rostlin, dřevin, substrátů, keramiky, hnojiv

Trvalky, okrasné dřeviny

Trvalky, okrasné dřeviny
Trvalky, skalničky a okrasné dřeviny vypěstované v zahradnictví Břeclav

Sezónní květiny

Sezónní květiny
Sezónní květiny pro jaro, léto, podzim ze zahradního centra v Břeclavi
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Zahradní centrum Malinkovič - Důbrava s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Zahradní centrum Malinkovič - Důbrava s.r.o.
www.malinkovic.cz
Adresa

Adresa

Bratislavská 3582
Břeclav 690 02

zc@malinkovic.cz
+420 519 326 294


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha